Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil - předokenní rolety jako pěst na oko

Antikutil - předokenní rolety jako pěst na oko

Mít zastíněná okna v podkroví je v letních měsících jistě výhoda. Především v parných dnech. Letošní letní hicy šly přežít jen systémem přes den zavřeno, v noci větrat. Jenže jak to jinak udělat, aby se dovnitř to slunce nedostalo?

reklama

U rovných střešních nebo vikýřových oken to nebývá problém. Hranatý tvar žaluzií a předokenních rolet nebo vnitřních rolet a závěsů je pestrý, s tím není problém, ale co s obloukem?

Rovná a mohutná předokenní roleta na obloukové okno mi přijde docela brutální a nehezká. Díky silnému rámečku, navíjecímu mechanismu a pouzdru na roletu po vysunutí z okna stejně moc nezbude.

K rovným i obloukovým oknům ve střeše nebo fasádě jsou vhodnější žaluziové okenice, kopírující tvar okna a samozřejmě v decentnější barvě. Italové i Švýcaři vědí, proč je mají pro jejich účinnost v oblibě. A to nemusí být jen ze dřeva, často jsou i z odolných hliníkových profilů. Cena je jistě o něco vyšší, ale estetická hodnota také.

U vikýře toho typu, jako je na fotografiích, by vyklápění okenic bylo problematické, šly by otevřít jen napůl a z vikýře by se tak rázem stal tunel, jak si tedy poradit?

U atypického tvaru a vikýřových oken je vhodnější použít folie na okna. Je to stejné jako v autě jen nejsou tmavé. Odráží teplo a sluneční paprsky a lze s nimi vyřešit jakýkoliv tvar skla. V přízemí nám mohou pomoci i proti zvědavým pohledům zvenčí.

A jak byste oblouková okna zastínili vy?

Fotogalerie k článku:

Autor: Pavel Kutil Zeman, HobbyPRstudio (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Antikutil - renovací k horšímu 4  fotek

Antikutil - renovací k horšímu

Ne vždy renovace nebo rekonstrukce vylepší stávající stav a při tom je to často jen proto, že ji provádějí neodborníci nebo zkrátka lemplové.


Antikutil - pozor, padá umyvadlo 4  fotek

Antikutil - pozor, padá umyvadlo

Další ukázka toho, jak lze "vyřešit" opravu či renovaci. Nezbývá říct nic jiného, než:"Fuj!"


Antikutil a průvan 4  fotek

Antikutil a průvan

S panující zimou, deroucí se do domu všemi skulinami, je aktuálním tématem utěsnění oken i dveří. Doufáme ovšem, že se nebudete inspirovat těmito „ ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×