Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Žebříky, u kterých se ohřejete

Žebříky, u kterých se ohřejete

Otopné žebříky jsou nabízeny jako teplovodní systém s provozním přetlakem vody maximálně 1,0 MPa, s rovným nebo prohnutým profilem. Mohou být použity pro systémy s nuceným nebo samotížným oběhem teplonosné látky. Vyrobeny jsou z uzavřených ocelových profilů různých průměrů a tvarů. Součástí je odvzdušňovací a zaslepovací zátka, integrovaná armatura s termostatickou hlavicí. Hodí se do koupelen, WC nebo kuchyňského koutu.

reklama

Otopný žebřík si můžeme vybrat i jako samostatné přímotopné těleso s rovným nebo prohnutým profilem. Na rozdíl od žebříků s teplovodním systémem mohou být montovány pouze ve svislé poloze. Hodí se do koupelen, WC, kuchyňského koutu nebo technické místnosti. Cenová relace začíná na 1 000 Kč. Nabízeny jsou i otopné žebříky kombinované, které jsou připojeny k otopné soustavě a zároveň je lze doplnit elektrickým topným tělesem bez nebo s integrovaným regulátorem teploty. Podmínkou je trvalé připojení k otopnému systému a montáž do svislé polohy. Hodí se do koupelen, WC nebo kuchyňského koutu. Cenová relace začíná na 1 200 Kč.

K dostání jsou v různých designech. Nabízí se barevné provedení, nejčastěji bílé, ale je možné si vybrat i pastelové barvy nebo nerez variantu.

Využití otopného žebříku je především k vytopení místnosti, ale může být i estetickým, designovým a funkčním prvkem daného prostoru.

Můžeme si vybrat z různých výrobců, jakým je český výrobce Korado, Ravika, ELV, P.M.H. nebo Isan, či německého výrobce Krause.

Instalace otopného žebříku

Otopné těleso na teplovodní systém se připevní na stěnu a zároveň se připojí na etážové topení. Kombinovaný otopný žebřík rovněž připevníme na zeď, připojíme ke stávajícímu topení a připojíme k elektrické síti. V letním období jej můžeme připojit k elektrické síti a zároveň zavřít hlavici žebříku, aby nám ohřívaná voda neodtékala do dalších částí topení.

Údržba otopného žebříku je jednoduchá, postačí jednotlivé části přetřít navlhčeným hadříkem, namočeným v mýdlové vodě. Nikdy nepoužíváme na čištění abrazivní prostředky nebo chemická čistidla.

Autor: Šárka Miškovská (text a foto), Depositphotos (foto)

Klíčová slova:


Související články

Infrapanely - konečně zdravé topení 4  fotek

Infrapanely - konečně zdravé topení

Způsob vytápění domova má zásadní vliv na naše zdraví. Střídání teplot, cirkulace vzduchu, studená podlaha... To všechno jsou negativa klasického způs ...


Neviditelné topení 11  fotek

Neviditelné topení

V místnosti je příjemně teplo, ale žádné radiátory nevidíte, to je jistě příjemné. Nejde přitom o záležitost jen estetickou, jsou místa kam se klasick ...


Sálavé topení kopíruje sluníčko 7  fotek

Sálavé topení kopíruje sluníčko

Ačkoliv je v principu známe dlouho, v praxi se začalo uplatňovat někdy před dvaceti lety. Procento takto vytápěných domů je proto přes všechny výhody ...


Otopná tělesa do každého prostoru - Radik Line Vertikal 2  fotek

Otopná tělesa do každého prostoru - Radik Line Vertikal

RADIK LINE VERTIKAL - M je svisle orientované deskové těleso s prolisovanou čelní deskou. Jeho konstrukce umožňuje spodní středové připojení na otopno ...


Seriál o hmoždinkách - Otopný žebřík 11  fotek

Seriál o hmoždinkách - Otopný žebřík

Ideálním řešením doplňkového vytápění v koupelně jsou otopné žebříky. Díky nim budou vaše ručníky a osušky stále suché a nahřáté. Můžete si vybrat buď ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
0
oběhové čerpadlo ALPHA 2 Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
0
Jaký materiál pro rozvody topení Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Nicholas
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×