Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Dětská soutěž Pořiď si Prittele – ZŠ Ivančice

Dětská soutěž Pořiď si Prittele – ZŠ Ivančice
Nový školní rok je zase tady: někdo se do školy těší a někdo by raději měl další dva měsíce prázdnin. Když je ale šikovný nápad, může se do školy těšit každý. Vyrobí si na to přítele s lepidlem Pritt. Představíme vám jeden příklad jak na to krok za krokem.
reklama

Děti ze školní družiny základní školy V. Menšíka v Ivančicích dokázaly postavit z papíru dvě jeden a půl metru vysoké postavičky Pata a Mata. Na tento nápad je přivedla soutěž Pořiď si Prittele, kterou před pár lety vyhlásila značka Pritt. Dětem se Pat a Mat tak povedli, že se dostali mezi první desítku nej Prittelů v soutěži a byli vystaveni dokonce ve Zlíně na dětském filmovém festivalu.

A ani další soutěžící třídy se nedaly zahanbit, podívejte se.

Ať už jsou to postavičky z večerníčků nebo podle vlastní fantazie, mohou se stát třeba talismanem třídy nebo družiny,...

...třeba jako vodníček Jandušáček.

Jak vznikly postavičky "kutilů"?

Nejdřív byl nápad. Pat a Mat jsou dva „ne“šikovní kutilové, kteří vás v každém momentu rozesmějí. Můžete s nimi opravovat či stavět téměř cokoliv, od lepení tapet, přes opravování kohoutku až po náročné stavební práce. Jejich „ne“šikovnost je tak veselá, že rozesměje malé i velké a možná i proto si děti zvolily právě tyto postavičky.

Jak na to?

Nejdřív si nakreslíte, jak postavička bude vypadat. Když máte jasnou představu, zamyslíte se, co bude tvořit základ těla, z čeho budou ruce, nohy a hlava. A pak už přichází tvůrčí práce.

Nejdříve musíte nashromáždit spoustu a spoustu papírů. Noviny jsou na to ideální. Lepidlo Pritt se do nich dobře vsákne a dají se najít snad v každé domácnosti. Natrhejte nebo nastříhejte je na kousky a natřete lepidlem. Na takové lepení je ideální Pritt Školák nebo Pritt Klovatina.

Tak a teď je třeba udělat postavu. Na hlavičku je nejlepší nafukovací balónek. Nafoukněte jej. Pak na balónek naneste papír s lepidlem. Tak pracujte až do konečného vytvoření hlavičky. Nakonec nechte zaschnout, balónek můžete propíchnout nebo nechat tak.

Tělíčko
Děti vybraly na základ těla Pata a Mata pletivo, které pak polepily velkými novinami. Na takové lepení se hodí většinou více rukou než dvě. Když takto uděláte tělíčko, nožičky i ručičky, pak už zbývá jen dozdobit. Vystřihněte si očička, vlásky, u Pata a Mata nesmí chybět charakteristické čepičky – bez rádiovky a kulicha se tito dva kutilové neobejdou. Menší věci se snadno lepí tyčinkou Pritt, protože lepidlo je tuhé, nestéká a pracuje se s ním snadno. Navíc, když je dobře uzavřete, tak nevyschne.

A jdeme do finále. Když už jsou postavičky hotové, je potřeba vzít barvičky a pořádně je namalovat. Pak budou jako živé.

... a pak se divte, že se vaše děti těší do školy. U takové stavby postaviček jako byli Pat a Mat musí být spousta legrace a zábavy.

Všechna lepidla Pritt pro děti jsou bezpečná a jsou vytvořena právě s ohledem na děti.

Autor: Henkel (text a foto)

Související články

Pritt – velký krok – stranou 2  fotek

Pritt – velký krok – stranou

Každý, kdo někdy musí opravovat texty, jistě uvítá novinku v podobě Pritt Refill Roller PRO s boční aplikací, která poskytuje komfort všem, kdo chtějí ...


Jak lepit aby to nespadlo 6  fotek

Jak lepit aby to nespadlo

Lepit se dá téměř cokoliv, jen musíte vědět jak na to. Při rekonstrukci domu, chaty nebo chalupy nebo jen při každodenních opravách jsou ta správná ...


Oprava květináče lepidlem Pattex 18  fotek

Oprava květináče lepidlem Pattex

Křach...ozvalo se při otevření kufru auta a nový květináč je na dva kusy. Doprčic, přece nepojedu pro novej, stejně už zavírali..., ale do čeho to zas ...


Neuvěřitelné, co dokážou děti s papírem a lepidly Pritt 8  fotek

Neuvěřitelné, co dokážou děti s papírem a lepidly Pritt

Nechte se inspirovat neuvěřitelnými nápady. Před pár lety vyhlásila značka lepidel pro děti – značka Pritt, III. ročník soutěže Pořiď si Prittele. ...


Blíží se doba dárků 6  fotek

Blíží se doba dárků

Dárky, dárky a zase dárky. Udělejte jednou něco jinak, vyrobte originální krabičku na svůj dáreček. Nemějte obavy, bude to jednoduché a zvládne to i č ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×