Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Příčné dekory – design dveří, který vám rozšíří obzory

Příčné dekory – design dveří, který vám rozšíří obzory

Popusťte uzdu fantazii a oživte si byt netradičním designem dveří s vodorovnou orientací dekoru. Na dveřích u nás zatím není zcela běžná na rozdíl od klasického vertikálního směru přírodního dekoru, ale věřte, že otočení dekoru o 90°udělá s vaším interiérem divy. SAPELI nabízí ve vodorovné orientaci několik modelových řad všech dýhovaných dveří a také dva zcela nové CPL laminátové dekory – moderní sukatý dub a majestátní borovici ve světlém bílém provedení. Horizontální dekor se snadno sjednotí s ostatními dřevěnými prvky interiéru, jako jsou např. obklady stěn, tapety, podlaha nebo nábytek, a i jako relativně drobný detail změní váš pohled a oživí stereotypní interiér.

reklama

„Mám obecně raději horizontální prvky a dekor dýh na nábytku a v interiéru. Používám ho v 90 % případů, vertikální jenom zcela výjimečně. Většina lidí řekne, že vertikály jsou lepší, protože zvyšují strop. Já se ale ptám, k čemu je to potřeba? Ano, zvyšuje, ale je to vizuálně neukončené, jakoby letící někam dál nebo výš. To se vám u horizontálního prvku nikdy nestane,“ uvádí MgA. Halka Freidingerová, interiérová designérka ze Studia In2.

Navíc, dle designérky musí interiér dobře fungovat jako celek bez prvků, které tu harmonii narušují, a čím výraznější kresba dýhy, tím je potřeba být opatrnější v dalších vzorech interiéru. Máte-li vertikály na dveřích, musíte s tím počítat i v dalším zařízení bytu. Pokud budete chtít nábytek, popř. i podlahu dřevěnou, s horizontálním směrem dýhy je sladíte snáz.

Společnost SAPELI uvádí na trh dva nové dekory CPL laminátových dveří s příčným dekorem, které doplňují nabídku vodorovně dýhovaných dveří. Konkrétně se jedná o moderní a okouzlující sukatý dub a majestátní bílou borovici. Novinka je určená všem, kterým se líbí vzhled dřevostruktury, ale nemohou si ho dovolit v originálním dýhovaném provedení nebo se z praktických důvodů přiklánějí spíše k umělým povrchům.

Vodorovná orientace dekoru ať již na CPL nebo dýhovaných dveřích je zatím v naší zemi spíše netradičním pojetím. Když vybíráme dveře, většinou rovnou sáhneme po klasickém dekoru od shora dolů. Přitom se jedná o efektní řešení, které vašemu interiéru udělá velkou službu.

Horizontální vs. vertikální (vpravo) dekor CPL dveří Elegant 10 v odstínu borovice bílá.

Orientaci dekoru můžete dokonce kombinovat. SAPELI pro tento případ nabízí unikátní modelovou řadu TENGA, která spojuje horizontální i vertikální dýhu a to dokonce s možností dvou různých odstínů dýhy. Příkladem může být například spojení dýhy teaku bílého s dubem stříbrným nebo tmavého ebenu antracit s teakem bílým. Dveře tak přestanou být pouhou výplní otvoru a stanou se designovou součástí interiéru.

Od 1. 9. do 31. 10. 2017 navíc pořídíte dveře Elegant 10 ve vybraných dekorech již od 2 490 Kč bez DPH. Dveře SAPELI si můžete mimo jiné prohlédnout také na veletrhu ForArch v Praze – Letňanech v termínu 19. - 23. 9. 2017.

Více na www.sapeli.cz.

Fotogalerie k článku:

Autor: Sapeli (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Ideální dveře do dětského pokoje 9  fotek

Ideální dveře do dětského pokoje

S příchodem nového školního roku plánujeme větší či menší úpravy dětských pokojů našich studentů, školáků, i těch nejmenších chystajících se do mat ...


Netradiční dveře tradičně zaujmou nejvíc 10  fotek

Netradiční dveře tradičně zaujmou nejvíc

Současný trh s interiérovými dveřmi je nasycený všemi možnými typy, styly, dekory. Máme si rozhodně z čeho vybírat. Někdy však stále hledáme „to pr ...


Zpříjemněte si změnu vašeho interiéru s dveřmi SAPELI 3  fotek

Zpříjemněte si změnu vašeho interiéru s dveřmi SAPELI

S novým rokem často chystáme změny nejen v osobním životě, ale také v domácnostech. Zimní období se mimo jiné nese ve znamení příprav a plánování r ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
vrata z desek Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Libor
0
Poškozené interiérové dveře - dýha Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 hit
0
Zazděné okno zevnitř Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×