Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Připevnění protiskluzových lišt pomocí lepidla Fix All Turbo

Připevnění protiskluzových lišt pomocí lepidla Fix All Turbo

Uklouznout na vlhkých nebo namrzlých schodech není nic příjemného, a proto se na schody často přidávají protiskluzové lišty. Sehnat je není problém, ale jak je přichytit, aby opravdu držely a neničily schody? Zavrtávat šroubky do obkladu schodů není nic, co bychom chtěli zkoušet, ale co takhle je přilepit? Soudal Fix ALL Turbo si s tím poradí.

reklama

Pokud máte pocit, že lepit lištu na venkovní schody je nesmysl, že moc dlouho držet nebude, přesvědčíme vás o opaku. Raději si vždy věci zkoušíme na vlastní kůži, a proto jsme vyzkoušeli i lepení s tímto lepidlem od Soudalu.

Široké schody u školy jsou pohodlné a bezpečné přesně do té doby, než začnou první mrazíky. Pak ani rastrové obložení schodnic nezabrání uklouznutí. A když se ze dveří vyhrne chumel dětí, bojí se paní učitelky, že bude hromadný karambol. Škola stojí v zóně, kde do jakýchkoliv úprav mluví památkáři a zábradlí vprostřed schodiště by nejspíš neprošlo, volba proto padla na protiskluzové lišty. Dříve aplikované protiskluzové pásky se při velkém provozu brzo oloupaly, takže teď bylo potřeba dát lišty bytelnější a pořádně je připevnit.

S lepidlem Fix ALL Turbo se dá podle výrobce pracovat i pod vodou, v teplotním rozmezí +5 až +35 stupňů celsia, ale my jsme si raději (kvůli pohodlí při práci) vybrali podzimní slunný den.

Na schody přijdou profilové hliníkové lišty s vyvýšenými okraji, do kterých se zasunou gumové neklouzavé profily. Profily jsou ve dvou barvách, černá a žlutá, takže splní i předepsaný požadavek na označení začátku a konce schodiště.

Kovové profily nejprve nařežeme pomocí řezacího kotouče v úhlové brusce, nebo pilkou na železo na potřebné díly. Jejich konce začistíme pilníkem, aby na nich nezůstaly otřepy.

Profily odmastíme technickým benzínem a připravíme si je k jednotlivým stupňům.

Tubu s lepidlem si nachystáme na aplikaci. Odřízneme vršek tuby a nasadíme do vytlačovací pistole.

Na připravené lišty naneseme lepidlo rovnoměrně ve vlnovkách, nezapomeneme na konce a rohy. Pracujeme svižně, aby lepidlo zbytečně nezasychalo.

Lištu s lepidlem nasadíme na hranu schodu a pořádně přitiskneme. Při aplikaci dlouhých lišt se hodí jedny pomocné ruce navíc, aby lišta přilnula po celé délce.

Dle výrobce je lepený spoj částečně zatížitelný již po 20 minutách, kdy můžeme nasadit gumy do lišt. Pravděpodobnost, že spoj nevydrží, je malá, avšak konečná pevnost u lepidla nastává po 3 hodinách.

Na horní a spodní schod nasuneme žlutou, na ostatní stupně černou gumu.

Protiskluzové lišty s gumovým profilem jen mírně změní vzhled schodiště a přitom přispějí k bezpečnosti nejen za mrazivého počasí, ale i když jsou schody vlhké po dešti nebo po umývání. Nemuseli jsme hrany schodů rozrušovat vrtáním otvorů pro minimálně třicet šroubů, kterými by bylo nutno lišty připevnit, pokud bychom je nelepili.

Lišty jsme aplikovali na začátku školního roku a teď v zimě stále pevně drží a fungují, neodloupl se ani kousíček. A to zažily čtyři měsíce plného provozu! Schody jsou vystaveny slunci, dešti i mrazu a pobíhají po nich denně děti ze školy i družiny a kroužků.

Slovo výrobce:

Fix ALL Turbo je nejrychleji vytvrzující lepidlo na bázi SMX® polymerů vhodné pro lepení, tmelení a utěsňování většiny materiálů v interiéru i exteriéru. Má výbornou přilnavost na porézní i neporézní povrchy, jako jsou cihly, beton, ocel, železo, hliník, olovo, zinek, plasty, polystyren, polyuretan, dřevo, laminát, MDF, dřevotříska, sádrokarton, korek, mramor, přírodní kámen, žula, minerální vlna, keramika, porcelán, sklo atd. Trvale odolává působení plísní a je vhodné pro sanitární aplikace. Lepené spoje jsou zatížitelné již po 20 minutách.

Lepidlo je trvale pružné, vodotěsné, voděodolné, lze jej aplikovat na mokré povrchy, i pod vodou.

Fotogalerie k článku:

Autor: HobbyPRstudio (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Chemická kotva od Soudalu

Potřebujete například připevnit na zeď držák na televizi a chcete mít jistotu, že upevnění bude držet jako skála? Výborným řešením je pro vás chemická ...

Lepící pěny etics a peri BOND pro zateplování 9  fotek

Lepící pěny etics a peri BOND pro zateplování

Slovo zateplování působí jako zaklínadlo a to dokonce i na zpravidla k jedinci nepříliš štědré státní instituce. Slyší na ně „zelené“ dotační programy ...


Místo šroubu Soudal T-REX GOLD POWER 11  fotek

Místo šroubu Soudal T-REX GOLD POWER

Montážní lepidla z Soudal řady T-REX nám pomůžou téměř se všemi materiály a vyřeší nejeden problém. Například tam, kde nepotřebujeme, aby byly vidě ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
1
Rozdíl mezi pilami Nářadí
Poslední příspěvek: 6.3.2019 20:02 Eliáš
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
1
Rada s výběrem protahovačky Nářadí
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:41 Tomáš
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
2
Konstrukční problém Železo a zámečnické práce
Poslední příspěvek: 20.2.2017 19:56 kokot
2
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×