Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Typy posuvných dveří

Typy posuvných dveří

Málo místa pro klasické otevírání dveří nebo jen snaha udělat v interiéru změnu? Posuvné dveře jsou řešením pro byty i domy, které vyjde vstříc při obou situacích. Posuvné otevírání dveří totiž ušetří místo, v případě posuvu do pouzdra nevyžadují žádný prostor navíc, posuv na stěnu zabere jen zhruba 0,1 m2. Díky široké nabídce provedení a materiálů jsou vhodné do všech místností včetně koupelny nebo toalety, skvělým řešením mohou být také pro oddělení šatny od zbytku místnosti. Společnost SAPELI, největší český výrobce dveří a zárubní, má ve své stálé nabídce širokou paletu posuvných dveří v dýhovaném, laminovaném i celoskleněném provedení, ve všech dostupných dekorech a odstínech a to do velikosti až 185 cm. Než budete vybírat vzhled dveří, zaměřte se nejprve na typ posuvného systému.

reklama

Posuv na stěnu

Pokud nechcete dělat větší stavební úpravy, je ideálním řešením posuvné otevírání na stěnu. Dveře (jednokřídlé i dvoukřídlé) jsou v tomto posuvu zavěšeny na kolejnici, která je připevněna na stěnu. Na výběr je z více typů kování a garnýží, posuv může být viditelný nebo skrytý.

• Posuvný systém SMART SOFT

Tento moderní posuvný systém je dodáván v kombinaci s dřevěnou nebo hliníkovou garnýží a lze jej použít pro dřevěné i celoskleněné dveře). Co je obrovskou výhodou systému SMART SOFT je, jak název sám napovídá, extra tichý chod se dvěma tlumenými dorazy při otevírání i zavírání, a to s možností dorazového sloupku (pro uzamykání dveří) i bez něj. Nosnost je až 120 kg a tyto garnýže lze osadit na stěnu, do stropu i do stavebního otvoru. SAPELI nabízí až do 31. 8. 2017 slevu 15 % na dveře s posuvem Smart Soft včetně zárubně. Bližší informace na www.sapeli.cz.

Dveře AKORD v provedení prémiové dýhy wenge s vertikální lištou, jejíž dekor můžete volit z různých materiálů - v tomto případě CPL kovolaminát, dále vysoký lesk, mat i masivní dřevo. Lištu lze sladit s posuvem SMART SOFT. Cena dveří vč. posuvného kování je 11.880 Kč bez DPH.

• Posuv MINIMA

Minimalistické řešení v podobě designově čisté garnýže přináší posuv MINIMA. Dveře přesahují přes pojezd a odlišují se tedy od standardních posuvů, které dveře z vrchu ohraničují. Minimalismus však rozhodně není u vlastností tohoto posuvu – dveře mají tichý chod, softový dotah zajišťuje bezpečnou manipulaci a žádné bouchání při dovírání. Posuv je vhodný pro dřevěné i celoskleněné dveře.

Dveře REDE 12 v bílé barvě jsou typické geometrickými liniemi, jednoduchými linkami a drážkou ve tvaru písmene V. Cena atypických posuvných dveří REDE 12 s výškou 210 cm vč. posuvu MINIMA je 11.170 Kč bez DPH.

• Posuv AVANZA ZERO a AVANZA HEAVY

Naopak robustnější garnýž v provedení kartáčovaná nerez pro posuvné jednokřídlé i dvoukřídlé dveře nabízí posuvy AVANZA ZERO (určen pro křídla do 40 kg) a AVANZA HEAVY (pro větší křídla). Posuv lze ukotvit na stěnu i do stropu a je možné jej doplnit bočním světlíkem pro vytvoření celé prosklené stěny.

Celoskleněné dveře SAPGLASS s čirým sklem Masterlinea a posuvem AVANZA ZERO. Vstupní otvor krásně začistí dýhovaná zárubeň Obtus. Cena vč. posuvu a zárubně bez kování je 13.136 Kč bez DPH.

Posuv do stěny nebo stavebního pouzdra

V případě, že vám naopak odvaha pustit se do větších stavebních úprav nechybí, společnost SAPELI nabízí systém posuvného otevírání do stěny nebo do stavebního pouzdra. Celý systém spočívá v kovové konstrukci, do které je zabudována kolejnice s posuvným mechanismem. Tato konstrukce se posléze instaluje do montované příčky nebo zděné stěny. Posuvné otevírání do stěny/do pouzdra je velmi oblíbené, neboť maximálním způsobem šetří místo a zároveň není příliš finančně nákladné. Vhodné je pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře.

Na výběr je ze dvou typů posuvů AKTIVE a EMOTIVE do stavebního pouzdra, které je zkonstruováno pro speciální osazení do stěny bez zárubně. Zatímco první zmíněný typ zhotoven jako absolutně čisté řešení bez jakékoliv viditelné zárubně, u systému EMOTIVE je naopak stavební otvor lemován velmi decentní hliníkovou lištou, která je zároveň i velmi praktická.

Dveře Sapglass s čirým sklem Float a sítotiskem pastelově modré jsou ideální do světlých interiérů. Navíc díky otevírání posuvem EMOTIVE do pouzdra ve stěně ušetří spoustu místa a volný prostor můžete využít na nábytek či dekorace. Cena bez kování, vč. posuvu je 27.119 Kč bez DPH.

Posuvné dveře s celoskleněnou stěnou

Posuvné dveře v proskleném nebo celoskleněném provedení lze doplnit o prosklenou nebo celoskleněnou stěnu. V nabídce SAPELI je na výběr z mnoha typů a velikostí bočních světlíků, nadsvětlíků nebo i samostatných světlíků. Díky tomu můžete oddělit dvě místnosti se zachováním průchodu světla a díky matnému neprůhlednému sklu i tak zachováte soukromí.

Prosklenou stěnou a posuvnými dvoukřídlými dveřmi Tenga 40 v dýze jasan bílý můžete oddělit ložnici od pracovny nebo třeba šatnu. Cena celé stěny vč. dveří je 64.122 Kč vč. DPH.

Fotogalerie k článku:

Autor: Sapeli (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Celoskleněné dveře - velmi oblíbené, ale opředené mýty 3  fotek

Celoskleněné dveře - velmi oblíbené, ale opředené mýty

Každá druhá domácnost v Česku je otevřena celoskleněným dveřím, lidé se však bojí jejich užitných vlastností. Snadné poškození, náročná údržba, vys ...


Moderní a dokonalý vzhled dodají vaší domácnosti kvalitní dveře 12  fotek

Moderní a dokonalý vzhled dodají vaší domácnosti kvalitní dveře

Dodejte vašemu bydlení nový moderní look, který vás bude denně těšit. Ať už je váš styl jakýkoliv, v SAPELI uspokojí každého z vás. Naleznete zde š ...


Letní soutěž se SAPELI o pět dárkových sad 2  fotek

Letní soutěž se SAPELI o pět dárkových sad

Křáp, bum, prásk... známe to všichni, kdo máme doma malé děti. "Ty dveře mají kliku, tak se jí nauč používat!", jenže to bychom těm malým lotrům mo ...


Ideální dveře do dětského pokoje 9  fotek

Ideální dveře do dětského pokoje

S příchodem nového školního roku plánujeme větší či menší úpravy dětských pokojů našich studentů, školáků, i těch nejmenších chystajících se do mat ...


Sklo v interiéru? Hra se světlem, design i bezpečí 10  fotek

Sklo v interiéru? Hra se světlem, design i bezpečí

Obliba skla v interiéru neustále roste a i celoskleněné dveře či dokonce stěny jsou stále žádanější. Sklo je přírodní materiál, který do interiéru ...


Dveře se jen neotáčí... 8  fotek

Dveře se jen neotáčí...

Pokud vybíráte dveře do vašeho interiéru, měli byste začít u způsobu jejich otevírání. Tradiční varianta otočných dveří je sice stále v kurzu, ale exi ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
vrata z desek Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Libor
0
Poškozené interiérové dveře - dýha Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 hit
0
Zazděné okno zevnitř Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×