Právě soutěžíme o:
balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Opravy poškozených makrolonových střech a pergol

Opravy poškozených makrolonových střech a pergol
Pokud máte na zahradě pergolu, může se občas stát, že dojde k jejímu poškození. Ať již to jsou kroupy či v zimě sníh a led, pokud máte nad pergolou ovocné stromy, pak se nevyhnete padajícímu ovoci či ulomené větvi. To vše zanechá na pergole viditelné stopy v podobě díry a nebo praskliny.
reklama

Poškození makrolonové střechy pergoly padajícími kroupami

K opravě poškozeného místa si připravíme potřebný kus plexiskla nebo zbytku střešní desky. Dále budeme potřebovat odmašťovadlo, hadřík, správné lepidlo a vytlačovací pistoli.

Tam, kde bude oprava viditelná, doporučujeme použít plexisklo, pokud nám nezáleží na estetice, lze použít i zbytek střešní krytiny. Odřízneme potřebnou část tak, aby překrývala poškození o minimálně 5 cm. Zbytky plastových pilin z komůrek můžeme odsát vysavačem, nebo vyfoukat tlakovým vzduchem.

Před vlastním lepením je třeba oba materiály (lepené plochy) odmastit. Doporučujeme lihem nebo speciálním odmašťovadlem, které neleptá plastové povrchy.

Na takto připravenou „záplatu“ naneseme speciální transparentní lepidlo na bázi MS polymeru lepí nesavé materiály již při teplotách nad 5 °C. Lepidlo naneseme asi 1 cm od kraje „záplaty“ po celém jejím obvodu. Zajistíme tím neprostupnost vody pod záplatu. Záplatu přiložíme na opravované místo a jemně přitlačíme.

Lepidlo vytvrzuje při teplotách nad 5 °C rychlostí 1 mm za 24 hodin. Podle množství lepidla ve spoji tak může přibližně stanovit dobu vytvrzování. Výhodou tohoto lepidla je jeho chování ve spoji. Tepelnou odolnost má od -30 °C do + 100 °C. Přenáší vibrace a absorbuje rozdílnou roztažnost materiálů.

Jiný způsob

K opravě poškozeného místa budeme potřebovat odmašťovadlo, hadřík a speciální lepidlo.

Trhlinky spolehlivě zacelíme speciální tekutou gumou, kterou na praskliny naneseme.

Lepidlo rozetřeme tak, aby na opravovaném místě zůstala minimálně 2mm vrstva lepidla. Necháme vytvrdit vzdušnou vlhkostí 24 hodin. Minimální teplota pro aplikaci je +5 °C.

Výsledkem je pružné překrytí trhliny v plastové střeše, které je velmi odolné vůči působení povětrnostních vlivů a stárnutí. Oprava je dlouhodobá, delší, než je životnost pergoly.

Více informací naleznete na www.uhu.cz nebo www.bison-lepidla.cz.

Pozor na správný typ lepidla

Při výběru lepidla buďte opatrní. Použití lepidel na tvrdé plasty, která je takzvaně svařují za studena, může způsobit naleptání a zbělání lepených míst. Oprava bude sice funkční, ale zároveň, jak můžete posoudit z obrázku, poněkud nevzhledná.

Autor: Uhu (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Lepidla nové generace 3  fotek

Lepidla nové generace

Již na konci minulého století bylo jasné, že obrovský nárůst prodeje a používání sekundových lepidel pomine. Uživatelé brzy pochopí, že podstatou opra ...


Dvousložková lepidla v praxi 5  fotek

Dvousložková lepidla v praxi

Dvousložková lepidla patří do skupiny (podle způsobu vytvrzování) tzv. chemicky reagujících lepidel. To znamená, že k jejich vytvrzení je nutné chemic ...


S UHU slepíte i dřevo a plasty 6  fotek

S UHU slepíte i dřevo a plasty

Lepidlo UHU většinou doma všichni máme v podobě bílé lepicí pasty v tyčince. K tomuto sortimentu však náleží i další produkty, které se hodí do dílny ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 26.8.2015 21:52 jan krásný
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 2.7.2015 10:06 Vilém Votcházel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 20.5.2015 06:21 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 21.4.2015 14:32 Bob Stavitel
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×