Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Posezónní servis zahradní techniky ušetří peníze

Posezónní servis zahradní techniky ušetří peníze

Sezóna sekání trávy pomalu končí a právě teď přichází správný čas na servis zahradní techniky. Servisní střediska některých společností často začínají akce s výhodnějšími cenami a zákazník může ušetřit nemalé částky.

reklama

Posezónní servis je nejlepší provádět tam, kde jste stroj koupili. Máte jistotu, že vaší sekačce, traktoru, pile nebo křovinořezu stoprocentně rozumějí a mají na daný stroj všechny náhradní díly, pokud je potřeba nějaký vyměnit.

Mnozí si řeknou, proč by chodili do servisu už teď. Sekačku po posledním posekání v lepším případě vyčistí a odloží k zimnímu spánku. Na jaře s hrůzou zjistí, že tráva roste jako z vody a řeší servis na poslední chvíli. Přitom se klepou, aby tráva nepřerostla, protože čekací doby servisů zahradní techniky bývají na prahu sezóny delší.

Když chcete mít jaro bez starostí, je dobré myslet na servis právě teď. „Hlavní výhodou je bezstarostná příprava stroje na novou sezónu. Na podzim je méně důležité, jak dlouhou dobu stráví v servisu, protože ho zákazník nepotřebuje. Dostane ho zpátky po zevrubné prohlídce i kompletní údržbě opět v plné kondici a na jaře už nemusí nic řešit,“ tvrdí Pavel Klička, ředitel odboru servisu a náhradních dílů společnosti Mountfield.

Posezónní prohlídky právě u tohoto specialisty na zahradní techniku jsou zajímavé i z hlediska finanční úspory. Prohlídka jako taková je totiž zdarma a na údržbu včetně výměny oleje je během akce sleva 50 %. Navíc jsou rovněž levnější náhradní díly. Zákazník tak šetří peníze v řádech stokorun.

Co obnáší prohlídka zdarma například u pojezdové benzinové sekačky? Kontrolu vzduchového filtru, stavu hladiny oleje, zapalovací svíčky, funkce bezpečnostní brzdy, zkoušku těsnosti spalovacího prostoru, kontrolu otáček motoru, žacího ústrojí, uložení kol, kontrolu a dotažení šroubových spojů, klínového řemene, pojezdu a ovládacích prvků. To vše zdarma.

Aby měl zákazník jistotu, že na jaře svůj stroj jen nastartuje a může bez obav pracovat, měl by chodit na servisní prohlídky každoročně. V opačném případě se může stát, že mu sekačka či traktor vypoví službu uprostřed sezóny a termíny oprav jsou pak zákonitě delší.

Největší zájem je podle výzkumů servisních center o posezónní údržby sekaček, pak následují traktory, křovinořezy, řetězové pily a také bubnové sekačky nebo kultivátory. Většinou jde o stroje, které mají po sezóně.

Nejlepší je svěřit tyto stroje v příštích dnech do rukou profesionálů. A na jaře jste bez starostí.

Autor: Mountfield (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Bubnové sekačky vysoká tráva nezastaví 6  fotek

Bubnové sekačky vysoká tráva nezastaví

Bubnové sekačky jsou ideálním pomocníkem na sekání vysoké trávy. Jejich využití je rozmanité. Na louce, v sadu, nebo třeba na zahradě, kde záměrně ...


Dřevo na zimu s okružní pilou Powersaw LCS 700 19  fotek

Dřevo na zimu s okružní pilou Powersaw LCS 700

Řezat dřevo na zimu můžeme klasickou řetězovou pilou nebo pilou okružní. Pokud nemáme les a nepotřebujeme pilu pro těžbu, může být hodně velká "cir ...


Péče o zahradní stroje v průběhu sezóny 5  fotek

Péče o zahradní stroje v průběhu sezóny

Ačkoli jsou mnohé zahradní stroje označovány jako bezúdržbové, je třeba se jim věnovat během celé sezóny. Po pečlivém zazimování nás před prvními j ...


Jak si správně vybrat pilu 10  fotek

Jak si správně vybrat pilu

Dobrá benzinová pila je neocenitelný pomocník, který patří ke standardní výbavě každého rodinného domu, v němž se trvale topí dřevem. Ale umíte si ji ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
0
zahradní traktor Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 13.9.2018 10:13 Jana
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
22
0
Jak rozemlít drny? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 17.5.2018 11:16 Pavel
2
Divoká prasata Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 31.10.2017 22:09 Nedvěd
0
0
Vytvoření valu na zahradě Zahrada
Poslední příspěvek: 15.1.2016 14:07 Lucie Veselá
22
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Divoká prasata Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 31.10.2017 22:09 Nedvěd
1
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×