Právě soutěžíme o:
nářadí do dílny nářadí do dílny
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Auto jako nové

Auto jako nové
Chcete, aby váš automobil nejen vypadal, ale byl stále jako nový? Myjte si ho sami! Trocha času navíc se určitě vyplatí.
reklama

Péče o vzhled vozu je dnes stejně důležitá jako servis. Motor musí „běžet jako hodiny“, karoserie by neměla rezivět a plasty v interiéru šednout. Použití vhodné autokosmetiky se stalo vedle výměny filtrů a olejů jednou z priorit pravidelné údržby. Testy z posledních let totiž opakovaně prokázaly, že tradiční způsob ošetření houbou, šamponem a leštěnkou výrazně prodlužuje životnost exteriéru i interiéru automobilu.

Zdá se vám použití kartáčů, houbiček a lešticích hadříků v moderní době poněkud zpátečnické? Myčka nevyřeší vše a neušije vašemu plechovému miláčkovi kúru přímo na míru.

Ruční mytí je mnohem šetrnější než mechanické v myčce. Nejenže karoserie není vystavena tlaku kartáčů, ale netrpí použitím univerzálních, a tedy ne vždy nejvhodnějších, přípravků. Každý pracovník autolakovny vám potvrdí, že zvolíte-li vhodné čisticí a lešticí přípravky, prodloužíte svému vozu život. Výrobky pro ruční ošetření navíc lépe chrání karoserii před následky provozu i povětrnostními vlivy. Hmyz, asfalt, prach, kyselé deště, popílek a mnoho dalších škodlivin v ovzduší – to vše pomalu rozežírá nechráněné či špatně udržované laky. A platí to jak pro auta starší, tak nová, včetně metalíz.

Umýt si auto není žádný zločin!

Kvalitní autokosmetika musí vyhovovat všem současným normám – nesmí tedy obsahovat žádné látky, které by byly škodlivé pro člověka či životní prostředí. Ten, kdo nemyje vůz na břehu řeky či potoka, se tedy žádného postihu bát nemusí.

Umýt a naleštit

Odborníci preferují šampon s voskovou emulzí. Dokonale očistí nečistoty a vytvoří na karoserii ochranný film, je však vhodný pouze pro krátkodobou konzervaci – zhruba na 14 dní. Pro dlouhodobou ochranu je třeba použít leštěnku.

Leštěnku je potřeba nanést a rozetřít a pak čistým hadříkem povrch vyleštit.

Hitem jsou přípravky, které obsahují teflon a nanočástice. Autoleštěnka Tempo s teflonem a nanočásticemi zanechá na povrchu karoserie silný film, který dlouhodobě konzervuje a chrání lak před nepříznivými účinky deště, chemických částic včetně asfaltových či olejových skvrn či slunečního záření.

Ochrana laku

Ochranu laku ještě zvyšuje vosková politura. Je vyrobena z tvrdých vosků, které zajišťují odolnost laku proti vlivům počasí a dodají mu vysoký lesk. V řadě Tempo zvyšuje vodoodpudivost a konzervační schopnost přísada silikonového oleje. Kdo nemá rád tekuté prostředky, může zvolit krém v tubě.

Více o autokosmetice se dozvíte na www.druchema.cz.

Autor: komerční prezentace, Druchema (text), PePa, J. K. (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Autokosmetika Tempo umyje auto úplně sama 21  fotek

Autokosmetika Tempo umyje auto úplně sama

Nevím, jak je to jinde, ale u nás se pokaždé dohadujeme, kdo umyje auto. Do myčky nejezdíme moc často, ne, že by nám bylo líto peněz, ale přeci jen ru ...


Vysokotlaký čistič vybírejte s rozmyslem 5  fotek

Vysokotlaký čistič vybírejte s rozmyslem

Teplé měsíce jsou už tradičně spjaty s prací na zahradě a kolem domu, což se mnohdy nese ve znamení pořádného úklidu. V zimních měsících jen těžko ...


Auto nejen pro kutila 5  fotek

Auto nejen pro kutila

Kutilové také jezdí autem a kromě tipu na dobrou autokosmetiku máme i tip na šikovné auto – pohodlné, bezpečné, s velkým úložným prostorem a rozumnou ...


Autokosmetika podruhé aneb sklo a plast se musí blýskat 10  fotek

Autokosmetika podruhé aneb sklo a plast se musí blýskat

Umyli a naleštili jste svého plechového miláčka tak, že v karoserii se můžete zhlížet jako v zrcadle? Ale co skla a plastové části?


Auta kožich nenosí 13  fotek

Auta kožich nenosí

Většinu majitelů vozů již vyvedla z míry silná námraza na skle, přes které nebylo vidět, nebo zamrzlý zámek. Po příchodu k autu, zachumlanému do sněhu ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×