Právě soutěžíme o:
praktické dárky od Cemixu praktické dárky od Cemixu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Podle čeho vybrat bezpečnostní dveře do bytu

Podle čeho vybrat bezpečnostní dveře do bytu

Podle statistik Policie ČR je u nás ročně vyloupeno až 4 a půl tisíce bytů. Jak ale před nezvanými návštěvníky zabezpečit ten váš? Klíčovým bodem jsou kvalitní vstupní dveře, které zkušeným zlodějům odolají. Do jejich výměny se rozhodně nepouštějte sami, vyplatí se ji svěřit do rukou profesionálů. Podle čeho se na trhu s širokou nabídkou bezpečnostních dveří a jejich dodavateli zorientovat, vám poradí tento článek.

reklama

Bezpečnostní třída je základ

První věcí, na kterou byste se při výběru dveří měli zaměřit, je jejich bezpečnostní třída. Ta se určuje podle celé řady faktorů a v podstatě představuje stupeň zabezpečení vašeho bytu. Obecně platí, čím vyšší třída, tím více zkušenému a lépe vybavenému zloději dveře odolají. Typickými třídami pro bytové jednotky jsou třídy 2 až 4. Podle odborníků je přitom ideální bezpečnostní třída číslo 3. Vyšší třída je finančně náročnější a využijete ji jen v případě, kdy doma uchováváte drahé umělecké sbírky či zbraně. S nižší bezpečnostní třída naopak nemusíte dosáhnout na výhodné pojištění vaší domácnosti.

Stav dveří PŘED a PO rekonstrukci.

Konstrukce dveří a bezpečnostní prvky

Druhým rozhodujícím faktorem při výběru dveří je materiál, z něhož jsou vyrobeny. Základ kvalitních bezpečnostních dveří tvoří ocelová konstrukce, na kterou je natavena dekorativní fólie, nejčastěji v imitaci dřeva. Tato konstrukce by měla být navíc doplněna o potřebné bezpečnostní prvky. Mezi ně řadíme hlavně bezpečnostní čepy, které dveře chrání před vysazením z pantů. Čepy by měly být umístěny na bočních a na horní straně dveří. Nezapomínejte také na bezpečnostní zámek a kování. Zámky byste měli pořizovat vždy dva – centrální a pak horní, kterým můžete dveře zamykat zevnitř a nezatěžovat tolik hlavní zámek.

Nejen z hlediska estetiky, ale hlavně s ohledem na bezpečnost nesplňovaly staré dveře požadavky majitelů bytu. Stav PŘED a po REKONSTRUKCI.

Kromě bezpečí také izolace

Zeptejte se prodejce dveří, jestli jím nabízené dveře poskytují nejen bezpečí, ale také tolik potřebné protihlukové a tepelně-izolační vlastnosti. Pokud máte původní vchodové dveře, měli byste po jejich výměně poznat značný rozdíl také ve dvou věcech: od dveří se k vám již nebude vkrádat studený vzduch z chodby ani rozhovor vašich sousedů na chodbě.

S novými dveřmi novou zárubeň

Aby byly splněny všechny předchozí požadavky, tj. bezpečnost, protihlukové a tepelně-izolační vlastnosti, je důležité s novými dveřmi vyměnit také zárubeň. Jen v nich budou totiž nové dvoře dokonale těsnit. Původní zárubně navíc nejsou novým těžkým dveřím přizpůsobené a časem může dojít k poškození pantů. Při výběru dveří se tak vždy dívejte na to, jestli prodejce nabízí s dveřmi i zárubeň a zda je její montáž započtena již v ceně výrobku.

Pro splnění všech požadavků na bezpečnost, protihlukové a tepelně-izolační vlastnosti je s novými dveřmi nutné pořídit i nové zárubně. Stav PŘED a PO rekonstrukci.

Designový prvek

Prodejci nabízejí většinu svých výrobků v celé řadě barevných provedení a dekorů s imitací dřeva. Určitě tak nebude problém vybrat dveře tak, aby seděly do celkového designu vaší předsíně. Vždy je však lepší osobně navštívit prodejnu a dveře si na vlastní oči prohlédnout, protože váš monitor může odstín zkreslovat.

Cena dveří musí odpovídat provedení

Berte koupi dveří jako investici do vašeho bezpečí a nesnažte se na nich ušetřit každou korunu. Jednoduše se to nevyplatí. Na druhou stranu zvažte, jestli je potřeba kupovat předražené dveře nejvyšší bezpečnostní třídy. Za dveře s bezpečnostní třídou 3 tak, jak jsme je popsali v uplynulých bodech, zaplatíte minimálně 20 tisíc korun. U prodejců s nižší cenou byste měli být opatrní. Ověřte si, jestli je výrobek skutečně kvalitní a zda je v ceně zahrnuta i montáž a nová zárubeň.

Dodavatele si pečlivě ověřte

Pokud jste si vybrali dveře podle předchozích bodů, raději si ještě před objednávkou pořádně prověřte serióznost jejich dodavatele. Myslete přitom na to, že byste od něj měli chtít nejen kvalitní výrobek, ale také potřebný servis, včetně montáže, záručních a pozáručních oprav. Podívejte se na jeho web, najděte si na internetu zkušenosti jeho zákazníků, zavolejte mu, nebo ho rovnou navštivte osobně. Doporučujeme vybrat si firmu, která má více poboček a své zastoupení maximálně 80 kilometrů od vašeho bydliště.

Autor: HT Dveře (text a foto)

Související články

Pět tipů pro výběr bezpečnostních dveří do rodinného domu 3  fotek

Pět tipů pro výběr bezpečnostních dveří do rodinného domu

Podle statistik Policie České republiky u nás počet vloupání do rodinných domů oproti počtu vykradených bytů poměrově roste. Pokud jste vlastníkem ...


Drhnou vám dveře o podlahu? 1  fotek

Drhnou vám dveře o podlahu?

Začaly vám znenadání drhnout dveře o podlahu, nebo jste jen vyměnili koberec. Ten je o pár milimetrů vyšší, takže dveře o něj zadrhávají. Pokud se jed ...


Dveře - vstupní brána do každého bytu 24  fotek

Dveře - vstupní brána do každého bytu

Kůže zavěšená u vchodu do jeskyně by se asi dala označit jako první dveře vůbec. A od těch dob už nás vždy nějaké dveře nebo uzavření vchodu provázely ...


Co dělat, když si zabouchnete bezpečnostní dveře? 5  fotek

Co dělat, když si zabouchnete bezpečnostní dveře?

Bezpečnostní dveře spolehlivě chrání vaši domácnost. Co dělat, když si dveře zabouchnete? Zachovejte klidnou hlavu a dodržte pár následujících prav ...


5 důvodů proč si pořídit bezpečnostní dveře do domu 6  fotek

5 důvodů proč si pořídit bezpečnostní dveře do domu

Při vstupu do budovy vás jako první upoutá vzhled vchodových dveří. Pokud budete pořizovat nové dveře, měli byste kromě vzhledu vybírat především p ...


Zabezpečte si okna a dveře proti zlodějům 5  fotek

Zabezpečte si okna a dveře proti zlodějům

Krádež věcí v podobě zcizení majetku ve vašem obydlí je velmi nepříjemná záležitost, jejíž vyřešení se často táhne. Krádežím však předejdete, když ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
vrata z desek Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Libor
0
Poškozené interiérové dveře - dýha Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 hit
0
Zazděné okno zevnitř Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×