Právě soutěžíme o:
knihu Revoluce jednoho stébla slámy knihu Revoluce jednoho stébla slámy
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Ochraňte svoji zahradu s postřikovači Gardena

Ochraňte svoji zahradu s postřikovači Gardena
Po zimě se začínají na stromech probouzet nejenom pupeny, ale také škůdci, kteří na nich přezimovali. Vyrazte proti nim do boje a vyzbrojte se kvalitním postřikovačem, kterým je účinně zlikvidujete.
reklama

Nejvhodnější doba k předjarnímu postřiku stromů nastává při přechodu mezi zimou a brzkým jarem, tedy ke konci února a na začátku března. V tomto období se začínají nalévat pupeny dřevin a dřeviny jsou ve fázi před vegetačním obdobím. Předjarní postřik stromů zahubí přezimující dospělé škůdce a také líhnoucí se první generaci škůdců. Významně se tak omezí jejich vývoj a aktivita v hlavní sezoně. Postřik má pozitivní účinek proti kadeřavosti, suché skvrnitosti listů peckovin a napadení kmenů houbami a bakteriemi.

Pár pravidel jak správně postřikovat

  • Teplota při aplikaci postřiku by měla dosáhnout minimálně 9°, při nižších teplotách se totiž snižuje účinnost ochrany. Platí, že čím vyšší teplota, tím více postřik účinkuje – škůdci dýchají intenzivněji a účinek ochranného zákroku se projeví mnohem výrazněji.
    Ideální je bezvětří, případný vítr by mohl postřik roznést i tam, kde to není potřeba.

  • Postřiku škodí déšť, musí totiž na stromech oschnout, a pokud ho spláchne během dvou hodin déšť, je aplikace postřiku zbytečná.

  • Postřik provádějte na dřevinu bez listů. Aby byla aplikace účinná, je potřeba postříkat celou dřevinu, tedy celé větve včetně kmene.

  • K postřiku se nejčastěji používají přípravky na bázi oleje. Ten obalí škůdce tenkou vrstvou a zabrání jim tak dýchat.

Jak vybrat správný postřikovač?

Pří výběru nejvhodnějšího postřikovače do vaší domácnosti a na vaší zahradu se stačí řídit několika zásadami. Prvním kritériem je objem - nejdůležitější je zohlednit plochu, na které bude postřik aplikován, a také množství ošetřovaných dřevin. Pro ošetřování malých ploch nebo rostlin v domácnosti stačí ruční postřikovač o objemu 0,5 l nebo 1 litr. Na zahradách jsou nejrozšířenější dva typy postřikovačů. Tlakové postřikovače do objemu maximálně 5 litrů, které jsou vhodné pro všechny typy zahrad běžné velikosti. Druhým typem jsou tlakové velkoobjemové zádové postřikovače s objemem 12 nebo 15 litrů. Ty jsou vybaveny pístovým čerpadlem, které umožňuje dosáhnout většího tlaku.

Při výběru myslete také na dostupnost příslušenství. K většině tlakových postřikovačů je možné si pořídit teleskopickou tyč, která rozšiřuje dosah postřikovače a umožňuje tak aplikovat postřik i na vyšší stromy. Praktický je také vozík pro snadnější převážení na zahradě.

Vyberte si takový postřikovač, s kterým je možné aplikovat všechny běžně používané typy postřiků. Je důležité, aby postřikovač měl co největší plnící otvor, praktická je také snadno čitelná vodotryska, která usnadní přesné míchání pesticidů a hnojiv. Kvalitní postřikovač by měl vydržet běžné teploty do cca 40 stupňů. Z důvodu bezpečnosti by měl být postřikovač vybaven bezpečnostním přetlakovým ventilem, který udržuje hladinu tlaku.

K použití jsou ideální postřikovače Gardena, které zahrnují celou řadu výrobků od plnícího množství 0,5 litru až po 12 litrů. Vyznačují se propracovanou ergonomií, použitím vysoce odolných, a tedy trvanlivých materiálů, a v neposlední řadě atraktivním tyrkysovým designem.

Gardena Comfort postřikovač

Postřikovač Gardena Comfort o objemu 1 litr je ideální pro ošetřování menších ploch na zahradě nebo rostlin v domácnosti. Výhodou je snadné a pohodlné používání, díky ergonomicky tvarované rukojeti sedí dokonale v ruce. Díky plně nastavitelné rozprašovací trysce lze individuálně nastavit na jemné mlžení či silný proud. Plnění z vody z vodovodního kohoutku usnadňuje velký plnicí otvor. Praktický je filtr na sací trubce, který chrání před ucpáním trysky, a ukazatel výšky hladiny, který ukazuje množství zbývající kapaliny v nádobě bez nutnosti otevírání postřikovače.

Gardena tlakový postřikovač

Tlakový postřikovač Gardena o objemu 5 litrů a maximálním provozním tlakem 3 bary je jako univerzální pomocník každého menšího pěstitele vhodný pro všechny typy zahrad běžné velikosti. Je vybaven několika prvky, které přispívají k snadné a bezpečné manipulaci: přehledným ukazatelem stavu kapaliny, velkým plnícím otvorem nebo bezpečnostním přetlakovým ventilem. Rukojeť postřikovače je ergonomicky vytvarována do písmene D, což umožňuje pohodlné pumpování. Postřikovač je možné pomocí popruhu zavěsit na rameno. Pokud budete pracovat delší dobu, určitě oceníte impulsní spouštěč s trvalou aretací, díky které nemusíte spínač neustále držet zmáčknutý.

Tento postřikovač lze také pořídit s vozíkem pro snadnější převážení po zahradě.

Gardena postřikovač na záda Comfort

Gardena postřikovač na záda Comfort o objemu 12 litrů je ideální k ošetřování většího množství rostlin a dřevin na rozlehlejších zahradách. Jeho hlavní výhodou je vysoký komfort při práci – dobře se nosí a snadno používá. Pohodlí během přenášení zaručují měkce polstrované popruhy a zásobník na postřikovací směs, který je přizpůsobený tvaru zad. Manipulaci ulehčuje integrovaná rukojeť a velký plnící otvor se sítkem na nečistoty. Výhodou je také ruční pumpička u pasu, která umožňuje práci bez toho, aby se postřikovač musel sundávat. Praktická je teleskopická postřikovací tyč s nastavitelnou kovovou tryskou garantující velký rádius použití. Vzhledem k jednoduchému seřízení ramenního popruhu mohou postřikovač na záda řady Comfort flexibilně používat praváci i leváci.

Autor: Husqvarna (text a foto)

Související články

Ušetřete vodu na zahradě 19  fotek

Ušetřete vodu na zahradě

Léto je ve znamení vzrůstu nákladů na spotřebu vody. Není divu, vždyť zahrada a trávníky potřebují pravidelnou vláhu, ještě více vody pak proteče b ...


Zahradní rider slaví 30 let, Husqvarna uvádí jubilejní model 5  fotek

Zahradní rider slaví 30 let, Husqvarna uvádí jubilejní model

Před 30 lety na svět přijel další pomocník v úpravě zahrad a trávníků – zahradní rider. Nápad původně vznikl při redesignu vozíku pro dětský traktů ...


Zalévání květin přes dovolenou 7  fotek

Zalévání květin přes dovolenou

Chystáte se na dovolenou a máte strach, že vaše truhlíková krása bude po dobu vaší nepřítomnosti strádat? Nemáte nikoho, kdo by se vám o květiny za ...


Vyžeňte plevel ze zahrady 24  fotek

Vyžeňte plevel ze zahrady

Boj s plevelem je běh na dlouhou trať. Jeho nepříjemnou vlastností navíc je, že roste mnohem rychleji, než pěstované rostliny. Pokud tedy nechcete, ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nátěr dřevěného plotu Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 28.12.2019 10:51 Jirka
1
Bočnice pergoly s otočnými lamely Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 20.10.2019 09:39 Lukáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 3.3.2013 16:58 Jaroslav Uher
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
5
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×