Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Pracovní kout v ložnici

Pracovní kout v ložnici
V malých bytech nebo domcích je vždy potřeba dobře vyřešit úložné prostory a protože potřeby obyvatel se časem mění, je dobré používat nejrůznější policové skladebné systémy – není potom tak náročné prostor změnit a přizpůsobit.
reklama

Pracovní kout potřebuje čas od času skoro každý a obzvlášť v malých prostorech se někdy těžko hledá.

V létě si ráda vytáhnu šití, barevné papíry a korálky nebo počítač na zahradu a s výrobou drobností se mohu přesunout do garáže nebo pod altán, ale když je venku pod nulou nebo se tam čerti žení, ráda zůstanu v teple. A také mám ráda na svém pracovním místě ten „svůj pořádek“ a nerada se přetahuji o nůžky nebo kus místa s někým jiným. Ve starším domku se úpravy příček a posuny zdí nedělají nijak snadno, museli jsme si tedy poradit jinak.

Policový systém s nastavitelnými výškami polic se nám osvědčil už v paneláku, barevné krabice i dřevěné zásuvky mám ráda na třídění a ukládání drobností, bylo tedy jasné, že nebudeme vyrábět nábytek na míru, ale použijeme ty komponenty, které máme a které se v případě potřeby dají využít i jinde.

Rozšířená šatna

V domku byly nejprve mezi dvěma místnostmi dveře, ale protože do obou místností byl samostatný vchod, dveře byly zrušeny a získali jsme tak kousek místa navíc.

Pomocí nastavitelného systému podpěr pro police, drátěného systému s úložnými koši a šikovné rolety se prostor mezi skříněmi změnil nejprve v šatnu a později v pracovní kout.

Nejprve jsme přes skříně položili desku lamina a mezi boky skříní připevnili stahovací roletu. Zespoda na desku jsme přišroubovali kovový věšák, který se používá např. v koupelně na ručníky. Zde slouží na zavěšení ramínek s oděvy. Prostor mezi skříněmi a stropem je ještě využit na úložné papírové krabice.

Pak jsme přidali drátěný systém s výsuvnými koši. Přes rám kovového stojanu na koše jsme položili opět desku lamina a protože se do prostoru mezi skříně třetí sloupec košů nevešel, doplnili jsme jej dřevěnými šuplíčky. Prostor na ukládání oděvů se zvětšil, v zásuvkách našly místo drobnosti i některé dokumenty.

Ze šatny pracovní kout

Poté, co se oděvy přestěhovaly do sezonní šatny vybudované v prostoru garáže a šuplíčky si zabralo dítko na své poklady, vzniklo šikovné pracovní místečko, které využívám jak pro práci s počítačem, tak pro šití nebo výtvarnou činnost (a je jenom moje, žádný z „domácích chlapů“ mi na něj nechodí, ten velký má garáž s dílnou a čerstvý školák svůj pokoj s pracovním stolem).

S většími věcmi na výrobu, renovací nábytku nebo s barvami stejně musím do dílny, ale papírové skládanky, drobné dekorace a šicí stroj se o místo pohodlně podělí. Při práci neruším ostatní členy domácnosti a naopak, když mi chtějí dělat společnost, natáhnou se na postel s knížkou.

Místo vysoké konstrukce na koše jsme do prostoru mezi skříně postavili dvě nižší, mají tu správnou výšku na pracovní stůl. Deska lamina je uříznutá na míru volnému místu, konstrukce ji pohodlně udrží a je na nich jen volně položená.

Kovové konzole jsme odšroubovali, místo toho přibude policový nastavitelný systém na stěnu. Pomocí vodováhy naměříme místa pro zavěšení, vyvrtáme otvory pro hmoždinky a připevníme konzole. Na policích bude zásobní materiál na kutění, proto musí být bezpečně připevněné. Pod policemi je na zdi ještě přišroubovaná dřevěná lišta – dají se na ni zavěsit jak předlohy na výrobu, tak např barevné papíry a materiály na pozadí při fotografování.

Podpěry pod police mají na koncích výstupek, který má dosahovat na konec police, jenže já potřebovala police širší. Dospodu police jsme proto vyvrtali otvory pro výstupky – police leží rovně a na podpěrách se neposouvají.

Na pracovní plochu jsme postavili velkou lampu, další se dají zavěsit ze spodní police nebo přistavit zboku, podle toho, co je potřeba. A jde se zabydlovat. Do drátěných košů se nastěhovalo nářadí, psací potřeby i rozešitá práce, do krabic na policích materiál na výrobu dekorací.

Pracovní kout používám na co je zrovna potřeba, v případě, že potřebuji zavěsit motor multifunkčního nástroje na zeď, opřu na pracovní desku ještě jeden kus lamina – je uříznutý na míru tak, aby boky přesahoval za skříně, takže se nepřeklopí dopředu a když jej nepotřebuji, zmizí pod postelí. Závěsné háčky pak nepřekáží ani při šití, ani při fotografování.

Šicí stroj a kufřík může zmizet pod pracovní deskou nebo ve skříni, jedinou nevýhodou je, že se do prostoru nevejde židle (kromě skládací, ale tu nerada používám). Svoji oblíbenou židli mám postavenou u okna, kde nepřekáží v průchodu a podávám si ji jen k práci ( a večer na ni shodím župan, případně ji zabere domácí mazlík).

Pracovat v ložnici s nástroji není ideální kvůli prachu, takže při této práci mám vždy po ruce vysavač, ale pro počítač a šicí stroj nebo kreslení je moje „doupě“ příjemné.

A co vy? Máte také malý byt a přece jste šikovně vyřešili pracovní koutek? Pochlubte se nám i ostatním čtenářům v naší fotogalerii, budeme se těšit.

Autor: Petra (text a foto), Pavel (realizace)

Klíčová slova:


Související články

Jak vybrat moderní nábytek do pracovny tak, abychom se soustředili a měli pohodlí? 7  fotek

Jak vybrat moderní nábytek do pracovny tak, abychom se soustředili a měli pohodlí?

Měli jste jako děti rádi hru na schovávanou? Máme pro vás dobrou zprávu, vzpomínky na tuhle kratochvíli může navodit i výběr nábytku do pracovny. Celo ...


Pracovat se dá i v obývacím pokoji 6  fotek

Pracovat se dá i v obývacím pokoji

Jistě známe slova Home office - práce z domova. Někdo k takové práci potřebuje dílničku a někdo pracovní kout, kam si umístí psací stůl a židli a n ...


Pomůcky do domácí pracovny 5  fotek

Pomůcky do domácí pracovny

Každý, kdo tráví delší dobu u počítače, má dříve nebo později problémy s páteří, křečovými žilami, s klouby, vazivem, otoky nohou a pronásledovat h ...


Máme home office aneb jak to vypadá, když pracujeme z domova 4  fotek

Máme home office aneb jak to vypadá, když pracujeme z domova

Pracovat z domova je velké lákadlo. Má to své světlé, ale i stinné stránky. Vše je potřeba dobře rozmyslet a zorganizovat byt, nejlépe za pomoci ar ...


Patro v úzké místnosti 20  fotek

Patro v úzké místnosti

Manželé s dcerkou se nastěhovali do staršího činžovního domu a přemýšleli, jak přeměnit a využít úzkou dlouhou místnost, vlastně bývalý pokojík pro sl ...


Počítačová minipracovna 18  fotek

Počítačová minipracovna

Knihovnička, pracovní stolek i domácí pracovna v jednom na necelém jednom metru čtverečním. A k tomu ještě televizní zákoutí a skříňka na video. Ideál ...


Praktické úložné prostory pro práci i studium 6  fotek

Praktické úložné prostory pro práci i studium

Pracovna je místo, kde se bez úložných prostor neobejdete, a je nutné zde mít vše v bezvadném pořádku. Chytré systémy a pořadače i další vám v tom ...


Domácí pracovna nebo zázemí pro školáky – 1. díl 14  fotek

Domácí pracovna nebo zázemí pro školáky – 1. díl

Počítače se čím dál tím víc zabydlují v našich domácnostech, a to nejen na stolech studentů. Stále více z nás přesunuje část své pracovní náplně nebo ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
0
Stavba palandy Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
0
do loznice Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 enigma
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×