Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Dveřní doraz aneb poslušné dveře

Dveřní doraz aneb poslušné dveře
Bez dveří se neobejde žádný byt. Někde je jich ale prostě moc a na jejich otvírání už příliš místa nezbývá. Jestliže máme malé děti nebo pokud jsou dveře více frekventované, můžeme jimi díky systému otevírání „ať si letí, ony se o něco zastaví“ poškodit jiné dveře, stěnu, nábytek nebo zrcadlo, které stojí za nimi. Přitom řešení je snadné a nestojí moc. Stačí pořídit si dveřní doraz.
reklama

Doraz umístíme do podlahy v místě kde chceme zastavit nebo omezit otevírání dveří. Pokud není možné připevnit zarážeč dveří do podlahy (a za dveřmi nejsou jiné dveře), připevníme ho stejným způsobem na stěnu. Můžeme si vybrat, jestli blíž k podlaze nebo v horní části dveří.

Záleží i na estetickém dojmu, aby doraz byl co nejméně vidět nebo splynul se stěnou. Na to výrobce naštěstí myslel, takže dorazové gumové kuličky vyrábí v pěti barvách – dvě hnědé (hodí se k dlažbě, parketám nebo plovoucí podlaze), bílou pro bílou stěnu, stříbrnou (pro šedivý koberec nebo pro zvýraznění do moderního interiéru či kanceláře) a černou. Výběr té správné barvy je ale jen na nás.

Měkký doraz

Gumová kulička je koncipována tak, aby tvořila doraz dveří a také aby náraz dveří tlumila. Proto má v sobě žebrování v podobě otvorů, které při doražení dveří tlak lépe rozloží a náraz dveří do kuličky je tak měkčí. Zarážeč lze montovat do podlahy a stěny z běžných stavebních materiálů (beton, plné i děrované cihly, pórobetonové tvárnice, přírodní kámen atd.).

Montáž

1) Zaměříme si a označíme místo, kde budeme vrtat. K vyvrtání otvoru použijeme vrták o průměru 8 mm.

2) Vyvrtaný otvor vyčistíme například vysavačem a vklepneme do něj hmoždinku tak, aby zesílená část hmoždinky – dorazový prstýnek – byla nad podlahou.

3) Do takto připravené hmoždinky zašroubujeme přiložený šroub. Na hmoždinku se šroubem na narážecí vyčnívající trn naklepneme dorazovou kuličku.

4) K naklepnutí dorazové kuličky použijeme gumovou paličku nebo kladívko na dřívko. K nasazení postačí mírné poklepání kolmo k podlaze.

Upevnění je snadné a neviditelné. Lze jej tudíž použít i do reprezentativních místností, neboť působí decentně na všech podlahových krytinách. Celé řešení problému s dveřmi, které neposlouchají, je možné (i s vrtáním) vyřešit za 5 minut. Fischer zarážeč dveří TS je praktický pomocník každé domácnosti. K zakoupení je v samostatných blistrech nebo volných sadách. Jeho cena je podle prodejce okolo šedesáti korun.

Ze života

Až si pořídíte užitečnou zarážku za dveře, nenechte se napálit jako jeden známý, který si myslel, že je to zapomenutý pingpongový míček po hrajících si dětech, rozběhl se a kopl si do něj….

A jak řešíte neposlušné dveře u vás? Pochlubte se nám i ostatním.


Autor: PePa (text ), PePa, Fischer (foto)

Klíčová slova:


Související články

Montáž shrnovacích dveří od Marley

V malém prostoru mnohdy otevřené dveře překážejí nebo blokují dveře sousední. Řešením těchto situací se mohou stát dveře shrnovací. Mohou být plné ...

Antikutil - proč tlouct hlavou o zeď, když to jde dveřmi o dveře 4  fotek

Antikutil - proč tlouct hlavou o zeď, když to jde dveřmi o dveře

Určitě každý z nás se aspoň jednou setkal s tak „dobře“ vymyšlenou dispozicí bytu, že se nestačil divit. Obzvlášť v malých bytech je to problém.


Hmoždinka skoro pro každou zeď 16  fotek

Hmoždinka skoro pro každou zeď

Konzole, obrázek, zrcadlo, lustr - to vše má jedno společné. Abychom je připevnili na zeď, neobejdeme se bez hmoždinky a aby dotyčná věc neskončila ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×