Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Výroba andělíčka z patchworkové kuličky

Výroba andělíčka z patchworkové kuličky
Dárky máme nakoupené, přesto tomu chybí nějaká drobnost. Vyrobte si patchworkového andělíčka. S technikou nešitý patchwork, tzv. artyčok, jsme se zde již několikrát setkali, proto dovolte, přeskočím samotnou výrobu základní kouličky a ukážu vám další postup. Vždyť takto můžeme vyrobit i nějaký ten dárek na poslední chvíli, kdy se nám již nechce do přeplněných ulic a obchodů.
reklama

Patchworkovou kouličku si připravíme např. podle návodu na vánoční kouličku. Pouze u polystyrenového korpusu seřízneme dno, aby andělíček stál. Dále si zakoupíme v papírnictví komponenty na výrobu andělíčků a nahřejeme si tavnou pistoli, já používám Dremel 940.

Postup

  1. Na tělo andělíčka nepoužijeme polotovar z andílkovské sady, ale připravíme si patchworkovou kouličku. Do jejího vrcholu zapíchneme špejli, popř. párátko. Polystyren je trochu pružný, proto si špejli seřízněte do špičky. Tam, kde bude hlava anděla, naneste tavnou pistolí lepidlo.

  2. Roztavené lepidlo schne opravdu rychle, proto si musíte pospíšit a ihned nasadit hlavičku anděla. Pozor, abyste si nenechali koukat velký kus špejle, mohla by kuličku, ze které bude hlava, propíchnout skrz.

  3. Vlasy jsou přidělané na průhledné pásce. Na tu opět naneseme pistolí lepidlo. Je potřeba nevynechat především ta místa, která by mohla na hlavě trčet. Proto si vlasy nejdřív vyzkoušejte posadit na hlavu nanečisto, uvidíte, kde je potřeba víc lepit.

  4. Křidýlka jsou ze silného filcu, musí se opět přichytit lepidlem. Opět si vyzkoušejte nanečisto, kde budou přibližně umístěna. Jakmile je přilepíte na patchworkovou kouličku, již se s nimi nedá moc manipulovat.

  5. Noty se musí nalepit na připravený kousek čtvrtky. Já na to použila opět tavnou pistoli, když už byla po ruce, proč ji nevyužít. Lepidlo se nepropilo. Jen papír byl trochu teplejší na omak, ale jen chvíli.

  6. S ručičkami pozor. Jsou tak malinké, že hrozí, že si lepidlem potřísníte prsty. Kdo to zná, ví, že to není nic příjemného. Stačí nanést jen nepatrné množství roztavené hmoty a hned přitisknout. Snažte se trefit se do správné polohy hned napoprvé, oprava již není možná.

  7. Teď už jen zbývá umístit noty zpívajícímu andělovi do ručiček. Aby nepadaly, přichytíme je lepidlem. Vyzkoušejte si to opět nanečisto. Noty jsou trochu méně přizpůsobivé a do ručiček nepasují vždy. Je potřeba vše trochu uzpůsobit.

Pepův tipDremel 920 je nízkoteplotní lepicí pistole, speciálně navržená pro různé kreativní zájmové aplikace. Je ideální pro detailní lepení na mnoho různých materiálů, jako je: papír (alba s výstřižky, výroba štítků, kartiček a pohlednic), květiny, věnce, sklo, dřevo a další. Pomocí dodaných 7mm třpytivých tyčinek můžete vytvářet krásné dekorace nebo již hotovým dekoracím dodávat jiskru. Potřísnění okolí lepeného místa lepidlem brání přesný lepicí hrot s ochranou proti kapání. Více na www.dremel.cz.
Autor: Pavla (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Deky z lásky – výzva pro šikovné kutily a kutilky 2  fotek

Deky z lásky – výzva pro šikovné kutily a kutilky

Vládnete jehlou a nití, máte rádi/y vyšívání a chcete pomoci dětem? Tak to jsou skvělé předpoklady pro to, přidat se k přispěvatelům občanského sdruže ...


Sladký ježek a prostřihované hvězdičky pro děti 10  fotek

Sladký ježek a prostřihované hvězdičky pro děti

Děti už se nemohou dočkat Ježíška a trápí vás dotazy, když už tu bude a co jim donese? Ještě je trochu zabavte přípravami na sváteční večer, díky p ...


Patchwork - vánoční ozdobné koule 14  fotek

Patchwork - vánoční ozdobné koule

O nešitém patchworku jste se již mohli dočíst v minulém článku, kde jsem představila výrobu věnce. Dnes bych vám chtěla ukázat něco jednoduššího - tím ...


Závěs s andělíčky 14  fotek

Závěs s andělíčky

Jednou z vánočních dekorací může být závěs s veselými andělíčky, který lze zavěsit na dveře, na okno nebo nad jídelní stůl. Vyrobíte si jej za pár chv ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Názor redakci Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 11.12.2011 11:38 PETR ZWIKIRSCH
1
Brnění - odpověď Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 20.3.2008 21:15 Pavel Hnízdil
0
renovace starého betlému Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Eva Kneblová
0
Kovotlačitelství. Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bobeš
0
Lihyrove hodiny Tvoříme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Gregor
1
Názor redakci Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 11.12.2011 11:38 PETR ZWIKIRSCH
1
Brnění - odpověď Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 20.3.2008 21:15 Pavel Hnízdil
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×