Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Připevnění parapetu za pár chvil zajistí Ceys MONTACK Express

Připevnění parapetu za pár chvil zajistí Ceys MONTACK Express

Máte posezení u domu a chtěli byste si ještě ozdobit parapety nebo zídku truhlíky s květinami, ale právě ten parapet vám chybí? Připevníte jej za pár chvil a nebudete potřebovat hřebíky ani šrouby, Ceys Montack Expres si s tím poradí.

reklama

Ceys MONTACK Express patří mezi montážní lepidla, která se dají použít jako tzv.“tekuté hřebíky“. Dle výrobce má i velké vyplňovací schopnosti – to využijete například při lepení parapetu nebo obkladových panelů na nerovnou zeď. Pro větší zátěže se doporučuje hlavně vertikální použití, ale rámečky, fotografie, poštovní schránky, háčky a věšáky nebo poličky na drobnosti s ním přilepíte i horizontálně.

Připevnění parapetu na zídku zvládne Ceys MONTACK Express za chvíli

Posezení u domu je zastřešené, police u stolu obložená dlaždičkami, ale na zídce do zahrady jsme chtěli mít ještě truhlíky s květinami a dávat je jen na zeď se nám nechtělo. K dřevěnému sloupku by se nám víc líbila dřevěná police – parapet, rozhodli jsme se jej tedy vyrobit z podlahových palubek, které zbyly po stavbě pergoly.

Palubky stačilo zakrátit na přesnou míru podle délky zídky, ale jak je připevnit? Šlo by samozřejmě použít hmoždinky a dlouhé vruty, ale my jsme se rozhodli pro jednodušší a hlavně rychlý způsob – palubky jednoduše přilepíme. Použijeme montážní lepidlo Ceys MONTACK Express, které se dá užít jak v interiéru tak v exteriéru a přilne na všechny povrchy včetně jemných a vlhkých.

Montážní lepidlo Ceys MONTACK Express si můžeme pořídit v tubě na přímé vytlačení, nebo v kartuši, kterou vložíme do vytlačovací pistole. My jsme tentokrát použili lepidlo v tubě. Na očištěnou a prachu zbavenou zídku vytlačíme lepidlo do vlnovky. Lepidlo můžeme rozetřít i do plochy.

Připravený parapet z palubek umístíme na lepidlo na zídce, pohneme sem a tam a by se lepidlo dobře zachytilo i na dřevě a srovnáme do správné polohy. Ke slepení dojde přímo, bez nutnosti odvětrávání.

Protože jde o větší plochu, parapet rovnou zatížíme naplněnými truhlíky nebo jiným závažím. Maximální odolnosti dosáhne lepidlo po 24 hodinách od aplikace, zátěž tedy necháme dostatečně dlouho působit.

Pokud potřebujete chemickou kotvu nebo třeba silikon na utěsnění spár, podívejte se, jaké pomocníky má pro vás Ceys, určitě si vyberete.

Autor: Pavel Kutil Zeman, HobbyPRstudio (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Aby basa zase hrála aneb lepidlo Ceys v akci 24  fotek

Aby basa zase hrála aneb lepidlo Ceys v akci

Znáte tu písničku: Stála basa u primasa…? Tahle basa hrála na vandrech, u táboráků a jezdila i na vodu. Občas to v ní zapraskalo, sem tam se odloup ...


Expresní oprava s Ceysem 8  fotek

Expresní oprava s Ceysem

Přijeli jste na chalupu nebo naopak domů z dovolené, chcete se osprchovat a… slyšíte kap, kap, kap nebo vidíte kaluž pod vanou či sprchovým koutem? ...


CEYS TOTAL TECH - lepidlo a tmel v jednom 16  fotek

CEYS TOTAL TECH - lepidlo a tmel v jednom

Potřebujete přilepit a zároveň vytmelit parapet? Nepotřebujete lepidlo a k tomu ještě tmel - stačí vám pouze CEYS TOTAL TECH! Nejen kutilům, ale i ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 26.8.2015 21:52 jan krásný
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 2.7.2015 10:06 Vilém Votcházel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 20.5.2015 06:21 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 21.4.2015 14:32 Bob Stavitel
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×