Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Předejděte pozdějším překvapením a podílejte se na stavbě svého domu

Předejděte pozdějším překvapením a podílejte se na stavbě svého domu

„Nemám čas na to, abych skloubil stavbu, soukromý život a zaměstnání. S moderními stavebními materiály je náročné pracovat a těžko se v nich vyznat. Chcete-li navíc postavit dům tak, aby splňoval standard pasivního, je to svépomocí téměř nemožné!“ Mnozí stavebníci kvůli těmto argumentům volí stavbu na klíč namísto stavby svépomocí. Zkušenosti však nebývají vždy pozitivní. Stavebníci si stěžují na nedotažené či špatně provedené práce (které mnohdy objeví až později) nebo na nutnost smířit se s omezeními svého původně zamýšleného projektu. Co tedy dělat?

reklama

Podílet se na stavbě domu? Budete vždy o krok napřed

Podílejte se na stavbě domu, zajímejte se o materiály a technologie. Budete tak mít stavbu svého domu pod kontrolou a předejdete nemilým překvapením. Pokud zvolíte pro stavbu svého domu tvárnice Ytong, můžete pustit všechny výše uvedené obavy z hlavy. Firma Xella, s.r.o. (výrobce tvárnic Ytong) vám kromě kvalitního stavebního materiálu nabízí i spoustu doprovodných služeb – od vypracování návrhu řešení vašeho projektu, přes odborné konzultace, až po zapůjčení profesionálního vybavení pro vaši stavbu.

Bílý pórobeton – stavební materiál plný výhod

Pórobeton je stavební materiál, vzniklý z odlehčeného betonu, který je obohacen o miliony vzduchových pórů. Zachovává si pevnost, je ale přitom velmi lehký, opracovatelný a má vynikající tepelněizolační vlastnosti. Bílý pórobetonmá navíc původní, ryze přírodního složení (křemenný písek, cement, vápno a voda). Tím se liší od šedého pórobetonu, v němž je použit místo písku elektrárenský popílek, tedy vedlejší produkt vznikající při spalování hnědého uhlí v elektrárnách.

Bílý pórobeton neobsahuje žádné škodlivé látky a zabraňuje vzniku plísní. Funguje totiž díky porézní struktuře podobně jako funkční oblečení a hospodaří s vlhkostí prostředí tak, že ji vyrovnává. Jelikož na sebe systém tvárnic přesně navazuje, zabraňuje se tak vzniku tepelných mostů − teplo neuniká a nehromadí se zde vlhkost. Navíc se jedná o nehořlavý materiál.

Celý dům snadno a rychle, a to i s jednovrstvým zděním

Protože je bílý pórobeton snadno opracovatelný materiál, umožňuje realizovat jakékoliv interiérové či exteriérové projekty. Vyrábí se totiž v řadě variabilních komponentů od sklepa až po střechu a dá se jednoduše tvarovat prostým řezáním. Proto se používá také například u kuchyní, vyzdívaných krbů, poliček či koupelen. S bílým pórobetonem můžete vymýšlet řadu originálních stavebních detailů. Ytong zcela průkazně dosahuje hodnot pasivního domu již s jednou vrstvou zdění a není třeba doplňovat vnější zateplení. Stavba je tak ekonomická, ekologická a navíc rychlá.

Autor: Xella (text a foto)

Související články

Rekonstrukce koupelny v paneláku – 1. díl 26  fotek

Rekonstrukce koupelny v paneláku – 1. díl

Mnohé koupelny ve starších panelácích už dosloužily a majitele bytů čeká rekonstrukce. V následujícím seriálu vám ukážeme konkrétní postup jedné takov ...


Rekonstrukce bytu jako seriál - 2.díl 49  fotek

Rekonstrukce bytu jako seriál - 2.díl

„Život je pohyb a změna,“ pravila maminka. Pro začátek tatínkovi popotáhla psací stůl. (z knížky pro děti Kočka Linda, poklad rodiny) „Citace je ...


Pohodlí podkrovního bytu 2  fotek

Pohodlí podkrovního bytu

Z hlediska architektury jde o velmi atraktivní formu. Bydlení pod střechou má své jedinečné kouzlo. Častým problémem půdních bytů ale bývá horší kvali ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×