Právě soutěžíme o:
knihu Revoluce jednoho stébla slámy knihu Revoluce jednoho stébla slámy
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Parketový olej pro nátěr dřevěných podlah

Parketový olej pro nátěr dřevěných podlah

Každá dřevěná podlaha potřebuje po určitém čase užívání renovaci. Zvláště pokud máte podlahu z masivního dřeva. Pokud je podlaha nová, můžete volit mezi více způsoby vrchní úpravy. K uvážení přichází lak, olej nebo vosk. Pokud chcete jen oživit původní vzhled, budete pravděpodobně pokračovat v tom nátěru, který jste použili posledně. Výhoda olejovaných povrchů spočívá v tom, že dřevu uchováte přírodní vzhled a přesto může dýchat.

reklama

Přestože se lakované povrchy lépe udržují a vypadají trochu honosněji, nejsou zcela vhodné pro všechny typy dřeva. Musí se uvážit fakt, že dřevo neustále pracuje. Lak může na takovém dřevě časem popraskat, vzniknou minitrhlinky, do kterých se postupně zanese špína a vzhled podlahy dostává zabrat. Oproti tomu olejované podlahy se udržují o něco hůř, než ty lakované. Jejich výhodou je větší barevná škála, kdy si můžeme pohrát z mořidly či tónovacími oleji. Také jednoduše opravíte menší poškození.

Parketový olej CIRANOVA HARDWAXOIL

Hardwaxoil je určen díky své přírodní ochraně pro dřevěné podlahy a další dřevěné prvky. Klasický lak vytvoří vrstvu a dřevo nemůže dýchat. Olej naopak pronikne do dřeva a zajistí mu optimální ochranu. Výsledkem je přírodní vzhled, který je jednoduše udržitelný a opravitelný. Podlaze dodává přirozený vzhled a zajistí dobrou chemickou i mechanickou odolnost.

Způsob aplikace

Hardwaxoil nebo Hardwaxoil Magic se nanáší ve 2 vrstvách. Po přebroušení plochy aplikujete první vrstvu oleje. Dřevo se brousí ve směru vláken, použijte hrubost zrna 80 - 120 a nezapomeňte důkladně odstranit brusný prach. Olej v plechovce je nutné dobře promíchat. Nátěr provádíte štětcem, válečkem nebo leštícím strojem. Pro následné vetření oleje do dřeva použijte strojní pad, pokud nemáte k dispozici, pak stačí ručně vetřít hadrem. Necháte zaschnout a poté aplikujete druhou vrstvu oleje. Podlaha je pochozí již po 6 hodinách, je lepší nechat zaschnout déle, klidně až 12 hodin. Proces schnutí nelze jednoznačně určit, vše závisí na množství nanášeného oleje, teplotě v místnosti i větrání.

Náš tip:
Stalo se vám, že podlaha po nanesení oleje lepila? To může být způsobeno nerovnoměrným nátěrem. Přebytečný olej vždy odstraňujte. Nátěr nechte důkladně zaschnout, v místnosti větrejte.

Údržba olejované podlahy

Olejovanou parketovou podlahu je nejjednodušší čistit použitím přípravku Ciranova Parketové mýdlo, dle míry zašpinění aplikujte cca 1x týdně. Smíchejte parketové mýdlo s vlažnou vodou, jak je uvedeno v návodu. K očistě použijte mop, podlahu příliš nenamáčejte, přebytečnou vodu setřete. Parketové mýdlo čistí a vyživuje podlahu.

Jednou za rok je vhodné použít pro údržbu olejované dřevěné podlahy přípravek Ciranova Olej na údržbu a péči.

Autor: Acolor (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Čím ošetřit dřevěnou podlahu 4  fotek

Čím ošetřit dřevěnou podlahu

Dřevo je krásné, protože je to přírodní materiál a podlahy z něj jsou nám tak nějak blízké pro svou teplou barevnost a strukturální různorodost. Ne ...


Čím ošetřit přírodní i umělý kámen? 8  fotek

Čím ošetřit přírodní i umělý kámen?

Není nad krásný nový kamenný chodník či terasu. A co takhle kamenné prvky v zahradě? Jenže bohužel vlivem počasí tento materiál nezůstane dlouho pě ...


Jak chránit terasu z kompozitu 6  fotek

Jak chránit terasu z kompozitu

Když společnost Acolor nabídla uživatelům prostředek na ochranu kamene Horsemen Stone Care, vyřešila spoustě lidem problémy s materiály, které obvykle ...


Lak na dřevěnou podlahu zabrání poškrábání i zvlhnutí 7  fotek

Lak na dřevěnou podlahu zabrání poškrábání i zvlhnutí

Pořídili jste si dřevěnou podlahu nebo jste renovovali parkety a teď se rozmýšlíte, jakou povrchovou úpravu zvolit? Co použít lak, který svým slože ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×