Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Pracovat se dá i v obývacím pokoji

Pracovat se dá i v obývacím pokoji

Jistě známe slova Home office - práce z domova. Někdo k takové práci potřebuje dílničku a někdo pracovní kout, kam si umístí psací stůl a židli a na stůl počítač. A takové místo si můžeme udělat třeba v obývacím pokoji. Jak si pracovní kout vytvořit a jakou mu dát fazónu, abychom se při práci cítili příjemné a pohodlně?

reklama

Proč pracovní kout v obývacím pokoji?

Někdy není potřeba docházet nebo dojíždět do zaměstnání a lze pracovat z domova, tzv. home office. Spousta lidí v tom spatřuje velké plus, neboť pracujeme a přitom sedíme pohodlně doma v obýváku. Ale pozor. Pokud máme vysloveně kancelářskou práci a denně prosedíme několik hodin u monitoru počítače, rozhodně to nebudeme řešit v pohodlném ušáku a u konferenčního stolku. Chtělo by to si vytvořit pracovní kout právě v obývacím pokoji, neboť tento je centrem našeho společenského a rodinného života a my tak můžeme pracovat a přitom být pohromadě se svými blízkými.

Kam pracovní kout umístit?

Nejideálnější by bylo, umístit pracovní kout v obývacím pokoji co nejblíže oknu, aby nám na stůl dopadalo přirozené denní světlo. Také bychom měli mít stůl situovaný tak, abychom neseděli přímo čelem k televizi, aby nás nesvádělo během práce sledovat televizní programy. Zároveň bychom se ale neměli otáčet zády do místnosti, zvláště pokud budeme pracovní kout využívat i v době, kdy jsou doma i ostatní.

Čím pracovní kout vybavit?

Máme vybrané místo, kde svůj pracovní kout budeme realizovat a začínáme ho zařizovat. Především budeme potřebovat kvalitní a stabilní psací stůl. V případě, že pracujeme na počítači, budeme mít stůl s rovnou pracovní deskou, pokud pracujeme manuálně (kreslíme, rýsujeme nebo třeba skládáme dřevěné panenky), bude pro nás výhodně polohovatelná deska. Při výběru zohledňujeme nejen velikost a tvar stolu, ale také barvu, která by rozhodně měla ladit s nábytkem v obývacím pokoji. Jinak bude náš pracovní kout působit rušivě.

Dalším kusem nábytku je židle. I zde platí, že se vyplatí investovat do kvalitní, ergonomicky tvarované a nejlépe otočné kancelářské židle. Sedíme-li u stolu několik hodin v kuse, potřebujeme mít pod sebou pevnou plochu a širokou oporu zad. Bonusem by měly být područky a snímatelný potah.

Kromě stolku a židle jistě využijeme okolo sebe úložné prostory - šuplíky nebo skříňku pod stolkem, popřípadě plastové boxy na drobnosti, na škodu nebude ani závěsná police na zeď a nebo otevřený regál. Postupně zjistíme, že okolo sebe potřebujeme spoustu skříněk, abychom měli kam uložit všechno, co ke své práci potřebujeme. Raději na tuto skutečnost myslíme již při zařizování našeho pracovního koutku.

Nesmíme zapomenout ani na osvětlení pracovního koutu v obývacím pokoji. Přes den si vystačíme s denním světlem, zvlášť pokud budeme mít stůl u okna. Možná ale budeme často pracovat i po večerech nebo brzy po ránu, kdy není ještě pořádně vidět. V takové chvíli začneme pomýšlet na pořízení si stolní lampičky. V poslední řadě si pak pořídíme pořadače na dokumenty, úhledné krabičky nebo dózy na drobnosti a hlavně se snažíme na stole udržovat pořádek, aby náš "pracovní chaos" nepůsobil jako nepořádek a neurážel oko rodiny.

Barvy a materiály

Barvy jsou důležité s ohledem na okolí. Je-li náš obývací pokoj laděn do zemitých tónů, bylo by přímo barbarské si pořídit stůl nebo židli v barvách duhy. Vždy se snažíme, aby všechen nábytek a to i v pracovním koutě byl ve stejném odstínu. Totéž můžeme říci o materiálech. Obývací stěna ze světlého masivu a potahová látka se zámeckým vzorem na gauči a křeslech se nebude příjemné snášet s psacím stolem s kovovými nohami a kancelářskou židlí s potahem s emotikony. Musíme dbát na estetickou úpravu celého pokoje.

Autor: Martina Pilzová (text), Depositphotos (foto)

Klíčová slova:


Související články

Pracovní kout v ložnici 28  fotek

Pracovní kout v ložnici

V malých bytech nebo domcích je vždy potřeba dobře vyřešit úložné prostory a protože potřeby obyvatel se časem mění, je dobré používat nejrůznější pol ...


Počítačová minipracovna 18  fotek

Počítačová minipracovna

Knihovnička, pracovní stolek i domácí pracovna v jednom na necelém jednom metru čtverečním. A k tomu ještě televizní zákoutí a skříňka na video. Ideál ...


Dva dětské pokoje a pracovna - jak to vše skloubit? 13  fotek

Dva dětské pokoje a pracovna - jak to vše skloubit?

Proměny a úpravy bydlení jsou a budou vždy zajímavé. Někdo je zkritizuje, jiný se jimi nechá inspirovat. Pokud se rádi díváte na televizní proměny, ...


Pracujete z domu? Pořiďte si do pracovny kvalitní kancelářskou židli a pracovní stůl, aby vás nebolela záda 6  fotek

Pracujete z domu? Pořiďte si do pracovny kvalitní kancelářskou židli a pracovní stůl, aby vás nebolela záda

Pracujete z domu? Zařiďte si pracovnu či pracovní koutek, kde vás nikdo nebude rušit od práce. Základem je kvalitní kancelářská židle a pracovní s ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
0
Odvlhčovač (klima) Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Ondřej
0
Stavba palandy Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×