Právě soutěžíme o:
praktické dárky od Cemixu praktické dárky od Cemixu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Viledales - projekt výsadby stromů

Viledales - projekt výsadby stromů
Od začátku srpna soutěžíme na stránkách našeho magazínu o věcné ceny se zančkou Vileda. Řada čtenářů má nějaký výrobek značky Vileda ve své domácnosti, které používají při každodenních domácích pracech. Málokdo však ví, že od dubna do června tohoto roku pomohli ti, kdo si koupili výrobek značky Vileda, k výsadbě nového lesa. Úžasné na tomto projektu je hlavně to, že dnes již jsou připravené sazeničky na osázení nového lesa a na podzim se nový les stane skutečností.
reklama

Viledales, společný projekt značky Vileda a Společnosti přátel přírody Liberec, umožní výsadbu 50 125 stromů. Projekt fungoval na principu prodeje výrobků značky Vileda, která je předním výrobcem úklidových potřeb. Ty byly v období od 1. dubna do 30. června 2007 označené speciálními visačkami a samolepkami. Koupí takto označeného výrobku poslal každý zákazník deset korun, cenu jedné sazeničky, na výsadbu jednoho stromu.

Jak vypadá Viledales nyní?

V současné době rostou na pozemku převážně třímetrové břízky, které zde vyrostly z náletu. Předchozí vlastník starý les před lety vykácel a o vysázení nových stromků se nestaral.

Jak bude vypadat Viledales letos na podzim?

Část mladých břízek se vyřeže tak, aby vzniklo místo pro sazenice dalších chybějících druhů stromů, zejména pro duby, buky, javory, jedle, jasany a další druhy původních dřevin, které zde na podzim vysadíme. Určitý počet břízek na pozemku ale zůstane, aby vytvářely ochranu a vhodné mikroklima vysazeným sazenicím.

Jak bude vypadat Viledales za 100 let?

Bude pestrý – bude se skládat z různých druhů stromů a poskytne tak vhodné životní podmínky dalším druhům rostlin a živočichů. V moři okolních hospodářských lesů půjde o oázu života.

Vysaďte si strom

Na stránkách Viledalesu je stále ještě možné zaregistrovat se a zúčastnit se samotné výsadby, která proběhne 22. září 2007 v severních Čechách u Českého Dubu (v blízkosti obce Březová). Výsadba se uskuteční na rozloze asi jednoho hektaru. Přitom se odhaduje, že jediný akr stromů může každoročně odebrat z atmosféry přibližně 13 tun prachu a plynů.

Dopravní spojení automobilem je po dálnici Praha-Liberec, ze které odbočíte v Hodkovicích nad Mohelkou směrem na Český dub. Pokračujte na Bohumileč a dále obec Březová. Tou projedete a dále se budete řídit navigačními cedulemi, které budou na silnici umístěny. Organizátoři vás budou čekat u silnice, cca 200 m od silnice po polní cestě bude sraz účastníků.

Pokud zvolíte dopravu autobusem nebo vlakem, organizátoři zajistí převoz z autobusového nádraží v Liberci na místo akce a po skončení i zpět. Zájemci se sejdou v 9.30 hod. na libereckém autobusovém nádraží.

Program akce

10.00 – 10.15 čekání na opozdilce
10.15 – 10.45 úvodní informace, ukázka jak se co bude dělat
cca do 12.30 první blok práce
12.30 – 14.00 přestávka na opékání - oběd s povídáním o lese se zástupcem Sdružení přátelé přírody Liberec
14.00 - ? druhá část sázení do kdy kdo bude chtít, ukončení cca v 17

Další informace na www.viledales.cz.

Partneři projektu

Bližší informace o projektu Viledales – sázíme budoucnost naleznete na stránkách projektu www.viledales.cz. Naleznete zde i fotografie růstu nového Vileda lesa v následujících letech.

Více o partneru projektu Viledales, společnosti SPP Liberec najdete na internetových stránkách www.cmelak.cz.

Autor: PePa (text), Vileda (text, foto)

Klíčová slova:


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×