Právě soutěžíme o:
plážovou osušku Isover plážovou osušku Isover
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Osvětlení pokoje pro ty nejmenší – bezpečné i hravé

Osvětlení pokoje pro ty nejmenší – bezpečné i hravé

Dětský pokoj, stejně tak, jako ostatní místnosti v bytě, potřebuje kvalitní osvětlení. Protože v dětském pokoji se odehrává hned několik typů činností, určitě si nevystačíme jen s jedním svítidlem, a platí to i v pokojíčcích pro ty úplně nejmenší.

reklama

To, že by osvětlení dětského pokoje mělo být především bezpečné, je samozřejmé, určitě by se ale dětem (i dospělým) mělo líbit a mělo by vhodně doplňovat zařízení dětského pokoje.

Veselý bubáček s barevnou čapkou nejen že svítí na hrací plochu, umí i vykouzlit hvězdičky na stropě díky tvarování stínítka.

Kolekce svítidel s pohádkovými motivy

Stejně jako pro dospěláky, i pro dětské pokoje si můžete vybrat kolekce svítidel v jednom desénu, třeba s oblíbenými Disney motivy. A který kluk by nechtěl mít pod stropem, na stěně i na nočním stolku barevnou letku z oblíbené pohádky.

Lustr, nástěnné svítidlo a lampičku na nočním stolku můžete doplnoit malým nástěnným svítidlem se zabudovaným senzorem pohybu - posvítí v noci při cestě na toaletu nebo hledání zatoulaného kapesníčku.

Stropní osvětlení

I v pokoji těch nejmenších potřebujeme vždy centrální osvětlení, které bývá na stropě, a pak osvětlení jednotlivých zón podle typu činnosti. Jiné světlo bude mít maminka u přebalovacího stolu pro miminko, jiný typ bude na nočním stolku nebo u postýlky i u lampy na psacím stolku malého školáčka.

Stropní osvětlení volíme nejen podle zařízení celého pokoje, ale také podle výšky stropu. Aby lustr nepřekážel při dětských hrách, je často vhodnější volit svítidlo přisazené ke stropu. Tam, kde jsou vyšší stropy nebo je svítidlo mimo hrací zónu ale klidně vybereme závěsný lustr.

Dětský pokoj by měl být bezpečný, totéž platí o veškerém zařízení a tedy i svítidlech. Stínítka pro menší děti se vyrábějí z plastu nebo odolného skla, kde nehrozí roztříštění například při zásahu míčem. Stojací lampy bychom v pokoji malých dětí měli vynechat – při hrách hrozí převrácení nebo strhnutí za přívodný kabel. Potřebu zónového osvětlení splní nástěnná svítidla nebo lustry se směrovatelnými bodovými světly.

Lampičky a usínačky

I malá miminka potřebují v pokojíku osvětlení, které využije maminka při přebalování v noci, ale které je neprobudí. Nástěnné lampičky v blízkosti postýlky nebo přebalovacího stolku, které mají zdroj s měkkým teplým odstínem světla, jsou nejlepší.

Veselé barvy a tvary postaviček z dětských pohádek v noci posvítí a ve dne zdobí pokojík a stávají se součástí dětských her.

Lampičky na nočních stolcích musí splňovat přísné bezpečnostní normy, měly by také mít úsporné a na dotek studené žárovky, aby nedošlo k tomu, že si dítě večer zapomene zhasnout a v noci se spálí o rozehřátou žárovku. Moderní svítidla pro děti tato kritéria hravě splňují a umí se dokonce sama po určité době zhasnout. Malé děti dost často nerady usínají v úplné tmě, můžeme jim tedy pořídit takového kamaráda, který zažene strašidla a posvítí jim v noci, když si budou potřebovat dojít na toaletu.

Na nočním stolku nebo u postýlky mohou mít děti i kamaráda, který se s nimi vydá na noční cestu bytem – malou baterku.

Neméně důležitá je při volbě svítidla také volba zdroje – úsporné a LED zářivky dávno nepatří jen do kanceláří, lze ji aplikovat do většiny svítidel, záleží však na barvě zdroje. Vždy je nejlepší nechat si předvést, jak zdroj svítí a zvolit si tu barevnou teplotu, která je nám příjemná.

Autor: Petra (text), Svítidla Králův Dvůr (foto)

Související články

LED barvy – kouzlete s atmosférou 4  fotek

LED barvy – kouzlete s atmosférou

O velkých možnostech LED diod jsme na stránkách Českého Kutila již psali. I když většina lidí má produkty LED v povědomí jako orientační a dekorati ...


V příjemné společnosti světla 13  fotek

V příjemné společnosti světla

Teprve ve dnech, kdy ubývá přirozeného světla, si uvědomujete, jak je pro vás světlo důležité. Ranní a odpolední šero vás nutí v bytech více svítit ...


Lampičky (nejen) na pracovní stůl 15  fotek

Lampičky (nejen) na pracovní stůl

Pracovní prostředí by mělo podporovat soustředění, a dobře vybrané osvětlení pracovní plochy tomu nepochybně může pomoci. Platí to jak pro dospělé, ...


Víme, kdo vyhrál dětské lampičky Disney a potěší tak své děti nebo vnoučata 7  fotek

Víme, kdo vyhrál dětské lampičky Disney a potěší tak své děti nebo vnoučata

Všem malým a někdy i větším dětem se usíná lépe, pokud je do říše snů doprovází jejich oblíbený filmový kamarád. Společnost LEDKO nabízí širokou šk ...


Osvětlení značky Massive s novými žárovkami 12  fotek

Osvětlení značky Massive s novými žárovkami

Také jste před časem při ohlášení konce klasických žárovek propadli panice, když jste pomysleli na výdaje, které vás čekají s jejich výměnou a nejspíš ...


Klidný dětský spánek s lampičkami Disney - zasoutěžte si o ně! 6  fotek

Klidný dětský spánek s lampičkami Disney - zasoutěžte si o ně!

Když je čas ulehnout do postýlek a jít spát, znají snad všichni rodiče nářky svých malých ratolestí: "Mami, já se bojím tmy... tati, nechci usínat ...


Osvětlení dětského pokoje s pohádkovými motivy 22  fotek

Osvětlení dětského pokoje s pohádkovými motivy

Atmosféru dětského pokoje dotváří i vhodné osvětlení. Kromě správného nasvícení jednotlivých zón by se samozřejmě mělo dětem také líbit. Pokud máte ...


Osvětlení pracovní plochy v kuchyni 9  fotek

Osvětlení pracovní plochy v kuchyni

Nevidíte na krájení jednotlivých surovin při přípravě pokrmu? Pořiďte si pracovní kuchyňské osvětlení přímo pod horní skřínky kuchyňské linky. Kuch ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×