Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak vybrat maskovací pásku?

Jak vybrat maskovací pásku?

Chystáte se vymalovat váš byt a rádi byste opustili od klasické bílé barvy? Bojíte se barevných přechodů a služby profesionálního malíře jsou pro vás moc drahé? Nezoufejte. Řešení je velmi snadné. Kouzlo ostrých barevných přechodů totiž spočívá ve výběru správné maskovací pásky.

reklama

Jakou pásku vybrat

Malířské pásky běžně koupíte v jakémkoli hobby řetězci. V oddělení malířských potřeb vás zcela jistě překvapí velký výběr různých maskovacích pásek. Vyvstane otázka, jaká páska je nejvhodnější a kterou vybrat? V případě tvorby barevných přechodů vám určitě nebude stačit univerzální standardní malířská páska, je příliš silná a pro tvorbu ostrých hran zcela nevhodná. Bude potřeba sáhnout pro pásky určené speciálně pro barevné přechody. Vyznačují se specifickými vlastnostmi. Jsou velmi tenké, snadno se přizpůsobí a přilnou k povrchu a při jejich používání nedochází k podtékání barvy. Výsledkem jsou vždy přesné a rovné okraje.

Tip

Maskovací pásky tesa® Precision jsou velmi tenké papírové pásky určené právě pro tvorbu ostrých hran při malování. Jsou zvlášť přizpůsobeny pro použití ve venkovním a vnitřním prostředí. Maskovací páska do exteriéru tesa® Perfect Outdoor je UV odolná a nalepenou ji můžete ponechat až 8 týdnů, aniž by při jejím následném odstraňování došlo k poškození povrchu či zanechání zbytků lepidla na povrchu. Maskovací páska tesa® Perfect je určena do interiéru a je odstranitelná do 10 dnů od nalepení.

Potřebujete-li pásku nalepit na tapety nebo jiné citlivé materiály, bude se vám hodit páska tesa® Perfect Sensitive. Je vyrobena z rýžového papíru a má sníženou lepivost.

Malování oblouků

Pokud hodláte na stěnách vytvořit nepravidelné tvary a zahnuté linie, doporučujeme použít silně krepovanou maskovací pásku na oblouky tesa® Curves. Jedná se o velmi pružnou pásku, kterou můžete tvarovat dle potřeby. I při natažení bezpečně přilne k povrchu a umožní vytvořit ostré okraje.

Nezapomínejte, že každou pásku je potřeba po nalepení důkladně přitlačit ke stěně. Tím zabráníte podtékání barvy a dokonale tak využijete vlastností pásek tesa® Precision a tesa® Curves.

Pro správné odstranění pásky

Při výběru pásky hraje velkou roli doba její odstranitelnosti. To je doba, po kterou je možné pásku odstranit bez zanechání zbytků lepidla nebo poškození podkladu. Kvalitní pásky mají tuto dobu až několik dnů či měsíců, u základních se doba počítá pouze v hodinách. Vůbec nedoporučujeme používat pásky, které na etiketě nemají uvedenou žádnou dobu odstranitelnosti.

Nespoléhejte pouze na jeden druh malířské pásky. V praxi se mnohokráte ověřilo, že používání nejlevnější či nevhodné malířské pásky pro konkrétní činnost výsledek práce spíše prodraží a zkomplikuje.

Pásku z povrchu odstraňujte pod úhlem 45°C.

Výrobky tesa zakoupíte v hobby řetězcích, kutilských obchodech nebo v internetových e-shopech. Více informací o produktech tesa najdete na www.tesa-tape.cz.

Autor: tesa tape (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Ani háčky pro těžkou váhu nemusíte vrtat 12  fotek

Ani háčky pro těžkou váhu nemusíte vrtat

Pokud chceme pověsit v koupelně ručníky, v předsíni kabelku nebo třeba bundy, musíme k tomu mít kvalitní háčky nebo věšáčky, které se musí ve větši ...


Aby pode dveřmi netáhlo 6  fotek

Aby pode dveřmi netáhlo

Když pode dveřmi táhne, začnou nás zábst nohy a potom je k rýmě jen chvilka. Hledáme bačkory anebo alespoň teplé ponožky. To je pravděpodobně nejrychl ...


Nářadí na vymalování bytu 5  fotek

Nářadí na vymalování bytu

Příprava na malování stěn je někdy stejně náročná jako mise na Mars. Těch věcí, co k tomu potřebujeme. Není to jen kbelík barvy a štětka. Jsou to t ...


Instalaci sítí v hliníkovém rámu tesa zvládne každý 29  fotek

Instalaci sítí v hliníkovém rámu tesa zvládne každý

Přistěhovala jsem se do bytu po dědovi a babičce, kde sice byla nová okna, ale chyběly sítě proti hmyzu. Když staroušci nechali vyměnit okna, asi n ...


Aby slunce neškodilo a hmyz neobtěžoval 13  fotek

Aby slunce neškodilo a hmyz neobtěžoval

Na konec zimy se těší téměř každý. Ovšem s příchodem teplých dnů do našich domovů zavítají nechtění návštěvníci. Komáři, mouchy a jiný obtížný hmyz ...


Příprava před malováním 6  fotek

Příprava před malováním

Když se rozhodnete malovat, řešíte barvu, štětce, váleček, zda udělat bílý okraj nebo vymalovat zdi až ke stropu, zda do rohu přimalujete hada nebo ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×