Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Přání malované, s perlami i třpytkami - zdobení pergamanového přání

Přání malované, s perlami i třpytkami - zdobení pergamanového přání
Zase jsem zapomněla koupit vánoční pohledy. Kdyby bylo alespoň nějaké přáníčko, které bych mohla babičce a tetě přiložit k dárku. Nezbývá, než si nějaké vyrobit. Pergamanová přání jsme se naučili vyrábět v předchozích dílech. Dnes si ukážeme, jak jednoduše si obrázek nazdobit. Nemusíme zůstat jen u bílé, stačí použít pastelky, třpytivá lepidla či tekuté perly a originální skvost je na světě.
reklama

Na začátku máme vytvořená přáníčka. Bílá krajka vzniklá technikou pergamano je v čase Vánoc trochu jednotvárná. K adventu patří svíčky, prskavky, světýlka, prostě barvy, až oči přecházejí. Proto musíme naše výtvory trochu přibarvit.

UHU Glitter Glue

V papírnictví zakoupíte lepidla v tubách, která jsou určena spíš pro tvoření dětí, ale proč je nepoužít. Já si oblíbila lepidlo UHU Glitter Glue. V sortimentu jsou různé barvy, základní či pastelové. Navíc dekorovat můžete celou řadu materiálů, včetně kraslic. Lepidla jsou samozřejmě netoxická, proto je smí použít i malé dítě, které vám ochotně a rádo pomůže. Více o těchto lepidlech na www.uhu.cz.

Než začnete se samotným zdobením, vyzkoušejte si na kus papíru, jak rychle lepidlo z tuby teče. Abyste si obrázek hned při prvním tahu nezničili. Také rovné čáry je dobré natrénovat mimo a teprve poté se pustit do přáníčka. Volba barev je jen na vás. Můžete zdobit jen zlatou nebo jako já použít barvy i na větvičky, kuličky cesmíny či bimbadlo u zvonku. Přání nechte důkladně zaschnout, lepidlo neschne okamžitě.

Tekuté perly

Tekuté perly mám velice ráda. Dají se s nimi tvořit nádherné efekty, které skutečně připomínají malé perličky. Odstínů je mnoho, je jen na vás, která barva je blízká vašemu srdci. Perly schnou o něco rychleji, přesto se ze začátku obrázku nedotýkejte, abyste si je "nezbořili". Můžete perličkovat, ale také linkovat. Co se vám bude líbit. Opět je dobré vyzkoušet si vedle na papír, jak rychle perly vytékají z tuby.

Pastelky Kolores JUMBO

Úplně nejběžnějším způsobem zdobení je vymalování pastelkami. A i přesto jsem si tuto techniku nechala na konec. S pastelkami totiž můžete docílit neskutečná kouzla. Kreslíme z rubu obrázku, ovšem několik tahů po lícu přáníčka dokáže divy. Pastelkami můžete stínovat, duhovat, zdůrazňovat linie i vyplňovat prázdná místa.

Asi se divíte, proč používám pastelky, které jsou již podle názvu určené dětem. Moc mi vyhovuje silnější tělo tužky i jeho trojhranný tvar. A protože jsou pastelky určené těm nejmenším malířům, zajistí sytou barvu i při malém tlačení na papír, což je u pergamana víc než vhodné. Protože i když kreslíte na tvrdé podložce, může být znát tlačení na hrot. Na lícu by vám mohly přibít nechtěné tahy tužkou. A protože tyto pastelky běžným krouhátkem neořežete, je přiloženo přímo v krabičce spolu s 12 výraznými barvami. Více se dozvíte na www.kores-europe.cz.

Ještě nalepit - tesa nám pomůže

Přáníčka máme vybarvená, zbývá nám je nalepit na podkladový papír. A zde jsme u malého problému. Pauzovací papír, ze kterého je přání vyráběné, rád propouští tekutinu, zkrátka, lepidlo je z lícu patrné jako mokrý flek. To není samozřejmě dobré, kazí to výsledný efekt. Po mnoha zkoušení a testování jsem si oblíbila tesa® Roller lepidlo.

Toto lepidlo je permanentní a bez rozpouštědel. V nabídce je jako ruční jednorázový roller pro občasné použití, nebo jako roller s vyměnitelnou náplní s jednoduchým systémem na dvě kliknutí a rychlou výměnu použitého kotoučku. Roller je ergonomicky tvarovaný a padne snadno do ruky i levorukému uživateli. Více na www.tesa-tape.cz.

V některém z dalších článků si ukážeme další techniky zdobení, jako např. použití papírových výseků, krajky, stuh či tvarovaných papírových dekorací. Zatím můžeme trénovat barvy. Doporučuji vyzkoušet také fixy, které ale aplikujte výhradně na rubovou stranu a zvláště ze začátku si vyzkoušejte jejich propustnost na zbytku pauzovacího papíru. Při správném použití docílíte daleko nejvýraznějších barev.

Autor: Pavla (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Nůžky Fiskars pomohou s přáním nejen pro zamilované 11  fotek

Nůžky Fiskars pomohou s přáním nejen pro zamilované

Každý z nás slaví kromě těch státních i svůj vlastní svátek a narozeniny. Kromě těchto dní jsou ještě významné dny, jako např. Mezinárodní den tuleňů, ...


Advent začíná v neděli! 7  fotek

Advent začíná v neděli!

Ačkoliv venku se počasí teprve začíná tvářit jako zima, do začátku adventu zbývá přesně týden. Neděle 29.11. je letos první adventní. Jestlipak už ...


3D přání z pergamana 12  fotek

3D přání z pergamana

V každém papírnictví narazíte na nepřeberné množství různých blahopřání. Od těch s vtipným textem, přes romantiku až po klasické seriózně vypadající s ...


Pergamanové přání 14  fotek

Pergamanové přání

Koupili jste již dárek k narozeninám a nemáte ještě přáníčko? Co tentokrát zkusit vyrobit je doma. A nevadí, že bude trochu jiné, než vidíte zde. Bude ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
0
Domácí výroba z kůže Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Dalibor Kníže
0
0
mona-sward Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 babika
0
Kompresor - spoj Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×