Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Pojištění chalupy zvládne povodně, zloděje i hmyz

Pojištění chalupy zvládne povodně, zloděje i hmyz

Letní sezóna začíná, pojištění chat a chalup však chrání jak dům a jeho vybavení celoročně. Platí to také pro zahradní techniku, nářadí nebo porosty na zahradě. Navíc pojištění rekreačního objektu si lze poskládat doslova na míru.

reklama

Ne náhodou patří Češi v Evropě mezi tři nejaktivnější chalupářské národy. S teplým počasím pak přibývá víkendových výjezdů za odpočinkem. Aby takové návraty na chaty a chalupy nic nekazilo, je dobré mít rekreační stavbu i domácnost pojištěny. Statistiky Policie ČR totiž hovoří jasně: v roce 2013 bylo vykradeno 4841 chalup, odhadovaná škoda činila téměř 90 milionů korun.

Také podle zkušeností České pojišťovny při pojistných událostech na rekreačních objektech dochází nejčastěji ke škodám způsobených vloupáním a následným odcizením majetku. Škoda, která vznikne násilným vniknutím do objektu, navíc nakonec bývá často mnohem vyšší než hodnota odcizeného předmětu. Výrazně do vzniklých škod promlouvají také přírodní živly.

Pojistěte dům i jeho vybavení

Pojištění chalupy – to jsou vlastně dvě pojištění v jednom. Pojištění stavby chrání dům jako takový, pojištění rekreační domácnosti pak řeší vybavení (vč. toho, které je uzamčeno v přilehlých stavbách, pod ochranou tak máte třeba sekačku, pilu nebo uskladněný zahradní nábytek). Účelné je uzavřít oba typy pojištění.
Například Česká pojišťovna sjednání tohoto pojištění zjednodušila a díky balíčku Chata a chalupa tak neopomenete nic důležitého. Pojištěny jsou totiž také vedlejší stavby na pozemku – standardně na 10 % z pojistné částky. Máte-li pojištěnu chatu na 1 milion korun, samostatně stojící garáž je pojištěna na 100 tisíc Kč.
Pojištění rekreačních nemovitostí chrání proti sdruženým živlům, havárii vodovodu, odcizení a vandalizmu. Zvlášť řádění živlů, které se vyskytuje stále častěji a zákeřněji, pojištění od České pojišťovny velmi dobře řeší. Ochrana se totiž vztahuje na požár, výbuch, úder blesku, vichřici, krupobití, povodeň, záplavu, sesuv půdy, pád stromů i stožárů.
Velkou výhodou pojištění chat a chalup u České pojišťovny je, že se vždy sjednává na novou cenu. Majitel v případě pojistné události tedy dostane takovou částku, za kterou i po totální škodě může zničenou stavbu znovu kompletně postavit.

Ochráněna může být i zahrada

Pojištění chat a chalup se dokáže přizpůsobit potřebám konkrétního majitele. Díky specializovanému pojištění různých rizik a již zmiňovaným balíčkům pojištění si tak lze navolit individualizovanou ochranu.
Tak například – věděli jste, že pojištění dnes dokáže pokrýt i škody na zateplené fasádě domu, které způsobí ptáci, hlodavci nebo hmyz?
Zpozornět by měli i ti, kterým zvlášť záleží na jejich okrasné zahradě! Česká pojišťovna totiž umožňuje pojistit také porosty na pozemku. Základní limit činí 20 000 Kč a podle uvážení jej lze navýšit.
Podstatné je, že pojištění porostů zahrnuje případy poškození či zničení, které vzniknou například na konkrétních vzácných rostlinách kvůli působení živlů (s výjimkou námrazy a tíhy sněhu), anebo je někdo z pozemku odcizí.
Pojištění se týká konkrétně živých plotů kolem pozemku, vzácných jehličnanů a ovocných stromů a dále rovněž víceletých okrasných rostlin, travin i vodních květin. Nevztahuje se však na jednoleté a dvouleté rostliny a také rostliny ve sklenících či úrodu.

Nezapomeňte na asistenci, může příjemně překvapit

Asistenční služby nejsou jen výhodou pojištění motorových vozidel. Již delší dobu patří ke standardu u majetkového pojištění. Automaticky je k pojištění chat a chalup nabízí také Česká pojišťovna, a to hned ve třech variantách, které byly ušity na míru chalupářům. Ti jistě ocení skutečnost, že asistenční služba ČP dokáže díky osobní asistenci zařídit i takové úkony jako je zalévání zahrady, posekání trávy, prořezání stromků či sklízení ovoce a zeleniny.

Odborníci ČP radí:

K chatě prostě přistupujte stejně jako k domovu a určitě nezapomínejte na pojištění rekreační domácnosti i samotné chaty.
Při uzavírání pojištění nepodceňujte hodnotu svého majetku a pojistnou částku zvolte tak vysokou, abyste i v případě totální škody mohli uvést svůj druhý domov do stejného stavu, jako před pojistnou událostí. Někteří majitelé rekreačních nemovitostí „neoprášili“ svou smlouvu již řadu let, přestože svoji chatu a chalupu stále zvelebují. Pojistná ochrana roky neaktualizované smlouvy vůbec nemusí odpovídat aktuální hodnotě chaty či chalupy. V případě způsobené škody tak nemusí pojistné plnění od pojišťovny stačit na pokrytí všech nákladů na opravu.

Start: pojištění proti živelním škodám

Standard: Start + pojištění povodně a záplavy, vodovodní škody, pojištění skel, asistence Standard

Exclusive: Standard + pojištění rizika odcizení krádeží vloupáním nebo loupeží, poškození či zničení stavebních součástí, pojištění přepětí, asistence Nadstandard

Exclusive Plus: Exclusive + pojištění rizika poškození fasády ptáky, hlodavci a hmyzem, pojištění porostů na pozemku, asistence Nadstandard

Exclusive Max: Exclusive Plus + pojištění rizika vandalizmu vč. sprejerství, pojištění nárazu vozidla, pojištění ztráty vody (náhrada nákladů při úniku vody v důsledku závady na vodovodním zařízení. Pojištění odpovědnosti za škodu z běžného života. Asistence Exclusive.

Autor: Česká pojišťovna (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Co a jak po vichřici 2  fotek

Co a jak po vichřici

V minulých dnech mnohé z nás více či méně potrápil „větříček“, nebo spíš fujavec jako hrom. Pojištění jsme, ale co máme konkrétně udělat a v jakém poř ...


Zima za dveřmi. Co na to vaše chalupa? 9  fotek

Zima za dveřmi. Co na to vaše chalupa?

S koncem teplého počasí ubývá víkendových výjezdů českých chatařů a chalupářů za odpočinkem a chaty tak zůstávají zcela bez dozoru. Je proto potřeb ...


Pojistit domov nebylo nikdy tak jednoduché 4  fotek

Pojistit domov nebylo nikdy tak jednoduché

Cesta ke správnému pojištění domu, bytu nebo chalupy má být snadná a srozumitelná. V České pojišťovně s přáními klientů pracujeme, proto nabízíme p ...


Velká voda a spol.? Následky vyřeší jen správně nastavené pojištění 5  fotek

Velká voda a spol.? Následky vyřeší jen správně nastavené pojištění

V České republice nejsou povodně a záplavy během celého roku ničím výjimečným. Živelní události se na našem území projevují stále častěji a čím dál ...


Pojištění rekreační nemovitosti - chaty či chalupy 4  fotek

Pojištění rekreační nemovitosti - chaty či chalupy

Mnoho rekreačních objektů se nachází v méně obydlených oblastech. Pro majitele chat a chalup to tak představuje práci s jejich zabezpečením. Chaty ...


Opuštěnou chalupu ochrání pojištění i dobré sousedské vztahy 2  fotek

Opuštěnou chalupu ochrání pojištění i dobré sousedské vztahy

Podzim definitivně udeřil, což znamená konec sezóny pro všechny chataře a chalupáře. Před příchodem zimy je pak na čase chaty řádně zazimovat a och ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×