Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nerchau - výroba nástěnky a dózy na tužky

Nerchau - výroba nástěnky a dózy na tužky
Blíží se začátek nového školního roku a nejen prvňáčci se již těší zpět do lavic... já vím, spíš je tomu naopak. Co takhle jim ale ten nástup zpříjemnit a přichystat malé překvapení. Vytvořte jim nástěnku pro rozvrh, různé připomínky, s prostorem na poznámkové papíry a k tomu ve stejném designu dózu na tužky.
reklama

Budete potřebovat

Materiál

desku z překližky či sololitu, několik lékařských špachtlí, ubrousek, lepidlo na decoupage Haftgrund od Nerchau, Magneto barvu, bílou akrylovou barvu, vrchní čirý lak polomatný Klarlack seidenmatt, vlasec, korálky

Nářadí

štětce, tavnou pistoli, vrtačku, nůžky, řezák

Postup

  1. Nejprve si desku o rozměrech 15x30 cm natřeme Magnetem. Je potřeba nanést alespoň dvě až tři vrstvy a nechat důkladně každou vrstvu zaschnout. Já natřela tři vrstvy.

  2. Mezitím, co mi schla deska s Magnetem, jsem si nabarvila nepotřebnou nádobu od dětského čaje bílou akrylovou barvou a po zaschnutí nanesla vrstvu lepidla Haftgrund.

  3. Z ubrousku jsem odstranila spodní dvě vrstvy a vrchní potištěnou jsem opatrně přiložila na lepidlem potřený povrch dózy.

  4. Poté jsem důkladně přelakovala vrchním (závěrečným) lakem - découpage čirý lak polomatný – Klarlack seidenmatt . Takto ošetřený povrch je vysoce odolný proti poškrábání a lze jej i čistit vodou.

  5. Dokonale zaschlé Magneto zůstává šedé, proto jej musíme přetřít bílou barvou. Nemusíte mít strach, že by další vrstvy snížily magnetickou schopnost barvy. Není tomu tak.

  6. Další vrstvou je opět lepidlo, jak je u decoupage již běžným postupem. Opět odstraníme potištěnou část ubrousku a přilepíme ji dokonale na desku. Povrch opět zalakujeme závěrečným lakem.

  7. Nyní si připravíme zavěšení. Nástěnka může i stát na stole, díky ohrádce, kterou vytvoříme slepením lékařských špachtlí do požadovaného tvaru a přilepením tavnou pistolí. Ale na základě zkušeností s množstvím "potřebných" věcí na stole mého školáka jsem raději zvolila první možnost. Vrtačkou s úzkým vrtákem si předvrtáte dvě dírky.

  8. Vezměte dva korálky a vlasec, s jejichž pomocí vytvoříte poutko na zavěšení. Je dostatečně pevné, nemůže se odlepit a zároveň je nenápadné, takže výsledný efekt není rušivý. A pak už jen stačí zabydlet některé maličkosti, magnety připevnit rozvrh a různé úkoly, které tímto bude mít na očích nejen školák, ale i pozorná maminka.

Pepův tip

Magneto je barva ředitelná vodou, neobsahuje rozpouštědla a je bez zápachu. Před nanášením je potřeba povrch odmastit a zbavit prachu. Vhodný je na kartón, malířské plátno, dřevo, kov, sklo, plast (kromě PE), keramiku, kámen, ale také polystyren, volně schnoucí modelovací hmoty a zdivo.

Podle síly nanesené vrstvy schne barva přibližně hodinu při běžné pokojové teplotě. Lze ji přetírat akrylovými barvami. Magneto od Nerchau zakoupíte v hobby marketech a v každém dobrém papírnictví.

Autor: Pavla (text a foto)

Související články

Barvení deky 4  fotek

Barvení deky

Vaše oblíbená deka utrpěla při posledním pikniku kosmetickou úpravu kečupem nebo jinou dobrotou a vy teď máte dvě možnosti – vrhnout se na ni s arm ...


Stojánek na tužky a barvičky 18  fotek

Stojánek na tužky a barvičky

Pořádek na stole potřebuje každý malý školák a pořadač na tužky, pastelky a poznámkové bločky to zařídí. Výrobu zvládnou i děti, jen jim pomozte s nam ...


Sluneční barvy 11  fotek

Sluneční barvy

Sluneční barvy nejlépe využijeme za krásného slunečného počasí. Tato technika trochu připomíná osvit černobílého fotografického papíru. Jestliže na ně ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
0
mona-sward Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 babika
0
Domácí výroba z kůže Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Dalibor Kníže
0
0
Kompresor - spoj Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×