Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Obarvit se dá ledacos aneb vyzkoušejte Texbu

Obarvit se dá ledacos aneb vyzkoušejte Texbu
"Obarvit se dá skoro cokoliv!" Tak s tímhle heslem a s barvou na textil Texba jsem se pustila do vylepšení potahu na kočárek.
reklama

Starší kočárek po synkovi od kamarádky už měl dost vybledlý a hlavně smutný potah, ale protože má pevnou konstrukci a bytelná kolečka, která se hodí na ježdění v terénu (třeba v lese) zkusila jsem ho trochu vylepšit. Na obarvení jsem zvolila barvu Texba od firmy Druchema. Hodí se jak na barvení v hrnci, tak v pračce.

Protože kočárek měl některé původní doplňky v oranžové, smíchala jsem na obarvení oranžovou a červenou barvu.

Potah na kočárek lze sundat lehce, jediným oříškem je potah na části boudičky. Aby bylo možno jej sundat, musí se uvolnit jeden nýt na konstrukci - vrtačkou jej prostě odvrtáme a pak nahradíme šroubem.

Prvním krokem je důkladné vyprání a vyčištění případných skvrn, do poslední máchací lázně se nepřidává aviváž. Průhledná plastová okénka v potahu boudy je lepší odpárat, aby bylo možno prát i barvit při vyšší teplotě.

Pak už je postup jednoduchý, do pračky se podle návodu dá barva a doporučené množství soli a zvolí program s dostatečně vysokou teplotou. Po obarvení je dobré potah několikrát promáchat.

Našít zpátky vypárané plastové okénko zvládne určitě každá šikovná mamina, s upevněním konstrukce na boudičku (roznýtovaný spoj) pomůže tatínek.

Pak zbývá potah nastříkat impregnací proti dešti a hurá do lesa.

Tip

Barvení v pračce je jednoduché a je vhodné zejména pro větší kusy textilu, jako jsou nejrůznější potahy, závěsy a podobně, jen nesmíme zapomenout po barvení pustit pračku naprázdno jen s odbarvovačem a kusem staré látky na pohlcení zbytků barev, aby se nám nestalo to, že si obarvíme i prádlo, které jsme nechtěli.

Barvy Texba jsou k dostání v mnoha sytých odstínech, dají se i míchat a jejich použití je opravdu jednoduché.

Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Fialový Herkules slepí a zmizí 10  fotek

Fialový Herkules slepí a zmizí

Zabavit děti je občas nadlidský úkol. V letním období to není až tak těžké, zvláště, pokud je krásně a dítko může ven. Ovšem jakmile nastane oškliv ...


Barvení naruby 8  fotek

Barvení naruby

Přestalo se vám líbit vaše tmavé tričko a máte chuť si ho ozdobit? Tmavé barvy se špatně překrývají jinými barvami, ale co takhle oděv odbarvit? Zkust ...


Namáčená batika 8  fotek

Namáčená batika

Okoukaly se vám letní šaty nebo na nich zůstal flíček od posledního pikniku? Anebo máte rády barvičky a v obchodě zrovna mají jen bílou? Zkuste to s b ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×