Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Přivítejte zimu bez obav s tekutými řetězy Tempo

Přivítejte zimu bez obav s tekutými řetězy Tempo
Zima je již definitivně tady a my se musíme chránit před problémy, které sebou přináší. Ladovská zima je překrásná za okny obýváku, ale když musíme vyrazit do ulic či na silnici, nejsme z toho již tak nadšeni. Boty kloužou na neupraveném chodníku, na silnicích je to někdy, především v horských oblastech, skutečně problém. Pokud nemáte po ruce řetězy, pořiďte si ty tekuté, od Druchemy.
reklama

Tím vás ale nechceme nabádat, abyste svoji zimní výbavu pro motorová vozidla zcela zanedbali. Do horských podmínek se bez skutečně kvalitního pneu obutí, řetězů na kola a další potřebné výbavy, jako je lano a skládací lopatka, ani nevydávejte. Ušetříte si spoustu starostí a problémů s autem zapadlým v závěji či "zaparkovaným" v příkopu. Ono stačí, pokud musíte svého čtyřkolého miláčka ráno vyhrabávat ze závějí, které přes noc napadly.

Tekuté řetězy Tempo

Tekuté řetězy Tempo jsou vhodné jak pro motorová vozidla, tak pro běžného chodce. Výrazně snižují nebezpečí smyku a uklouznutí a zabrání i prokluzu. Nejčastěji je využívají právě motoristé. Přípravek podporuje přilnavost pneumatik k vozovce na zasněženém či zledovatělém povrchu.

Chodím, chodíš, chodíme

Ano, v zimě chodit není zrovna moc bezpečné. Spoléhat se na majitele chodníků, že je očistí od námrazy a sněhu, je dnes již pošetilostí. Proto je dobré připravit se na cestu ven sami. Tekutými řetězy může chodec ošetřit nejen svou obuv, ale třeba i vycházkovou hůl či kolečka kočárku. A vrátit se domů bez nehody, o to jde v zimě každému.

Použití řetězů u motoristů

Nejdůležitější je správná aplikace tekutých řetězů Tempo. Jedině tím si zajistíme bezpečí na silnici jak vlastní, tak ostatních účastníků silničního provozu. Přípravek je nutné aplikovat na čisté pneumatiky v tenké a souvislé vrstvě zhruba ze vzdálenosti 20 cm. Po nanesení tekutých řetězů je třeba několik minut vyčkat, aby vrstva přípravku k pneumatice dobře přilnula, a po té se zvolna rozjet. Rozhodně nezkoušejte prudký rozjezd, nanesená vrstva by se mohla z pneumatik strhnout.

Bezpečně po nákupech

Každému se již někdy stalo, že na umrzlém chodníku uklouzl a "kecl" si na zadek. Tomu již můžete předejít. Před odchodem z domu ošetřete obuv, ale i vycházkovou hůl, přípravkem Tempo. Stačí opět ze vzdálenosti cca 20 cm aplikovat v souvislé vrstvě tekuté řetězy na podrážku a nechat pár minut zaschnout. Stejným způsobem postupujeme i při ošetření odrazné plochy na holi. Tekuté řetězy můžete kdykoliv nastříkat znovu.

Díky tekutým řetězům Tempo můžete získat rychlé řešení v akutních situacích. V každém případě však dbejte na bezpečnou jízdu i chůzi, vyvarujte se hazardování na zledovatělém povrchu, ať svým nevhodným chováním nezpůsobíte zranění sobě či svému okolí. Ve zdraví se chceme přeci vrátit všichni.

Tekuté řetězy Tempo získáte v e-shopu Druchemy nebo v dobrých prodejnách s autopříslušenstvím. Více na www.druchema.cz.

Autor: Pavla (text), Druchema (foto)

Klíčová slova:


Související články

Jarní servis jízdního kola 6  fotek

Jarní servis jízdního kola

Cyklistická sezona nezačíná tím, že vytáhneme kolo po dlouhé zimě, oprášíme ho od kila prachu a vyrazíme. Je dobré zkontrolovat a udělat některé drobn ...


Tekuté řetězy a videotest Českého Kutila

Podzimní nebo zimní mrazíky a náledí či uklouzaný sníh na silnici dovedou potrápit i zkušené řidiče. Do hlubokého sněhu, například na horách, nezby ...

Zimní problém s ostřikovači 8  fotek

Zimní problém s ostřikovači

Přezutím pneumatik příprava auta na zimu nekončí. Auto bychom měli vybavit také škrabkou, smetáčkem na sníh, sněhovými řetězy, pytli s pískem (co k ...


Auta kožich nenosí 13  fotek

Auta kožich nenosí

Většinu majitelů vozů již vyvedla z míry silná námraza na skle, přes které nebylo vidět, nebo zamrzlý zámek. Po příchodu k autu, zachumlanému do sněhu ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×