Právě soutěžíme o:
balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Originální vánoční svícny ze starých zavařovaček

Originální vánoční svícny ze starých zavařovaček

Čas od času lovím poklady ve sklepě mého dědečka a letos v létě jsem našla krásné zavařovací sklenice po prababičce. Dvě malé jsem si vzala domů, že z nich jednou něco udělám. Nyní mne to napadlo, budou z nich svícny. Blíží se vánoce a světlo svíček umí navodit tu pravou sváteční atmosféru. K jejich výrobě vám stačí pár drobností, není to nic složitého, můžete si to zkusit se mnou.

reklama

Materiál

  • Silhouette vinyl nebo jiná vinylová folie (dá se sehnat v obchodech s tapetami, v reklamních agenturách apod., prodává se na metry a není vůbec drahá) nebo vločky vystříhněte z papíru, dají se sehnat i samolepky se vzorem vloček
  • zajímavá stará zavařovací sklenice, důkladně umytá, bez víčka
  • sníh ve spreji (seženete v hobby marketech nebo obchodech s výtvarnými potřebami)
  • kousek stužky, rolnička, kousek větvičky jehličnanu nebo buxusu (pokud chcete přesně tu samou stuhu, kterou jsme použili na projekt, můžete ji koupit v internetovém obchodu)
  • čajová svíčka

V prvním kroku si musíme vyříznout nebo nůžkami vystřihnout vločky z vinylové folie. Vyřezané vločky jemně sejměte a nalepte na sklenice. Nejprve jsem řezala stříbrný vinyl, ale poté jsem také sáhla po jemném krémovém. Když máte polepeno, připevněte stužku a větvičku s ozdobou.

Abyste docílili zasněženého efektu, nasprejujte umělý sníh jemně a jen trochu dovnitř sklenice. Proč ne ven? Když jsem projekt připravovala, chtěla jsem vytvořit šablonu a nastříkat sníh okolo a sejmout šablonu. No nedopadlo to dobře, sníh je omyvatelný, takže jakýkoliv dotyk ho prostě sundává, navíc není tak jemný, aby vynikly detaily vločky.

Do ozdobených svícnů umístěte čajovou svíčku. Umělý sníh je založený na vodě, takže při pálení svíčky vám bude jemně mizet, ale to vůbec nevadí, lze ho kdykoliv dostříknout. A pokud se vám přestane zasněžení líbit, stačí vzít hadřík a otřít sklenici zevnitř. Sníh lze i omýt.

Ještě jedna rada, nestříkejte sníh přes vinyl, jak je mokrý, tak vám to vinyl změkčí a vše co budete mít na projektu nalepené se vám samo odlepí. To jsem vyzkoušela taky.

Rada na závěr

Většinou se ne vždy povedou pěkné mašličky, já jsem na to šla cestou jinou. Nejprve jsem pomocí gelových teček, které se používají pro lepení ve scrapbooku, nalepila stuhu, mašličku jsem si vyrobila vedle, opět pomocí teček jsem připevnila větvičku a poté pomocí gelové tečky mašličku. Vše vypadá profesionálně a bylo to pro mne takové jednodušší. Když jsem vázala mašličku napřímo, tak mi z toho větvička stále vypadávala, no je to někdy o tom zkusit, co komu sedí nejlépe.

www.broucek.cz, www.forart.cz

Náš tip

Jak vidíte výše, ozdobila jsem svícny vinylovými vločkami. Ty jsem vyřízla na hobby plotru Silhouette Cameo, takové kouzelné mašince, která umí řezat krásně papír, vinyl a jiné tenké materiály.

Autor: Katka Dachovská (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Ozdobné pečivo z octového těsta 13  fotek

Ozdobné pečivo z octového těsta

Přejí si vaše děti ozdůbky jaké nemá nikdo jiný a vy máte chuť si zkusit trochu pohrát? Upečte si ozdoby z octového, tzv. vizovického, těsta. Mlsný ja ...


Ozdobený dárek 7  fotek

Ozdobený dárek

Chystáte se obdarovat své milé květinami nebo nějakou sladkostí? Určitě je potěší i vlastnoručně ozdobený květináč nebo dóza na bonbony.


Ozdoba na svícen 9  fotek

Ozdoba na svícen

Štědrý den je už opravdu za dveřmi a my vám ještě přinášíme krásnou inspiraci z časopisu Korálki. Pokud máte doma drátek a hrstku korálků, zapomeňte n ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×