Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Pět důvodů proč zvolit bílý pórobeton Ytong

Pět důvodů proč zvolit bílý pórobeton Ytong
Volba materiálu pro hrubou stavbu je jedním z nejzásadnějších rozhodnutí při stavbě nového domu. Chcete co nejvíce ušetřit za vytápění nebo mít zdravý dům bez vlhkosti a plísní a zároveň uspořit čas a energii při výstavbě? Aspektů je mnoho a ideálním řešením je mít „všech pět pohromadě“. Přesně takové východisko přináší Ytong.
reklama

1. Úspora tepla

Prvořadým benefitem stavebního materiálu Ytong jsou bezesporu jeho jedinečné tepelněizolační vlastnosti. Ty zajistí příjemné klima v prostředí vašeho domu a markantní úspory spojené s vytápěním. Bílý pórobeton je protkán miliony vzduchových pórů. Vzduch uzavřený v pórech nemá možnost cirkulovat a je tím nejlepším izolantem. I bez zateplení obvodového zdiva překračují tvárnice Ytong vysoce stanovenou normu tepelného odporu. V zimě stačí topit jen mírně, aby bylo uvnitř domu příjemně, a v létě naopak tvárnice izolují před vysokými teplotami. Ytong jednoduše udržuje ve vašem domě optimální klima po celý rok.

A co to znamená pro Váš bankovní účet? Při výstavbě energeticky úsporného domu z materiálu Ytong můžete měsíčně ušetřit, ve srovnání s běžnými budovami až 27.000 Kč. Pakliže tuto částku vynásobíte, za třicet let můžete pro další generace, nebo sami pro sebe, ušetřit až 1.000.000 Kč.

2. Úspora času a energie při výstavbě

Pod značkou Ytong můžete pořídit kompletní pórobetonový stavební systém pro celou hrubou stavbu. Od sklepa až po střechu. Tvárnice pro obvodové zdivo, příčkovky, stropní a střešní systém, schodiště. Všechny tyto produktové formáty jsou vzájemně dokonale kompatibilní, doslova do sebe zapadají, zaručují rychlé a snadné zpracování. Manipulace s jednotlivými díly je navíc velmi jednoduchá a nikterak vysilující, jako je tomu u jiných masivních materiálů. Ušetříte tak nejen náklady na stavbu, ale také čas i energii.

3. Úspora životního prostředí

Ytong v neposlední řadě ocení ochránci přírody. Bílý pórobeton se vyrábí pouze ze stoprocentně přírodních materiálů, přesněji řečeno ze směsi křemičitého písku, vápna a vody. Je tak zcela šetrný ke svému okolí. Vykazuje až třikrát nižší míru radioaktivity než šedý pórobeton či keramické materiály. Jeho minerální složení navíc garantuje skvělou nehořlavost a alkalický povrch všech dílců zamezuje vzniku plísní. Což ocení pro změnu alergici.

4. Monolitická konstrukce bez zateplování

Díky výše zmiňované komplexnosti systému Ytong postavíte celou hrubou stavbu z jediného materiálu. Získáte tak prakticky monolitickou stavbu, která svou homogenitu neztratí ani po opracování jednotlivých dílů. Ty můžete libovolně zařezávat obyčejnou pilkou na dřevo. Jednoduchá opracovatelnost Vám zaručí rychlou a především bezchybnou stavbu s minimem odpadu. Komplexnost a jednotnost materiálu pak zabraňují vzniku takzvaných tepelných mostů, přes které uniká až 20 procent tepla. Dům tak nemusíte obkládat dodatečným zateplením, zcela vystačíte s jednovrstvým zděním.

5. Trvalá hodnota

Ytong si zachovává své jedinečné vlastnosti i v náročných podmínkách. Všechny stavební díly drží svůj tvar i pevnost a nezáleží na tom, v jakém podnebném pásu dům postavíte. Díky minerálnímu složení je hrubá stavba extrémně požáru-odolná a navzdory své pórovité struktuře vykazuje až trojnásobně menší nasákavost než pálené materiály. Ytong Vám zaručí trvalou hodnotu pro budoucnost Vaši i dalších generací, kdy budou ze strany Evropské unie kladeny stále vyšší nároky na energetickou úsporu novostaveb.

Více se dozvíte na www.ytong.cz.

Autor: Xella (text a foto)

Související články

Dům z pórobetonu 2  fotek

Dům z pórobetonu

V posledních několika měsících se na nás ze všech médií hrnou informace o tom, co je a co není ekologické. Ekologie konečně, i když pozvolna, přestává ...


Inovativní konstrukční systém Ytong Komfort a Ekonom pro masivní střechu a strop 7  fotek

Inovativní konstrukční systém Ytong Komfort a Ekonom pro masivní střechu a strop

Nový stavební systém Ytong Komfort přináší tepelněizolační výhody pórobetonu a masivní konstrukce pro střechy, stejný systém s názvem Ytong Ekonom slo ...


Když se spojí krásné místo, vkus a šikovnost – bydlení pod Tatrami 6  fotek

Když se spojí krásné místo, vkus a šikovnost – bydlení pod Tatrami

Dům svépomocí vznikal čtyři roky – jeho majitelé totiž nechtěli žádné dluhy a stavba rostla podle jejich aktuálních finančních možností. Zároveň ne ...


Krok za krokem ke kvalitnímu rodinnému domu 17  fotek

Krok za krokem ke kvalitnímu rodinnému domu

Klíčem ke kvalitní stavbě byla vždy dokonalá přesnost a přesné provedení veškerých detailů. S postupem času se sice mění stavební materiály a jejich v ...


Multipor pro vnější i vnitřní zateplení 4  fotek

Multipor pro vnější i vnitřní zateplení

Zvažujete kompletní zateplení své nemovitosti? Nebo řešíte jen některá chladnější místa v domě? V obou případech vám pomůže Multipor. Zateplení pom ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
Stříška na komín Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:58 Dalimil
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
"Hranaté okapy" Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 8.3.2019 08:33 Dalimil
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
2
PROSIM PORADTE Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:03 Petra
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
4
čerpadlo na zatekajici sklep Stavební nářadí
Poslední příspěvek: 10.7.2018 11:38 Pavel S
4
Renovace taškových střech Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 28.5.2018 11:54 Stanislav Pavelka
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Plíseň kam se podívám Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 27.5.2017 08:25 Věra
2
PROSIM PORADTE Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:03 Petra
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×