Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Auto jako nové

Auto jako nové

Chcete mít stále auto jako nové? Myjte si ho sami! Trocha času navíc se určitě vyplatí.

reklama

Péče o vzhled vozu je dnes stejně důležitá jako servis. Motor musí „běžet jako hodiny“, karoserie by neměla rezivět a plasty v interiéru šednout. Použití vhodné autokosmetiky se stalo vedle výměny filtrů a olejů jednou z priorit pravidelné údržby. Testy z posledních let totiž opakovaně prokázaly, že tradiční způsob ošetření houbou, šamponem a leštěnkou výrazně prodlužuje životnost exteriéru i interiéru automobilu.

Zdá se vám použití kartáčů, houbiček a lešticích hadříků v moderní době poněkud zpátečnické? Myčka nevyřeší vše a neušije vašemu plechovému miláčkovi kúru přímo na míru.

Ruční mytí je mnohem šetrnější než mechanické v myčce. Nejenže karoserie není vystavena tlaku kartáčů, ale netrpí použitím univerzálních, a tedy ne vždy nejvhodnějších, přípravků. Každý pracovník autolakovny vám potvrdí, že zvolíte-li vhodné čisticí a lešticí přípravky, prodloužíte svému vozu život. Výrobky pro ruční ošetření navíc lépe chrání karoserii před následky provozu i povětrnostními vlivy. Hmyz, asfalt, prach, kyselé deště, popílek a mnoho dalších škodlivin v ovzduší – to vše pomalu rozežírá nechráněné či špatně udržované laky. A platí to jak pro auta starší, tak nová, včetně metalíz.

Umýt si auto není žádný zločin!

Kvalitní autokosmetika musí vyhovovat všem současným normám – nesmí tedy obsahovat žádné látky, které by byly škodlivé pro člověka či životní prostředí. Ten, kdo nemyje vůz na břehu řeky či potoka, se tedy žádného postihu bát nemusí.

Umýt a naleštit

Odborníci preferují šampon s voskovou emulzí. Dokonale očistí nečistoty a vytvoří na karoserii ochranný film, je však vhodný pouze pro krátkodobou konzervaci – zhruba na 14 dní. Pro dlouhodobou ochranu je třeba použít leštěnku.

Leštěnku je potřeba nanést a rozetřít a pak čistým hadříkem povrch vyleštit.

Hitem jsou přípravky, které obsahují teflon a nanočástice. Autoleštěnka Tempo s teflonem a nanočásticemi zanechá na povrchu karoserie silný film, který dlouhodobě konzervuje a chrání lak před nepříznivými účinky deště, chemických částic včetně asfaltových či olejových skvrn či slunečního záření.

Ochrana laku

Ochranu laku ještě zvyšuje vosková politura. Je vyrobena z tvrdých vosků, které zajišťují odolnost laku proti vlivům počasí a dodají mu vysoký lesk. V řadě Tempo zvyšuje vodoodpudivost a konzervační schopnost přísada silikonového oleje. Kdo nemá rád tekuté prostředky, může zvolit krém v tubě.

Více o autokosmetice se dozvíte na www.druchema.cz.

Autor: komerční prezentace, Druchema (text), PePa, J. K. (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Autokosmetika Tempo umyje auto úplně sama 21  fotek

Autokosmetika Tempo umyje auto úplně sama

Nevím, jak je to jinde, ale u nás se pokaždé dohadujeme, kdo umyje auto. Do myčky nejezdíme moc často, ne, že by nám bylo líto peněz, ale přeci jen ru ...


Vysokotlaký čistič vybírejte s rozmyslem 5  fotek

Vysokotlaký čistič vybírejte s rozmyslem

Teplé měsíce jsou už tradičně spjaty s prací na zahradě a kolem domu, což se mnohdy nese ve znamení pořádného úklidu. V zimních měsících jen těžko ...


Auto nejen pro kutila 5  fotek

Auto nejen pro kutila

Kutilové také jezdí autem a kromě tipu na dobrou autokosmetiku máme i tip na šikovné auto pro kutila – pohodlné, bezpečné, s velkým úložným prostor ...


Autokosmetika podruhé aneb sklo a plast se musí blýskat 10  fotek

Autokosmetika podruhé aneb sklo a plast se musí blýskat

Umyli a naleštili jste svého plechového miláčka tak, že v karoserii se můžete zhlížet jako v zrcadle? Tak nablýskejte i sklo a plast.


Auta kožich nenosí 13  fotek

Auta kožich nenosí

Většinu majitelů vozů již vyvedla z míry silná námraza na skle, přes které nebylo vidět, nebo zamrzlý zámek. Po příchodu k autu, zachumlanému do sněhu ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×