Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Pracovní oděvy Brudra – profesionální i pro kutily

Pracovní oděvy Brudra – profesionální i pro kutily

Znáte to jistě také, vyběhnete na zahradu nebo do dílny, že jen kousek pohnete s prací, než bude oběd... nechce se vám převlékat. A pak nevíte kam s očima, když vám manželka či přítelkyně čte levity, za to, že má drbat fleky na triku nebo neustále dokola zašívat prodřená kolena.

reklama

Já znám takové situace z vlastní zkušenosti z té ženské stránky. Kartáček, saponát, všelijaké čističe a zkoušení, jestli se skvrnou nezlikviduju i původní barvu nebo rovnou látku. Nebo jehla, nit, záplaty a chuť toho zatracenýho chlapa přetrhnout, protože nechápu, PROČ SI NEVZAL MONTÉRKY!!!

Pokud si někdo v chemickém provozu nevezme plášť, brýle, rukavice, případně štít a něčím se poleptá, řeknete si, není se co divit, když se nechránil. Když si zedník zacáká oblíbenou košili od malty a barvy, pomyslíte si, dobře mu tak, měl si vzít montérky.

Doma ve vaší kutilské dílně nebo na zahradě by mělo platit to samé. Nejen proto, že je zbytečné likvidovat si civilní oděv, ale i proto, že při práci s nástroji, barvami, oleji i půdou je dobré se chránit a zároveň cítit pohodlně.

Montérky a pracovní bundy nebo overaly jsou vyrobené z dobře odolných a udržovatelných textilií, které jsou vzdušné a při tom dostatečně pevné, snesou větší zátěž v otěru i agresivnější prací a čisticí prostředky. Lépe než běžný oděv vás ochrání nejen před ostrými konci nástrojů, ale i před olejem a barvami, které používáte při údržbě a vylepšování auta i při výrobě či opravě nábytku.

Pokud při práci musíte občas zakleknout, určitě vám přijdou vhod zesílené partie na kolenou, případně na loktech. Každý řemeslník i kutil ocení množství poutek, kapes a kapsiček, kam je možné zastrčit metr, šroubovák i bity k vrtačce bez toho, aby se v té nejnevhodnější chvíli vysypaly na zem (a to ani nemluvím o šroubcích držených v puse, protože při lezení na střechu jsou potřeba obě ruce na držení)

Pokud vám přijde srandovní brát si při opravě zdi vlastního domku přilbu, názor změníte hned v té chvíli, kdy vám kus omítky žuchne do vlasů a ty nejdrobnější kousky prachu sjedou do očí. Mít přilbu s „kšiltíkem“, nestalo by se vám to.

Nevzít si při práci s bruskou, svářečkou či dláty ochranné brýle, to si opravdu říká o úraz, to snad ani nemusíme zmiňovat. Zrovna tak vás sice olejová skvrna či vylitá barva na montérkách nepotěší, ale určitě nebude vadit tolik, jako kdybyste si potřísnili oblíbené rifle.

A proč si brát montérky na zahradu, třeba na prořezávání větví nebo rytí záhonu? Tady to není jen o kalhotách, ale i o vhodné obuvi a rukavicích, případně brýlích. Po pevné botě rýč sklouzne, kamínek odlétnuvší od sekačky taky, ovšem mít v tu chvíli oblíbené pantofle... jauvajs! A pokud vám někdy uklouzla pilka nebo prořezávací nůž, taky víte, o čem mluvím. Pracovní rukavice nástroj alespoň zbrzdí a zabrání vážnějšímu pořezání. Ženy zase potvrdí, že pokud chtějí přesazovat květiny a pracovat s půdou, rukavice ochrání nejen nehty, ale i citlivou kůži na rukou.

Jaro je doslova za rohem, i když kalendářně ještě chvíle zbývá, ale v dílnách se kutí neustále, bez ohledu na roční období, tak je možná ten správný čas, udělat revizi šatníku nejen co se týká plesových šatů, ale i pracovního oblečení. Stejně tak, jako se vyplatí pořídit si tu správnou obuv a oděv na sportovní aktivity, neměli bychom se šidit ani při práci na zahradě nebo v kutilské dílně.

A pro ty z vás, kteří nebudou váhat, máme tip: na www.brudra.cz i ve všech kamenných prodejnách společnosti Brudra probíhá výprodej nejen zimního sortimentu, třeba tam najdete něco právě pro sebe.

Autor: Petra (text), Pavel Kutil Zeman, HobbyPRstudio (foto)

Související články

Dopřejte uchu ochranu sluchu 12  fotek

Dopřejte uchu ochranu sluchu

Franto, podej mi kladivo! Cože? Půjdeme na pivo? Odpovědi špatně slyšících lidí vyvolají často smích. Legrace to ale není. Ztráta sluchu patří mezi ne ...


Ochrana zraku při práci 13  fotek

Ochrana zraku při práci

Zrak je pro nás velmi důležitým smyslem. Oči jsou nejen oknem do naší duše, ale také jimi vnímáme podstatnou část informací z blízkého okolí. Přesto n ...


Brudra - oblečení do školy i přírody 20  fotek

Brudra - oblečení do školy i přírody

Společnost Brudra jako výrobce a prodejce pracovního oblečení už několik let podstatně rozšířila svůj sortiment na oblečení pro volný čas i sport. ...


Známe výherce dárkových poukazů na nákup pracovního oblečení BRUDRA 4  fotek

Známe výherce dárkových poukazů na nákup pracovního oblečení BRUDRA

Kvalitní pracovní oblečení patří ke každému kutilovi. Pracovní oblečení BRUDRA se vyznačuje nejenom svou kvalitou, českou výrobou, ale také pohodln ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
1
Rozdíl mezi pilami Nářadí
Poslední příspěvek: 6.3.2019 20:02 Eliáš
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
1
Rada s výběrem protahovačky Nářadí
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:41 Tomáš
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
2
Konstrukční problém Železo a zámečnické práce
Poslední příspěvek: 20.2.2017 19:56 kokot
2
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×