Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Víte kam se starými bateriemi?

Víte kam se starými bateriemi?
Boxy pro zpětný odběr použitých baterií by měly být k dispozici všude tam, kde jsou baterie k dostání, tedy nejen ve specializovaných prodejnách, ale i ve všech super a hypermarketech.
reklama

Pokud si každý z nás včetně batolat koupil loni deset tužkových baterií, což ve výsledku dá sto milionů prodaných kusů, kam se poděly články, které již dosloužily?

K recyklaci se vrátilo 329 tun, tedy asi půldruhé baterie na osobu. Takže vedle všech těch, které nám stále ještě tikají v hodinách, svítí v lampičkách, hrají v „empétrojkách“ a oživují vlastně kde co pro naše pohodlí, se nějak nemůžeme dopočítat. Je to proto, že vedle baterií, které jsme zlikvidovali v rozporu se zdravým rozumem (a zároveň se zákonem) tím, že jsme je vyhodili společně se směsným odpadem, válí se nám jich podle statistiků po zásuvkách nebo jinde v domácnosti až 38 milionů kusů. Přitom baterie, které se nevrátí k recyklaci, nebo nejsou ekologicky zlikvidovány, hrozí poškodit přírodu kyselinou i těžkými kovy.

Neskladujte je doma. A také neporušujte jejich vnější obal nebo je jinak neotvírejte. Těch, které vytékají, se nedotýkejte holýma rukama. A neukládejte je ani ve vlhku či blízko tepelných zdrojů. Není sice důvod použité lithiové baterie z videokamer, fotoaparátů a mobilních telefonů skladovat, když už ale, přelepte, či jinak izolujte jejich póly. A raději používejte alkalické baterie (např. Grada prima a Excelsior), které vydrží přibližně 34× déle než běžné zinkochloridové baterie a 3× méně zatíží životní prostředí!

Více se dozvíte na www.bateria.cz

Autor: Jiří Jan (text), Bateria Slaný (foto)

Související články

CAT S61 - nejvybavenější a nejuniverzálnější odolný smartphone na trhu 3  fotek

CAT S61 - nejvybavenější a nejuniverzálnější odolný smartphone na trhu

Ten nejvybavenější a nejuniverzálnější odolný smartphone na trhu. I tak by se dal popsat nový CAT S61, který nemá v mobilním světě díky svým speciá ...


Historie svítilen 11  fotek

Historie svítilen

Máte doma baterku – tedy svítilnu? Určitě. A jestlipak víte jak dlouhou má historii výroba svítilen u nás v Čechách? To už možná ne.


Baterka a trocha historie 11  fotek

Baterka a trocha historie

V domácnosti vybavené moderními elektrickými spotřebiči působí klasická baterka jako anachronismus – i přesto, že její žárovka je údajně kryptonová ne ...


Přenosný startovací zdroj s kompresorem 23  fotek

Přenosný startovací zdroj s kompresorem

Samozřejmě, že zánovní ford na fotkách nebude potřebovat pomoct se startováním tak často, jako starší auto, ale nikdy neříkej nikdy. Každá baterie se ...


Jak si správně vybrat akumulátory 6  fotek

Jak si správně vybrat akumulátory

Jistě se Vám už několikrát stalo, že jste vložili do fotoaparátu své NiMh AA / AAA akumulátory, které jste nedávno plně nabité uložili do šuplíku a fo ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×