Právě soutěžíme o:
plážovou osušku Isover plážovou osušku Isover
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Pasivní domy zažívají rozmach, novinkou jsou GREEN BUILDINGS

Pasivní domy zažívají rozmach, novinkou jsou GREEN BUILDINGS

Pasivní domy zažívají v současnosti rozmach v České republice i v zahraničí. Jejich benefitem je energetická úspornost a vysoký standard bydlení. Novinkou jsou GREEN BUILDINGS, které jsou navrhovány s ohledem na životní prostředí. Kompletní přehled pasivních a nízkoenergetických domů naleznete na veletrhu FOR PASIV, který se uskuteční od 9. do 11. února 2017 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

reklama

Pasivní domy a aktuální trendy

Pasivní dům spojuje nízké náklady na provoz a vysoký komfort bydlení.Aby byl pasivní dům maximálně funkční, je potřeba při jeho plánování zohlednit několik kritérií, například vhodné umístění domu na pozemku, správná orientace vůči světovým stranám, kompaktní tvar domu, dostatečná vrstva tepelné izolace, okna a dveře s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi nebo řízené větrání se zpětným získáváním tepla takzvanou rekuperací. Při stavbě domu se doporučuje využít služeb odborníků, architektem a projektantem počínaje, stavebním dozorem konče. V pasivních domech se stále více uplatňují tradiční přírodní materiály jako dřevo, hlína, kámen, v moderní formě jak v konstrukci domů, tak hlavně v interiéru. Vedle toho, že jsou šetrnější k životnímu prostředí, vytvářejí příjemnou atmosféru a mají pozitivní vliv na zdraví a psychickou pohodu.

GREEN BUILDINGS se v Evropě těší popularitě

Novinkou, která prostupuje z Evropy do České republiky, zatím spíše do větších komerčních projektů jako jsou kanceláře a bytové domy, jsou takzvané GREEN BUIDINGS neboli trvale udržitelné budovy. Cílem je nalezení rovnováhy mezi uživatelským komfortem a dopadem staveb na životní prostředí. Stavby následují pozitivní přístup k ekologii a dbají na ochranu životního prostředí. Je kladen důraz na šetrné a efektivní využívání energie v celém životním cyklu budov a jsou využívány technologie a postupy, které snižují negativní vliv na životní prostředí jak ve vlastní konstrukci budovy v podobě obnovitelných stavebních materiálů a místních zdrojů, tak při provozu budovy v podobě úsporných technologií a obnovitelných zdrojů energie, větrání s rekuperací, osvětlení, hospodaření s vodou, odpadového hospodářství apod. Uplatňují se principy nízkoenergetických a pasivních domů.

Certifikáty jsou považovány za znak prestiže

Pro srovnání úrovně kvality budov v souladu s principy trvale udržitelné výstavby se ve světě používají propracované certifikační systémy, například LEED původem z USA a BREEM původem z Velké Británie. V České republice je od roku 2010 k dispozici národní certifikační nástroj SBToolCZ. V rámci případové studie byla jednou z prvních hodnocených budov v České republice budova školicího střediska společnosti ATREA, první energeticky nulová budova v ČR, která získala zlatý certifikát. Certifikační nástroje vedle dopadu na životní prostředí hodnotí budovy také po stránce technického provedení, uživatelského komfortu, zohledňují sociální dopady stavby a inspirují architekty a investory k hledání inovativních řešení. Na západě jsou certifikáty vnímány jako určitý symbol prestiže.

Další ročník veletrhu FOR PASIV, který již popáté otevře brány letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA, se koná v termínu 9. – 11. 2. 2017.

Autor: PVA EXPO PRAHA (tisková zpráva)

Související články

Pasivní dům si můžete vyzkoušet na vlastní kůži 8  fotek

Pasivní dům si můžete vyzkoušet na vlastní kůži

Pasivní domy se v současnosti stávají novým trendem v bydlení, a to zejména z důvodu rostoucích cen energie a směrnice Evropské unie, podle které musí ...


Příběhy pasivních domů na FOR PASIV 7  fotek

Příběhy pasivních domů na FOR PASIV

Rádi bychom Vás pozvali nejen na stánky vystavovatelů, ale i na doprovodný program veletrhu, který se koná 23. - 25. ledna 2014 v PVA Letňany. Sobotní ...


FOR PASIV: jak se bydlí majitelům prvních pasivních domů v ČR 3  fotek

FOR PASIV: jak se bydlí majitelům prvních pasivních domů v ČR

Zkušenosti prvních majitelů pasivních domů a rady odborníků na nízkoenergetické bydlení nabídne letošní veletrh FOR PASIV. Akce proběhne od 22. do ...


Využijte dotací Nová zelená úsporám a nechte si postavit pasivní dům 3  fotek

Využijte dotací Nová zelená úsporám a nechte si postavit pasivní dům

Pasivní domy se v posledních letech dostávají do popředí, a to nejen kvůli energetické úspoře, ale i dotacím, díky kterým se vstupní investice do t ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×