Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Údržba dřevěných povrchů

Údržba dřevěných povrchů

Dřevo je krásný přírodní materiál, který si ovšem vyžaduje svoji pravidelnou péči. Jen tak si může zachovat svou strukturu i kresbu. Ovšem po čase je každá obnova nátěru spíš na obtíž. Obrousit, základní nátěr, vrchní nátěr, to si pak leckdo rozmyslí, aby si pořizoval dřevěnou fasádu či terasu. Může to jít i mnohem snadněji. Použijte takový nátěr, který stačí nanést a ochrana dřeva i odolnost proti UV záření je zaručená.

reklama

DECKING OIL je impregnační olej určený k ochraně a údržbě dřevěných povrchů v exteriéru. Díky UV filtru zpomaluje vyblednutí barev. Olej dokonale plní dřevo a poskytuje ochranu proti dešti a větru. Je vhodný na veškeré dřevěné povrchy, také na venkovní nábytek a palubky. Díky pravidelné aplikaci zvyšujete životnost dřevěnému povrchu.

Uživatelské instrukce

Nejdůležitější je vždy příprava. Pokud se chystáte renovovat starý nátěr, je potřeba podklad důkladně očistit. K tomu se dobře hodí Woodcleaner. Dřevěný povrch namočte, nebojte se použít třeba zahradní hadici. Naneste čistič. Použijte buď pořádné koště nebo pokud máte k dispozici, tak PAD a dřevo vykartáčujte. Znovu důkladně opláchněte. Nechte zaschnout, nejlépe do druhého dne. Dřevo musí být před prvním nátěrem čisté a suché.

Přichází na řadu impregnace. Olej v nádobě dobře promíchejte. Nátěr lze provádět štětcem či PADem ve směru dřevních vláken. Nechte cca 10 - 15 minut vsakovat, přebytečný olej odstraňte nejdéle do 30 minut po aplikaci! Je-lu nutná ještě druhá aplikace, nechte první nátěr zaschnout alespoň 8 hodin. Záleží na teplotních i povětrnostních podmínkách.

Dřevěná podlaha je plně pochozí po 24 hodinách.Pro prodloužení životnosti dřevěných ploch se doporučuje impregnovat podlahu jednou až dvakrát ročně.

Přípravky zmíněné ve článku zakoupíte na www.acolor.cz, popř. u smluvních prodejců.

Autor: Acolor (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Jak chránit terasu z kompozitu 6  fotek

Jak chránit terasu z kompozitu

Když společnost Acolor nabídla uživatelům prostředek na ochranu kamene Horsemen Stone Care, vyřešila spoustě lidem problémy s materiály, které obvykle ...


Čím ošetřit přírodní i umělý kámen? 8  fotek

Čím ošetřit přírodní i umělý kámen?

Není nad krásný nový kamenný chodník či terasu. A co takhle kamenné prvky v zahradě? Jenže bohužel vlivem počasí tento materiál nezůstane dlouho pě ...


Natírání plechové střechy 4  fotek

Natírání plechové střechy

Chránit před povětrnostními vlivy musíme dřevo i kov. Se železem, respektive kovovými povrchy, máme sice výhodu v tom, že ho nebudou ohrožovat červoto ...


Výherci speciálního oleje na venkovní terasy Woodprotector 4  fotek

Výherci speciálního oleje na venkovní terasy Woodprotector

Každá terasa a zejména ta dřevěná, potřebuje speciální péči. Jedině tak je zajištěna její dlouhá životnost a krása dřeva. Terasy, ale i další venko ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×