Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Ohlédnutí za tiskovou konferencí Fenix Group v Praze

Ohlédnutí za tiskovou konferencí Fenix Group v Praze

Tisková konference společnosti Fenix Group a.s. se uskutečnila ve čtvrtek 30. srpna v Praze a za vedení tohoto významného výrobce elektrických topných systémů se jí zúčastnil ing. Cyril Svozil, majitel a zakladatel firmy, jeho syn ing. Cyril Svozil jr., ing. Kateřina Jezerská, ředitelka obchodní společnosti Fenix Trading s.r.o, z Jeseníku a Miroslav Petr, vedoucí tuzemského obchodu Fenix Trading.

reklama

Na úvod představil ing. Svozil svého syna a informoval o jeho dosavadním působení v rámci holdingu Fenix Group. „Na poslední tiskové konferenci mluvila poprvé v roli ředitelky Fenix Trading moje dcera ing. Kateřina Jezerská, a nyní se do České republiky vrací z čela naší francouzské pobočky můj syn Cyril. Generační výměna ve vedení naši firmy tak pokračuje a jsem rád, že obě naše děti pokračují v tom, co jsem před témě 30 lety založením firmy Fenix započal.“ řekl ing. Cyril Svozil.

Výsledky a novinky ve skupině Fenix poté prezentovala ing. Kateřina Jezerská. Čísla za rok 2017 potvrdila, že elektrickým topným systémům Fenix se u nás i ve světe daří - loňský rok dosáhla firma druhý nejlepší výsledek v historii. Produktům Fenix se výborně dařilo na českém trhu, který je absolutní jedničkou celé skupiny. To se odrazilo i na řade prestižních ocenění, které v loňském roce firma v České republice získala. O nové pozemky a budovy se rozrostl areál firmy v Jeseníku, do nového závodu investovala skupina Fenix Group i na Slovensku. Výrobní společnost Fenix s.r.o. obhájila letos prestižní ocenění společnosti BISNODE – AAA a současně toto ocenění získala i společnost Fenix Trading s.r.o.. Kateřina Jezerská pak v závěru své prezentace představila zajímavé zahraniční realizace z Itálie, Iránu či Polska.

Nové výrobky v sortimentu sálavých panelů Ecosun představil vedoucí tuzemského obchodu Fenix Trading Miroslav Petr. V nabídce jsou letos nové keramické sálavé panely Ecosun Natural v dokonalé imitaci přírodního kamene. Tento typ sálavých panelů je určený zejména do reprezentativních prostor, do hal, ale i stylových interiérů rodinných domů a bytů, nebo do koupelen. Panely lze zavěsit na šířku i na výšku, jejich příkon je 400 W. Mezi volitelné příslušenství těchto panelů určených pro koupelny patří nerezové madlo na ručníky. Druhou novinkou je rozšíření nabídky bezrámových skleněných panelů Ecosun GS. Inovací je nová výkonová řada 500 W. Pokud potřebujete topný sálavý panel umístit do místnosti s omezeným prostorem – koupelny, předsíně…, pak jistě uvítáte rozměr 1200x400 mm a možnost zavěšení na výšku. Také barevná paleta panelů byla z původních barev – bílé, černé a zrcadlové - rozšířena o čtyři nové odstíny: Wine Red, Basalt, Graphite a Platinum Grey.

Po krátké přestávce dostal slovo ing. Cyril Svozil, který se podrobně věnoval v červenci ukončenému dvouletému testovacímu provozu nové administrativní budovy Fenix Trading. Ve své prezentaci zmínil zajímavá překvapení z průběhu výstavby, zkušenosti z letního i zimního provozu i z fungování bateriového úložiště, vytápění nebo chladicího systému. Potěšila i vysoká kvalita vnitřního prostředí, která byla ve všech parametrech po celou dobu užívání budovy ve třídě I. Podrobně se ing. Svozil věnoval i letos v květnu provedeným testům ČEZ distribuce, které prokázaly, že uvedený koncept je schopen účinně kooperovat v rámci budoucích „smart grids“, i současného řízení DS pomocí HDO. Cyril Svozil také informoval o nových projektech a plánech - v současnosti dokončuje Fenix ve výrobním areálu v Jeseníku projekt bateriového úložiště (640 kWh), spolupracujícího se střešní FVE 24kWp. Cílem je snížení rezervovaného výkonu (rozložení spotřeby do 24 hod), řízení ¼ hod maxima a odstranění krátkodobých výpadků. Další společný projekt firmy Fenix a ČVUT UCEEB se chystá v oblasti rezidenčních domů a kromě těchto partnerů se do něj zapojí i další subjekty – výrobce dřevostaveb RD Rýmařov, specialista na rekuperaci WAFE, dodavatel modulárních akumulačních stanic AERS a specialista na fotovoltaické elektrárny S-Power.

Autor: Fenix Trading (tisková zpráva)

Související články

Administrativní centrum budoucnosti už v Jeseníku funguje 4  fotek

Administrativní centrum budoucnosti už v Jeseníku funguje

Česká společnost FENIX, založená v roce 1990 v Jeseníku, se specializuje se na elektrické vytápění již 26 let. V červnu 2016 ale spustila pilotní p ...


Domy s téměř nulovou spotřebou energie

Spotřeba a ceny energií, náklady na vytápění – neustále diskutované téma. Domy s téměř nulovou spotřebou energie – to je sen snad každého z nás. Je ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×