Právě soutěžíme o:
plážovou osušku Isover plážovou osušku Isover
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Přilepení světla na strop

Přilepení světla na strop

Strop a svislé stěny jsou plochy, na které se hůře lepí. Zejména strop vyžaduje spíše zkušenou ruku odborníka. Vrtat do stropu a ukotvit světlo může znamenat velký problém např. s potenciálním poškozením parotěsné izolace. Proto je vhodné některá světla, zejména ta, která mají větší plochu dotýkající se stropu, lepit. V současné době, kdy máte k dispozici velmi silné montážní lepidlo Pattex ONE FOR ALL, zvládne přilepit světlo i méně zkušený kutil.

reklama

Světlo v bytě dokáže vytvořit příjemnou atmosféru. V současné době se používají různé zdroje světla, které nasvěcují konkrétní plochy v pokoji. Jedním ze zdrojů jsou i stropní svítidla. Přilepení takového světla v dětském pokoji může zvládnout i kutil začátečník.

Co budete potřebovat:

  • světlo
  • příslušné žárovky
  • šroubováček na připojení do elektřiny
  • smetáček
  • čistič
  • kousek lepicí pásky
  • štafle
  • lepidlo (např. Pattex ONE FOR ALL)

1. Nejdříve vypněte elektřinu, označte si tužkou místo, kam budete světlo lepit. Stačí jednoduše přiložit na strop a na některých místech udělat podle kruhu rysky. Zkontrolujte, zda je místo vystředěné, případně zvolené tak, jak jste si to představovali.

2. Vyzkoušejte, zda se povrch stropu neodlupuje. Vezměte kousek lepicí pásky, přilepte ji na strop a následně strhněte. Když na pásce zůstanou kousky malby, je potřeba malbu v místě lepení sundat. Očistěte obě lepené plochy. Na strop vezměte smetáček, lepenou plochu světla očistěte a odmastěte pomocí lihového čističe. Nechte odvětrat.

3. Vyberte montážní lepidlo. Výběr lepidla je velmi důležitý. Zvolte lepidlo, které má vysokou počáteční pevnost, jako např. Pattex ONE FOR ALL.

Montážní lepidlo Pattex ONE FOR ALL se vyznačuje extrémně velkou počáteční pevností, dokáže unést až 350 kg/m2. Díky této schopnosti se stalo toto montážní lepidlo jedničkou a nejsilnějším lepidlem značky Pattex. Vysokou počáteční pevnost oceníte zejména při již zmíněném lepení těžších materiálů, nebo lepení na svislý povrch nebo na strop. Pattex ONE FOR ALL dokáže udržet i těžší věci bez fixace.

4. Naneste montážní lepidlo na spodní plochu světla, která bude přilepená ke stropu. Lepidlo nanášejte v bodech nebo případně v housence.

5. Spodní část světla přilepte na strop. Řiďte se podle tužkou načrtnutých značek. Nezapomeňte na elektrické kabely. Prostrčte je skrz otvor. Velmi pevně přitiskněte ke stropu. Zatížením, tj. přitisknutím se lepidlo roztáhne do šířky a vytvoří tak větší styčnou plochu, světlo pak lépe drží. Díky vysoké počáteční pevnosti nemusíte nijak fixovat, stačí na chvíli přitlačit a již drží. Ponechte do úplného vytvrzení tj. alespoň 24h.

6. Připojte světlo, našroubujte žárovku a ukotvěte skleněný kryt.

I na první pohled náročnější lepení může být s šikovnými pomocníky snadné. Více informací naleznete na: www.pattex.cz.

Autor: Henkel (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Čím slepit dřevo, kov, sklo nebo plast? Použijte 100% lepidlo Pattex 11  fotek

Čím slepit dřevo, kov, sklo nebo plast? Použijte 100% lepidlo Pattex

Čím to slepit? Tato otázka padne u nás doma vždy, když se něco rozbije. Kdo se v tom má vyznat. Každé lepidlo je určené pro něco jiného. Možná je to u ...


Co všechno zvládneme za 60 sekund? 5  fotek

Co všechno zvládneme za 60 sekund?

Co všechno se dá stihnout během 60 sekund? 60 sekund mnohdy ulétne a ani si nevšimneme, že je minuta pryč. Někdy se ovšem sekundy neuvěřitelně vleč ...


Jak přilepit lištu aneb lepidlo se samospouští 10  fotek

Jak přilepit lištu aneb lepidlo se samospouští

Potřebujete k dřevěnému obložení na stěně nebo na podlahu přilepit lištu a nechce se vám kvůli tomu kupovat velké balení lepidla a ještě pistoli na ka ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×