Právě soutěžíme o:
balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Obložení mycího centra v kuchyni

Obložení mycího centra v kuchyni

Zvykli jste si na malé místnůstky oddělené od ostatních částí v domě? Tak vypadaly kuchyně našich maminek či babiček. V mnohých současných moderních bytech a domech je kuchyně součástí společenského prostoru. Současné kuchyně jsou srdcem domácnosti. Již to nejsou jen místnosti, kde se připravuje jídlo, ale jsou spojené s ostatním obytným prostorem a vytváří tak místo, kde se rodina společně schází a tráví více času. Proto se vzhled současných kuchyní výrazně změnil, jsou součástí designu celého bytu.

reklama

Lepení obkladu za kuchyňskou linkou

Kuchyně se mohou stát designovou perlou domácnosti, ovšem je nutné zachovat plnou funkčnost tohoto místa. Zdi v okolí varného či mycího prostoru je potřeba chránit. Podle designu kuchyně zvolíme materiál. V našem případě je to deska z vysoce kvalitní nerezi. Montážní lepidlo musí být odolné vůči vlhkosti a díky větší hmotnosti obkladového prvku je potřeba vybírat lepidlo s vysokou počáteční pevností – to znamená, že udrží těžší věc i na svislém povrchu.

Pattex ONE FOR ALL je montážní lepidlo, které je založené na na Flextec® polymerové bázi.

Díky extrémně vysoké počáteční pevnosti, dokáže udržet během pár sekund až 350 kg na m2*.(*měřeno v laboratořích Henkel – 35g/cm2)

Toto oceníte zejména při lepení na zdech či stropě nebo při lepení těžkých materiálů. Díky takto vysoké počáteční pevnosti materiál nemusíte fixovat. Lepidlo dokáže po přitlačení udržet desku na příslušném místě. Sílu montážního lepidla Pattex ONE FOR ALL demonstrují i hodnoty konečné pevnosti tj. až 2,3 N/mm2 (23,5 kg/cm2).

Pro tuto vlastnost je Pattex ONE FOR ALL šampionem mezi lepidly a nejsilnějším montážním lepidlem z řady Pattex.

Postup lepení obkladu za kuchyňskou linkou

Příprava podkladu:

Lepené plochy je potřeba pečlivě očistit. Lepený povrch musí být čistý, zbavený prachu a mastnoty. Lepidlo Pattex ONE FOR ALL lze použít i na vlhký podklad, ovšem případnou usazenou vodu je nutno nejprve z povrchu setřít. Pomocí vhodného čističe odstraníme z povrchu prach a nečistoty, případně povrch obrousíme a následně setřeme prach. V případě potřeby před aplikací zakryjeme okolní plochy fólií nebo páskou. Je nutné zkontrolovat přilnavost povrchových nátěrů. V případě, že malba nedrží, je nutné ji odstranit. Místo, kam desku lepíme, je potřeba označit.

Příprava lepení:

Připravíme si montážní lepidlo, odřízneme vršek kartuše nad závitem, našroubujeme plastovou špičku, seřízneme tak, aby průměr otvoru byl okolo 6 mm, to nám umožní vytvořit adekvátně silný pruh (housenku) lepidla, vložíme kartuši do pistole a stlačením na kus papíru či hadru vytlačíme první kousek lepidla.

Nanášení lepidla:

Postupně vytlačujeme lepidlo na zadní stranu desky, nanášíme jej v pruzích, začínáme od kraje a postupujeme až do konce. Pruhy vedeme jedním směrem – nejlépe vertikálně. Minimální tloušťka vrstvy lepidla je 1 mm. V případě lepení nesavých materiálů nesmí lepidlo tvořit větší souvislé plochy, jednotlivé pruhy lepidla se nesmí spojit.

Lepení:

Desku přitlačíme na stanovené místo, dokud je lepidlo ještě vlhké (do cca 15 minut). Díky vysoké počáteční přilnavosti lepidla Pattex ONE FOR ALL ji nemusíme nijak doplňkově fixovat, deska po pečlivém přitlačení drží na místě a nesklouzává ze stěny. Lepený prvek je možné cca. 5 minut na místě korigovat. Díky této vlastnosti je vždy možné správné usazení na místo určení. Lepidlo aplikujeme pokud možno svisle. Při svislém nanášení odpadá riziko zadržování vlhkosti v zadní části lepeného spoje.

Finále:

Lepenou desku nezatěžujeme, počkáme až do úplného vytvrzení tzn. minimálně 24h.

Pattex ONE FOR ALL lepí širokou škálu materiálů

Nový Pattex ONE FOR ALL lze nanášet i na vlhké podklady. Spolehlivě odolává vlhkosti, a proto je vhodný pro lepení v interiéru i exteriéru.

Toto lepidlo dokáže lepit širokou škálu materiálů, jako jsou cihla, keramika, beton, dřevovláknité a dřevotřískové desky, sádrokarton, překližka, přírodní kámen (tloušťka min. 10 mm), MDF, dřevo, kov, tvrzené PVC, polystyren, sklo, plasty, lakované povrchy, zrcadla. Použití na PE, PP, PTFE, akrylové sklo, měď, mosaz a měkčené PVC není doporučené. Díky speciální receptuře s dobrou elasticitou, se hodí i k vyplňování spár v kovových i dřevěných konstrukcích, ventilacích a klimatizacích, kde je předpoklad určitého pohybu lepeného spoje.

Více na www.pattex.cz

Autor: Henkel (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Pattex FIX Extreme lepí extrémní silou extrémně rychle! 3  fotek

Pattex FIX Extreme lepí extrémní silou extrémně rychle!

Kutilům není třeba představovat, všichni znáte montážní lepidla, která v mnohých případech nahradila vrtačku a hmoždinky. Montážní lepidla se ovšem vy ...


Umění perfektně hladkých stěn s finálními sádrovými stěrkami Ceresit s technologií InSure 6  fotek

Umění perfektně hladkých stěn s finálními sádrovými stěrkami Ceresit s technologií InSure

Štukové omítky z jemně mletého vápence zná u nás asi každý, v minulosti představovaly standard v provedení stěn či stropů v interiéru. Ale ani prvo ...


Pattex na dřevo 7  fotek

Pattex na dřevo

Práce se dřevem patří mezi domácími pracemi mezi nejoblíbenější. Snad je to proto, že dřevo je tak tvárný přírodní materiál, snad že práce s ním příje ...


Pistolím odzvonilo – revoluce v lepení 3  fotek

Pistolím odzvonilo – revoluce v lepení

Montážní lepidla se díky své lepicí síle a spolehlivosti stala nezbytnými pomocníky mnoha domácností. Doposud ovšem bylo nutné při lepení používat apl ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 26.8.2015 21:52 jan krásný
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 2.7.2015 10:06 Vilém Votcházel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 20.5.2015 06:21 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 21.4.2015 14:32 Bob Stavitel
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×