Právě soutěžíme o:
plážovou osušku Isover plážovou osušku Isover
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Tipy na dětskou oslavu – občerstvení a masky

Tipy na dětskou oslavu – občerstvení a masky

Dnes je Mezinárodní den dětí. Možná, že jej neberete v úvahu, možná pojedete s dětmi na výlet. Jedno je ale jisté. Po škole nebo po návratu z družiny moc volného času nezbude, tak jestli máte v úmyslu pro své ratolesti něco udělat, využijte počasí a pozvěte jim pár kamarádů na nedělní odpoledne, aby se trochu pobavily a užily si ten svůj mezinárodní svátek.

reklama

Vy se na tu slávu můžete v klidu připravit. Nebojte se velkého utrácení. I za málo peněz můžete dětem udělat velkou radost. Z barevných papírů připravte ubrusy a prostírání. Jestli potřebujete zabavit dítka, která jsou s vámi doma, dejte jim pastelky a velký arch balicího papíru, ať si „ubrusy“ namalují a vtipně si vyzdobí pokoj.

Veselé hodování

Ani s přípravou pohoštění si nedělejte starosti. Upečte piškotové mufinky v papírových formičkách (nebo dort) a hezky je nazdobte. Usmažte hranolky a nezapomeňte na ovocné šťávy a minerálku. Jestli nemáte na pečení čas nebo chuť, kupte hotové mufiny a doma je jen přizdobte polevou, barevnými cukrovými srdíčky a dortovými svíčkami.

Hotové dortové korpusy také seženete v každé pekárně nebo cukrárně a luxusní dort z nich vytvoříte pomocí pražených mandlí a růžiček, které vykouzlíte z marcipánu. Vhod ovšem přijde i pár sladkých koblih.

Stačí trochu experimentovat, ale hlavně vymyslet pro děti zábavu. Na improvizovanou maškarní party kupte nebo vyrobte ze čtvrtek a krepového papíru námořnické čepice pro mladé muže, holčičky jistě ocení korálkovou korunu pro princezny, a když je přestane bavit, postačí karnevalová líčidla, nebo maminčina rtěnka a oční stíny. A hned se princeznička promění ve veselého klauna… nebo ve zjizveného piráta.

Děti milují, když si vymyslí a vytvoří své převleky a masky vlastníma rukama. Poznáte, kdo se na vás směje? Ano, je to chytrá sova… Námořníci jistě ocení kornouty hranolků, pro jistotu podávaných ještě ve velkých sklenicích, které zaženou velký hlad mořských vlků. Tak se nenechejte zdržovat. Inspiraci máte, dejte se do díla a dobře se bavte.

Připraveno ve spolupráci s časopisem Dekor.

Autor: Elena (text), Dekor (foto)

reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×