Právě soutěžíme o:
oboustranně lepicí pásky tesa oboustranně lepicí pásky tesa
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Precizní úprava rohů dodá interiéru pěkný vzhled

Precizní úprava rohů dodá interiéru pěkný vzhled

Suchá výstavba umožňuje vytvářet obytné prostory prakticky všude. Například pod šikmou střechou, nebo v místech, kde klasický způsob stavby nevyhovuje. Základním prvkem je sádrokartonová deska, kterou lze při vestavbě podkroví uplatnit k tvorbě příček, obložení stěn, stropních podhledů a podlah či suchých omítek. K důležitým konečným úpravám hotové sádrokartonové konstrukce patří vedle tmelení stěn i precizní úprava rohů, která dodá interiéru výsledný pěkný vzhled.

reklama

Další variantou je ochrana rohů sádrokartonových desek. Klasické řešení pro vytvoření stabilních rohů představují osvědčené hliníkové ochranné profily.

Tmelení rohů sádrovými tmely s ochrannými kovovými profily

  1. Před montáží ochranných rohových profilů je třeba všechny sražené hrany natřít penetrací Knauf Tiefengrund. Další práce mohou následovat až po zaschnutí penetračního nátěru. Tím je zajištěno optimální přilnutí tmelu.
  2. Naneste Knauf Uniflott na obě strany chráněné hrany v šířce odpovídající šířce profilu. POZOR: Používejte sádrové tmely. Hliníkové nebo pozinkované rohy se nesmí používat do disperzních tmelů!
  3. Hliníkový ochranný rohový profil pevně přitiskněte do vrstvy tmelu tak, abyste ji protlačili otvory v profilu. Profil vyrovnejte podle vodováhy.
  4. Vytlačenou stěrkou překryjte profil. Po jejím zaschnutí překryjte roh další vrstvou tak, abyste odstranili případné nerovnosti a současně aby lišta ležela v jedné rovině s povrchem desky. Po zaschnutí je třeba vystěrkovanou plochu přebrousit.

TIP: V případě že roh není dokonale svislý, roh srovnáte podle vodováhy a následně zafixujete sponkami. Poté již běžně přetmelíte tmelem. V prostředí se zvýšenou vlhkostí, jako jsou bytové koupelny, WC nebo kuchyně použijte na tmelení speciálních impregnovaných sádrokartonových desek tmel Knauf Uniflott Imprägniert.

Nerovné a poškozené rohy místnosti na kráse nepřidají

Pro vytvoření dokonalých vnitřních a vnějších rohů v interiéru (případně spojů stropu a stěn) či jejich opravu jsou vhodné papírové profily s ocelovou výztuhou (například Dallas, Las Vegas, Göppinger nebo výztužná páska Flexible Metal Tape). Povlak ze speciálního papíru vytváří stabilní spojení s povrchem sádrokartonové desky a efektivně zabraňuje praskání, zatímco kovová část poskytuje garantovanou ochranu proti nárazům. Kov je k papíru přilepen speciálním lepidlem, které zabraňuje jeho odlepení při působení vlhkosti. Na rozích se neobjeví žádné podélné praskliny ani po nárazu, protože papírový povlak funguje jako tlumič.

POZOR: Při tmelení rohů výstužnými páskami nebo papírovými profily s ocelovou výztuhou, používejte pouze pastózními tmely Nepoužívejte jiné druhy tmelů nebo finálních stěrek!

Jak postupovat?

  1. Stěrkou nebo válečkem nanesete na roh namíchaný pastózní tmel, například KnaufSuper Finish nebo Knauf Fill & Finish Light.
  2. Přiložíte kovem vyztužený rohový profil Knauf (Dallas – vnější rohový profil, Las Vegas – vnitřní rohový profil nebo Göppinger – ukončovací profil), nebo kovovou flexibilní výztužnou pásku Knauf Flexible Metal Tape vždy kovovým páskem směrem k povrchu tmeleného místa a pevně ji přitiskněte na roh / do rohu.
  3. Stěrkou přitlačte rohový profil nebo pásku ke stěně a odstraňte přebytečný tmel. Na podkladu musí vždy zůstat celoplošně vrstva alespoň 1 mm tloušťky tmelu, jinak dojde k vytvoření vzduchových boulí na povrchu. Tmel vždy nechte zaschnout, nebo jej v případě nutnosti. V případě nutnosti lze povrch lehce přebrousit.
  4. Druhou, vyrovnávací , vrstvu tmelu naneste v šířce větší je první instalační vrstva a ponechte ji zaschnout. Plochu je možné případně celoplošně přestěrkovat.

Vytvoření ostrých rohů v interieru pomocí vnějšího rohového profilu Knauf Dallas.

Vytvoření ostrých rohů pomocí vnitřního rohového profilu Knauf Las Vegas

Poznejte výhody produktů řady Perfect Surfaces!

Autor: Knauf (text a foto)

Klíčová slova:


Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Související články

Jak na tmelení sádrokartonu 3  fotek

Jak na tmelení sádrokartonu

I sádrokartonové konstrukce v sobě nesou úskalí v podobě prasklin. Praskliny mohou vznikat jak na ploše, tak v rozích. Vždy je lepší problémům s pr ...


Jak si vybrat správnou sádrokartonovou desku 10  fotek

Jak si vybrat správnou sádrokartonovou desku

Pokud právě stavíte, rekonstruujete dům, přestavujete byt nebo zabydlujete třeba podkroví, pak se zcela určitě neobejdete bez suché výstavby. Vylou ...


Sádrokarton tvrdý jako diamant 2  fotek

Sádrokarton tvrdý jako diamant

Slova sádra a diamant k sobě moc nejdou, pro první materiál tvrdost a pevnost drahokamu opravdu nejsou charakteristické. O to je nová deska, s níž při ...


Mohlo by vás zajímat

Zpevnění popraskané omítky

Zpevnění popraskané omítky

Na zpevnění popraskané omítky je vhodnější použít stříkanou omítku z provzdušněné cementové malty, protože je pružnější než obyčejná cementová malta, ...


K čemu se používá penetrace?

K čemu se používá penetrace?

Penetrace zpevní a sjednotí podklad, vytvoří mezivrstvu pro fasádní nátěr, zabrání odvodu pojiva pigmentu do podkladu, dojde k lepšímu ukotvení barvy ...


Stavba a rekonstrukce soklu

Stavba a rekonstrukce soklu

Sokl neboli podezdívka řeší přechod vnější stěny domu na základy a okolní terén. Slouží k odstranění tepelného mostu v místě napojení stěny na základ ...


Jak ošetřit eternitovou střechu

Jak ošetřit eternitovou střechu

Starší eternitová střecha časem poroste mechem a lišejníkem, které této krytině rozhodně neprospívají. K jejich odstranění můžeme použít např. prostře ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
stínění Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 23.4.2015 16:40 Milos novy
0
položení betonové dlažby Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 20.4.2015 20:05 Josef Kudlič
0
Schodiště do roubenky Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 26.12.2014 21:08 Tomáš Kocurek
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama

reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×