Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Moderní pastičky na myši a jiné škůdce

Moderní pastičky na myši a jiné škůdce

Přijeli jste na chalupu a hned za dveřmi vás „málem trefil šlak“? Z peřiny se sype peří, slaměný věnec, který měl sloužit jako ozdoba, leží rozkousaný na podlaze a pastičky zejí prázdnotou. Zařádily si myšky...

reklama

Tak další pastičky, jako návnadu slaninu a pro jistotu ještě otrávené nástrahy. Sousedovic kočky přijdou jen když je kuře v troubě, takže na ty se spoléhat nedá, a ta vaše radši leží na gauči a přes týden je s vámi v bytě.
Přijdete, pastička opět prázdná (pokud už úplně nezmizela), ve spíži okousané brambory a jablka. Potkat tu myš, překousnete ji sami. Otrávené nástrahy je potřeba zkontrolovat, třeba zabraly alespoň ty, ale protože jste je museli dobře schovat před vaším pejskem, praštíte se při prolézání skrýší do hlavy, takže se naštvete znova. To v tom lepším případě, když se vám povede uhlídat psa a dítě, abyste místo myší nechytili něco jiného. Na zahradě nebo na dvorečku návnady zmizely, zbývá jen doufat, že se o ně nepostaraly slepice nebo ptáci.

A otrávené zrní, co bylo nachystané v podkroví, možná sežraly myši, ale v uložených peřinách se usídlila kuna.
Říkáte si, že to je prostě obvyklý jarní scénář a vy už nevíte, co s tím udělat?

Kutilské vynálezy

Kamarádův tatínek to řešil moderně. Na baterku připojil „plašicí“ zařízení, které vydávalo tak nepříjemný zvuk, že prý myš v chalupě nikdo neviděl. Bohužel plašilo tak účinně, že prchali také lidé a všechna domácí zvířata, takže se dalo použít jen když nikdo nebyl doma. Ale na zimu bylo fajn.

Jak zní v noci ťapkání myších nožiček prohánějící se po trámech, o tom by mnohý chalupář mohl vyprávět celé příběhy a já sama jsem zjistila, kolik znám nepublikovatelných slov, když potvora utekla s pastičkou přiskřípnutou na ocase. Vzhledem k tomu, že mi rozhryzala klobouk po babičce, ani mi jí nebylo líto.

Takže jak na to?

Slíbili jsme, že budeme upozorňovat na výrobky, které osobně vyzkoušíme a doporučovat je. Ve stodole a v garáži máme celou zimu malou krabičku, která vydává zvuk pro škůdce prý nepříjemný a pro lidi téměř neslyšitelný (na frekvenci ultrazvuku). Do stodoly nerad běhá dokonce i náš pejsek, takže když si potřebujeme odskočit, nemusíme se bát nechat na pracovním stole svačinu. Protože ve stodole máme i malou dílnu, nevadí nám, že tento odháněč musí být zapojený do zásuvky.
Na půdě jsme se rozhodli použít podobné zařízení, které sice slyšitelné je, ale protože do těchto prostor jdeme jen občas pro uložené věci, nevadí nám to a další rozkousané věci jsme nenašli. Na půdě zásuvky nemáme, proto používáme odháněč napájený z baterií. Přístroji by nemělo vadit ani nepravidelné střídání teplot v nezateplených prostorách.

Odháněče škůdců napájené ze síťového adaptéru nebo bateriemi vyrábí firma Format 1, takže po zkušenosti z letošní zimy začínám pátrat po podobném zařízení, které by se dalo použít i na zahrádce a na chalupě v době naší nepřítomnosti. To bych měla radši bez síťového adaptéru, aby fungovalo i když vypneme proud.

Jo a ve spíži mám takovou krabičku, do které stačí zaklapnout šest baterií a pak už o ní nevíte. (O myších zatím taky ne, tak že bych tam dala před Vánocemi i změknout medové perníčky? Ovšem tajně, aby mi na ně nechodila ta velemyš – tedy můj chlap – na toho by asi tichý odhaněč OdH1 nefungoval).

Autor: Petra (text), sk, jk, PePa (foto)

Klíčová slova:


Související články

Na kunu elektronicky 3  fotek

Na kunu elektronicky

Noční můrou chatařů, chalupářů a všech majitelů automobilů, kteří bydlí blízko přírodě nebo v místech, kde se vyskytují myši a krysy, se mohou stát ji ...


Když hlodavci hlodají 6  fotek

Když hlodavci hlodají

Přítomnost myší, potkanů, krys či hryzců v našem obydlí je přímo pohromou. Likvidují nejen spižírny v domě, ale také prakticky veškerou úrodu na za ...


Moderně na krtky 11  fotek

Moderně na krtky

Sobota odpoledne, venku prší. Sedíme v pokoji a díváme se, jak dítko nadšeně sleduje na obrazovce televizoru svého oblíbence v kalhotkách s kapsami a ...


Proti krtkům přírodní cestou 3  fotek

Proti krtkům přírodní cestou

Začne-li krtek obracet trávník, nepropadněte panice. Už nemusíte v poledne číhat nad krtinami s rýčem! Spojte boj s krtkem s péčí o trávník – vyzkouše ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×