Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Paneláková proměna bytu jako odměna pro maminku - Jak se staví sen

Paneláková proměna bytu jako odměna pro maminku - Jak se staví sen

Jana by si přála novou kuchyň pro svoji nemocnou maminku. Ta se o celou rodinu vždycky s láskou starala a Jana spolu s bratrem měli krásné dětství. A chtěla by to nejen pro maminku, ale i pro tatínka, který je teď v její nemoci velkou oporou. Proměna v pořadu Jak se staví sen je ideální dárek!

reklama

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 15. dubna ve 21.30 na Primě.

Rodiče si pořídili třípokojový byt v paneláku před 23 lety. Zhruba 8 let žili v bytě v takovém stavu, v jakém ho koupili, a až poté se pustili do rekonstrukce. Ta však probíhala za chodu, a ještě k tomu se dvěma dětmi. Před pěti lety zrekonstruovali obývák a ložnici, ale šlo spíš o kosmetické úpravy – vymalování, nové skříňky a tapeta. Největším snem paní Jany je nová kuchyň a koupelna. Jenže na vysněnou kuchyň jim nikdy nezbylo dost peněz.

Když už děti dospěly a vypadalo to, že se s manželem pustí do vytoužené rekonstrukce, zasadil jim osud těžkou ránu a Jana onemocněla. Našetřené peníze šly na běžný chod domácnosti, a hlavně chyběla potřebná energie. V bytě prožily děti dětství. Je rekonstruovaný jen částečně. Je zde navíc staré jádro. V domácnosti žijí rodiče ještě se synem. Dcera Jana má miminko, ale za maminkou denně dochází. Tady je tvorba snu pro designéry jasná –kuchyně a koupelna + WC.

A jak se na proměnu dívají designéři Martina Pištěláková a Jan Bek?

Hodnocení designérů: Tato proměna byla pro nás dopředu vcelku stresující, přece jen rekonstruovat koupelnu a kuchyň během pěti dnů je náročné. Jelikož jsou panelákové byty vybudované v určitých typech dispozic, není moc jiných možností, jak je jinak dispozičně uspořádat. Navíc u bytu Jany bylo jasné od prvního momentu, že stávající stav koupelny a řešení kuchyně není určitě dnešním standardům vyhovující. Nejvíce nám vadil průchod kuchyní, přes kterou jste se teprve dostávali do zadního pokoje a koupelny. Nemohlo být příjemné v kuchyni vařit, a zároveň pořád někomu uhýbat, když se chtěl dostat do koupelny.

Pro nás byla určitě výzva rekonstrukce celé koupelny za tak krátký čas. Zbourali jsme vlastně polovinu bytu a celou ji znovu postavili. I když se to nemusí zdát, tak máme za sebou velký rozsah elektro- a vodoinstalace. Do toho nás čekaly obkládka dlažbou, umisťování zařizovacích předmětů v koupelně a určité stavební procesy, které tomu musí předcházet. V případě dvou dveřních otvorů jsme si vymysleli i dveře se skrytou zárubní, které jsou stavebně daleko složitější než otvory pro klasické zárubně. Stavba to měla v tomto dílu opravdu těžké!

Změnu k lepšímu, kterou jsme díky této rekonstrukci docílili, by měla rodina pocítit okamžitě. Mají jasně definované pozice koupelny, kterou jsme zvětšili. Vyměnili jsme vanu za sprchu, do které je určitě pohodlnější vstup. Koupelna získala větší úložný prostor, kde se dá vydržet a užívat si „koupelnový relax“. Na jednotné místo jsme dali pračku i sušičku, což jistě Jana při praní a sušení ocení. A hlavně kuchyň získala ucelené dispoziční řešení, díky tomu i větší pracovní plochu. Jana bude mít vše u vaření při ruce. V kuchyni jsme vybudovali také barové sezení. Na přání Jany jsme zbourali šatnu v zádveří, kterému to prostorově velmi pomohlo, a zádveří tak získalo příjemnější pocit již při vstupu do bytu. Ve vybudované šatní skříni na míru mají možnost odložení kabátu, případných tašek i sezení, což dříve rodina vůbec neměla. Na toaletě jsme vybudovali umývátko, esteticky jsme zakryli stoupačky, ke kterým je však nadále přístup.

Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

Pozor – další díl JSSS vás čeká po velikonoční pauze – těšte se na něj v pondělí 29. dubna, tradičně ve 21.30 na Primě. A bude to největší proměna v historii pořadu. Že bychom konečně zbourali celý dům?

Fotogalerie k článku:

Autor: TV Prima (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Nová kuchyně jako sen pro paní trpící vážnou nemocí 15  fotek

Nová kuchyně jako sen pro paní trpící vážnou nemocí

V životě jsou období, kdy se všechno daří, a potom ta, kdy jedna starost střídá druhou. Paní Barbora z Krupky teď zažívá nelehké období, ale věří, ...


Proměna kuchyně jako překvapení pro sestru 12  fotek

Proměna kuchyně jako překvapení pro sestru

Lucie je velkou milovnicí koní. Spolu s manželem postavila před 15 lety dům a vybudovala farmu. S manželem se ale záhy rozvedla a na všechno byla n ...


Nová koupelna, chodba a kuchyně v bytě v Ústí nad Labem 15  fotek

Nová koupelna, chodba a kuchyně v bytě v Ústí nad Labem

Paní Hana žije ve starém panelákovém bytě spolu se svým synem Honzou, vnučkou Aničkou, psem a křečkem. I přes synovu pomoc je vidět, že zde chybí m ...


Přestavba bytu 3+1 pro babičku 9  fotek

Přestavba bytu 3+1 pro babičku

Paní Olga se přičiněním osudu stala pro svá vnoučata nejen babičkou, ale v podstatě jediným členem rodiny, kterého mají. Obětovala jim svůj osobní ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Rekonstrukce podlahy Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Paulina
0
Izolace starého domu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Rekontrukce bytu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×