Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Poslední číslo letošního roku je tu!

Poslední číslo letošního roku je tu!

Poslední číslo letošního jubilejního padesátého ročníku časopisu Zahrádkář je na stáních či dávno u Vás doma na stole. Najdete v něm opět zajímavý koktejl odborných, informacemi nabitých článků.

reklama

K výročí 100 let České republiky bylo v letošním roce uspořádáno několik akcí, oslav, událostí či setkání, tak vás možná nepřekvapí článek Petra Herynka s titulem Květiny první republiky. Vybrat z nepřeberného množství druhů nebylo jednoduché, proto autor tematicky vsadil na tři rostliny evokující nadcházející Vánoce. Květinám zůstal věrný i příspěvek vonící po růžích - "Největší růžová zahrada v České republice". Věděli jste, že Lidický Růžový sad je jedním z největších rozárií na světě?

V prosincovém čísle se dále mj. dočtete:

Marián Komžík radí, jak pěstovat stále oblíbenější kaki a podrobně představuje čtyři základní odrůdy.

O tom, že prosinec nemusí nutně znamenat konec sklizně zeleniny z venkovních záhonů, vás přesvědčí Martin Koudela, autor článku „Zelenina z vlastní zahrady pro čas adventní“. Zmiňuje druhy, které díky své mrazuvzdornosti, můžeme ponechat na venkovním stanovišti a zajistit si čerstvou zeleninu pro adventní a vánoční kuchyni.

Václav Větvička v příspěvku o Brambořících polemizuje nad vznikem jejich názvu, ale i jedovatostí hlíz či oblíbeností právě v posledním měsíci v roce.

Příloha Zahrádkářka:

V prosincové Zahrádkářce to voní po vánočním cukroví, jehož pečení má u nás obrovskou tradici a množství receptů a různých variací nebere konce. Nalistujete v ní přehlídku receptů z vašich domácích kuchařek a sešitů, tak jak se dědí a opisují z generace na generaci a od kamarádky ke kamarádce. Pokud máte doma malé děti, či chcete být kreativní prostě jenom vy, oživte tradici pečení vizovického pečiva a vytvořte si tak pro sebe či své blízké postavičky všeho druhu. V příspěvku je objasněna i jejich symbolika.

A pokud pečení není vaším koníčkem, vytvořte si podle rad Pavly Jelínkové roztomilé vánoční tučňáky!

Příjemné počtení v teple domova a klidný adventní čas přeje redakce časopisu Zahrádkář.

Děkujeme za vaši přízeň a už teď můžeme slíbit, že pro příští rok máme pro vás opět připraveno spoustu nápadů a postřehů nejen z oblasti zahradničení! Máte se na co těšit.

Předplaťte si váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2019.

Oproti běžnému stánkovému prodeji je předplatné cenově výhodnější a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury "Knihovnička zahrádkáře", vzorky osiv, hnojiv a s lednovým vydáním časopisu vám přijde i stolní týdenní kalendář.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Autor: Časopis Zahrádkář (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Polička na kytky 11  fotek

Polička na kytky

Každého malého odřezku je škoda, co kdyby se někdy hodil, i z toho nejmenšího jde rychle a nenáročně vyrobit jednu nebo více poliček na kytky. Jak je ...


Gazánie zářivá 8  fotek

Gazánie zářivá

Jihoafrická bylina připomínající ušlechtilou gerberu. Nazvána na počest překladatele Aristotelových a Theofrastových spisů Theodora z Gazy. Ve své ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×