Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Přivítejte jaro a provoňte i velké prádlo díky síle páry

Přivítejte jaro a provoňte i velké prádlo díky síle páry

Jaro je za dveřmi a s ním přichází i čas na velké prádlo a úklid po zimě. Definitivní očistou projdou nejen kabáty, bundy nebo oteplovačky, ale v rámci jarního úklidu i záclony, deky, přehozy, polštáře, prošívané přikrývky a další objemné prádlo. Abyste dopřáli textiliím dokonalou péči i když nevíte kam dřív, jsou tu nové pračky Whirlpool s funkcí FreshCare+.

reklama

Postarají se o jakékoliv prádlo a díky síle páry je udrží voňavé a nepomuchlané i když je nestihnete hned po vyprání vyjmout z bubnu. S velkými kusy prádla si poradí dokonce i úzké pračky s hloubkou pouhých 43,5 cm. Nově se objevily i úzké modely Whirlpool FreshCare+, které využívají blahodárné účinky páry nejen po skončení pracího cyklu, ale i v průběhu praní. Samostatné parní programy slouží k osvěžení prádla nebo likvidaci až 99 % bakterií, aniž by bylo třeba prát při vysoké teplotě.

Oba nejnovější a současně nejvybavenější modely řady praček Whirlpool FreshCare+ mají parní generátor, který využívá sílu páry i během praní. Jemná pára narovná textilní vlákna, zbaví prádlo případného zápachu a až 99 % bakterií. Na výběr je samostatný parní program pro rychlé osvěžení prádla bez praní, nebo parní funkce, sloužící ke zvýšení účinnosti praní a k hygienickému ošetření prádla i bez použití vysokých teplot. Je to energeticky úsporné řešení, které je navíc šetrné i k textilním vláknům a barvám.

Současně jsou všechny modely praček Whirlpool z řady FreshCare+, včetně obou novinek, vybaveny funkcí FreshCare+, která bude provzdušňovat vyprané prádlo jemnou párou a obousměrnými rotacemi bubnu v cyklech po 9 minutách, dokud je nebudete moci vyjmout – a to až 6 hodin po doprání. Funkci lze použít u programů Bavlna, Bílá, Syntetika 40 oC a Ložní prádlo 60 oC. Nastavíte ji jednoduše stisknutím tlačítka před začátkem praní nebo v jeho průběhu a můžete ji kdykoliv zrušit.

Funkce FreshCare+

Zvolíte-li funkci FreshCare+, napustí pračka po skončení pracího cyklu malé množství vody a ohřívá ji. Vzniká jemná pára, která spolu s šetrnými oboustrannými pohyby bubnu vyprané prádlo provzdušňuje, a tím ho udržuje svěží a nepomuchlané. Funkci FreshCare+ můžete vybrat stisknutím tlačítka před začátkem praní nebo i v jeho průběhu a stiskem tlačítka ji lze kdykoliv zrušit. Nemusíte už spěchat domů nebo pečlivě plánovat praní, abyste byli u pračky přesně v okamžiku, kdy dopere.

Všechny modely jsou vybaveny chytrou technologií 6. SMYSL,která rozpozná množství prádla a s ohledem na zvolený typ tkaniny sama upraví prací cyklus tak, aby byl výsledek dokonalý – s minimální možnou spotřebou vody, energie i času. Sedm speciálních pohybů bubnu přizpůsobuje frekvenci a délku otáčení bubnu konkrétnímu materiálu a fázi praní: od nejodolnějšího po nejjemnější jako je vlna a hedvábí; poradí si i s praním ve „studené vodě“ při 15 °C s výsledkem, jako byste prali na 40 oC. Funkce Clean+ zase umožňuje přizpůsobit prací cyklus jedné ze tří úrovní znečištění prádla.

Pračkám Whirlpool FreshCare+ byl udělen certifikát TÜV Allergy UK za snížení tvorby HDM alergenů, bakterií a houbotvorných organismů. Vyrábějí se jak v klasické, 60cm verzi, tak i slim verzi v hloubkách od 43,5 cm s kapacitou 6–9 kg. Invertorový motor se postará nejen o tichý chod, ale i o mimořádnou úspornost provozu.

Tip odborníka

Blahodárné účinky páry využívají nové pračky Whirlpool FreshCare+ hned několikrát. Všechny modely jsou vybaveny funkcí FreshCare+, která provzdušňuje již vyprané prádlo jemnou párou a obousměrnými rotacemi bubnu v cyklech po 9 minutách, dokud je nebudete moci vyjmout – a to až 6 hodin po doprání. Prádlo tak zůstane voňavé a nepomuchlané. Funkci lze použít u programů Bavlna, Bílá, Syntetika 40 oC a Ložní prádlo 60 oC.

Nejnovější modely jsou navíc vybaveny samostatnými parními programy a využívají účinky páry pro osvěžení prádla bez praní (zbaví tak krátce nošené prádlo nepříjemných pachů např. z vaření nebo kouře) nebo k dezinfekci prádla během pracího cyklu. V tomto případě působí jemná pára antibakteriálně a bezpečně zničí až 99 % choroboplodných zárodků a houbotvorných organismů, aniž byste museli prádlo prát při vysoké teplotě. Ocení to nejen alergici
a mámy, ale i vaše peněženka a prádlo samotné. Současně pára narovná vlákna a textilie se pak případně i snadněji žehlí, pokud je žehlit lze a žehlení vyžadují.

Více se dočtete na www.whirlpool.cz.

Autor: Whirlpool (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Pomocník nejen na chalupu 3  fotek

Pomocník nejen na chalupu

Nedostatečný prostor v kuchyni bývá častým problémem nejen na chatě, ale i u malých bytů. A jelikož by každá kuchyň měla být uspořádána tak, aby byla ...


GREEN Inteligence ProFresh

Whirlpool přichází na trh s novou řadou domácích spotřebičů. Bauknecht se vyznačují moderními technologiemi určenými pro zkvalitnění nejen rodinného ž ...

Rychlé a zdravé menu s novými multifunkčními mikrovlnnými troubami Whirlpool JetChef 5  fotek

Rychlé a zdravé menu s novými multifunkčními mikrovlnnými troubami Whirlpool JetChef

Mikrovlnná trouba již dávno neslouží jen k ohřívání a rozmrazování jídla. Multifunkční mikrovlnné trouby Whirlpool z nové řady JetChef a JetChef Pr ...


To pravé sušení pro každou domácnost 3  fotek

To pravé sušení pro každou domácnost

V tomto období neustále přibývá zmáčené a ze sněhových plískanic zašpiněné prádlo, které však není po vyprání snadné usušit. Balkony ani zahrady nepři ...


Whirlpool radí: Jak skladovat a šetřit potravinami II. 8  fotek

Whirlpool radí: Jak skladovat a šetřit potravinami II.

Důležitou roli v boji proti plýtvání potravinami podle odborníků ve Whirlpool hraje i mraznička: můžete ji využít ke zmrazení přebývajícího pečiva, ov ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
0
Nefunkční přepad vany Koupelny
Poslední příspěvek: 26.9.2018 13:58 Pavel
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
0
instalace sprchového koutu Koupelny
Poslední příspěvek: 10.3.2018 12:51 Jiří
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
0
Paneláková koupelna svépomocí Koupelny
Poslední příspěvek: 18.1.2018 23:08 Milan
1
0
Reklamace vany Bette Koupelny
Poslední příspěvek: 7.2.2017 21:04 Jana
1
Pojezd sprchového koutu Koupelny
Poslední příspěvek: 8.11.2016 10:00 Lucie
1
FeelWood masivní podlaha do koupelny Koupelny
Poslední příspěvek: 10.10.2016 12:31 Jakub
2
Jak odstranit lak Koupelny
Poslední příspěvek: 9.10.2016 07:25 Tig
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
FeelWood masivní podlaha do koupelny Koupelny
Poslední příspěvek: 10.10.2016 12:31 Jakub
1
Pojezd sprchového koutu Koupelny
Poslední příspěvek: 8.11.2016 10:00 Lucie
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×