Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Přerůstá vám tráva přes hlavu? Správný čas na výběr křovinořezu Honda!

Přerůstá vám tráva přes hlavu? Správný čas na výběr křovinořezu Honda!

Léto, dovolená, pohoda, koupání, relax… jenže ani v tenhle odpočinkový čas nelze opomenout péči o zahradu a o trávník. Na sečení velkých ploch je nenahraditelným pomocníkem sekačka. Jenže ani ta se nedostane všude… Natož, když pak máte zahradu ve stráni nebo se vrátíte po čtrnáctidenní dovolené a místo anglického trávníčku máte na zahradě džungli. A právě se sekáním vysoké trávy, těžko dostupných míst, začišťování trávníku kolem záhonů, chodníků a stromů si hravě poradí křovinořez.

reklama

Každý, kdo má zahradu vám potvrdí, že pouze s travní sekačkou si nejspíše nevystačíte. Křovinořez má na každé zahradě své opodstatnění a určitě nebude většinu roku nečinně zahálet v koutě. Naopak tohoto šikovného pomocníka využijete celoročně. Poradíme Vám s výběrem křovinořezu Honda.

Jak správně vybrat křovinořez Honda?

Vybírat lze v zásadě ze tří základních druhů křovinořezů, přičemž zásadní rozdíl je ve způsobu napájení. První skupinu tvoří elektrické křovinořezy, druhou akumulátorové křovinořezy, třetí pak benzínové křovinořezy.

  • Elektrické křovinořezy jsou menší a lehčí stroje, které najdou své uplatnění tam, kde je v dostatečné vzdálenosti zdroj napájení. Hodí se na sekání malých ploch v bezprostředním okolí domu. Počítat musíte s neustálým potýkáním se s přívodním kabelem. Elektrický křovinořez však díky nízké váze zvládne ovládat i žena.

  • Akumulátorové křovinořezy jsou určeny především pro sečení menších prostranství a drobných ploch – dosekání trávy kolem záhonů, chodníků, stromů. Začišťování travního porostu v hůře dostupných místech. Akumulátorové křovinořezy jsou velmi tiché a ekologické. Na jedno nabití dokáží pracovat 20 – 40 minut. Manipulace s tímto typem křovinořezu je velmi jednoduchá a lehká také díky jeho nižší hmotnosti.

  • Benzínové křovinořezy, tak to jsou stroje určené na pořádnou práci. Bez problémů zvládnou posekat velkou travnatou plochu, neprostupný zarostlý terén s příměsí křovin a drobných náletových stromků. Snadno s nimi pokosíte svah i těžko dostupná zákoutí. Hravě s ním ale začistíte i posečený trávníček, a z okolí domu vytvoříte skutečně rajskou zahradu.

Jednoduše řečeno, benzínový křovinořez zvládne hravě i drobné vychytávky kolem domu a zároveň si poradí s vysokou trávou i neprostupnou travní džunglí. Oproti tomu akumulátorový křovinořez se hodí právě na drobné začišťování kolem domu, ale na opravdu chlapskou práci v terénu není stavěný. Zvládnete s ním ještě tak pokosit dobře udržovaný trávník, jehož výška se po návratu z dovolené trochu vymkla kontrole. Elektrický křovinořez zvládne hodně ale na malé ploše a s nevýhodou přívodního napájecího kabelu.

Benzínový křovinořez HONDA si díky čtyřtaktnímu motoru poradí i s tou nejvyšší trávou a těžko dostupným zarostlým terénem.

Při výběru křovinořezu je tedy nejdůležitějším kritériem práce, kterou bude tento zahradní pomocník vykonávat. Před koupí si dobře promyslete, co od křovinořezu očekáváte a jaké na něj budete klást nároky.

Křovinořez pro pořádné chlapi a velký kus práce

Jak z výše uvedeného vyplývá, tak na pořádnou práci se rozhodně vyplatí si pořídit křovinořez benzínový. Zde pak při výběru bude hrát velkou roli výkon motoru.

Skutečným specialistou na kvalitní zahradní stroje je HONDA. Jejich motory jsou prostě nepřekonatelné. Spolehlivým čtyřtaktem jsou vybaveny i křovinořezy HONDA. Snadné startování, tiše předoucí silný motor, měkčená antivibrační rukojeť, snadné nastavení řídítek, pohodlné polstrované zádové popruhy – to jsou jen některé z vychytávek, které jsou pro HONDU samozřejmostí. Navíc, při doplňování paliva se už nemusíte potýkat se složitým mícháním benzínu a oleje! Křovinořezy mají samostatnou nádržku na benzín a druhou na olej. Hladinu oleje pohodlně zkontrolujete měrkou a o veškeré mísení se stroj postará sám.

Díky ergomonickému zádovému pásu s pohodlným polstrováním a jednoduchým zavěšením křovinořezu u boku, vás po práci nebudou bolet záda.

Se čtyřtaktním křovinořezem HONDA si můžete bez obav troufnout na sekání skutečně vysoké trávy, neprostupný zarostlý terén i zahradu ve svahu. Práce s ním je jednoduchá a s trochou zručnosti rychlá a bezproblémová. Manželce pak uděláte radost, pokud během chvilky začistíte trávníček kolem domu, zahradního domku a v okolí zeleninových záhonů.

Doplňky ke křovinořezu

Dneska chce každý k zakoupenému produktu tak trochu něco navíc. A jde to i u křovinořezů HONDA. Ty benzínové mají mimo standardní strunové hlavy a tříhrotého ocelového žacího kotouče doplňkové příslušenství v podobě prořezávací řetězové pily nebo nůžek na živý plot. Jednoduchou výměnou hlavice zvládnete pomocí prořezávací pilky prořezat například náletové dřeviny. Díky nástavci s nůžkami zase upravíte živý plot kolem pozemku nebo zastřihnete okrasné keře.

Pokud od křovinořezu očekáváte ještě více, pak je tu multifunkční pomocník pro celoroční práci na zahradě křovinořez HONDA Versatool. Jeden univerzální motor dokáže pohánět až šest různých nástavců - žací nástavec, nástavec s nůžkami na živý plot, nástavec s prořezávací pilou, nástavec s foukačem, nástavec se zařezávačem trávníku a nástavec s minirotavátorem.

Autor: Honda (text a foto, HONDA)

Související články

Celoroční péče o zahradu jde snadno i bez mozolů a bolavých zad 10  fotek

Celoroční péče o zahradu jde snadno i bez mozolů a bolavých zad

Každý, kdo má zahradu ví, že je nutné ji věnovat náležitou péči po celý rok. Práce začíná již v prvních zimních měsících, kdy je nutné provést pros ...


Robotická sekačka, pomocník pro dokonalou péči o trávník bez námahy 7  fotek

Robotická sekačka, pomocník pro dokonalou péči o trávník bez námahy

Možná uvažujete o koupi robotické sekačky – a není divu. Tito chytří robotičtí pomocníci se stávají cenově dostupnější. Robotická sekačka ušetří sp ...


Křovinořez HONDA Versatool pro celoroční práci na zahradě 1  fotek

Křovinořez HONDA Versatool pro celoroční práci na zahradě

Křovinořez je jednoúčelový pracovní nástroj. To však neplatí o křovinořezu HONDA Versatool. Díky vychytávce v podobě systému „Push & Click“ se jedn ...


Čas na výběr travní sekačky pro vaši zahradu 8  fotek

Čas na výběr travní sekačky pro vaši zahradu

Pokud chcete mít na zahradě hustý a krásně zelený pažit, pak je nejvyšší čas na to, ho po zimním spánku vzkřísit. Shrabat loňské listí a větvičky, ...


Podzimní péče o trávník na konci sezóny 5  fotek

Podzimní péče o trávník na konci sezóny

Trávník vyžaduje systematickou péči i v závěru sezóny. Zelený koberec si žádá řádné vyčištění, posekání, pohnojení a uklizení spadaného listí. Bez ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Bočnice pergoly s otočnými lamely Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 20.10.2019 09:39 Lukáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
1
Čemeřice - jakou půdu? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 8.2.2019 21:07 Anna
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 3.3.2013 16:58 Jaroslav Uher
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
5
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×