Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

PROFESIONÁLNÍ ELEKTRICKÉ PILY – sílu poznáte při prvním řezu

PROFESIONÁLNÍ ELEKTRICKÉ PILY – sílu poznáte při prvním řezu

Mají nižší hlučnost, jsou jednoduché na údržbu a jejich pomoc oceníme na každé zahradě, kolem domu či chalupy při prořezávání stromů, při řezání v uzavřených prostorách, ale zejména pro přípravu palivového dřeva. Pokud plánujete řezat častěji, nevyplácí se šetřit. Představíme si profesionální elektrické řetězové pily značky MAKITA a DOLMAR.

reklama

Elektrické pily obecně mají levnější provoz než pily benzínové, kladou i menší požadavky na údržbu. Jejich provoz je tichý a navíc ekologický. Výhodou je i nižší pořizovací cena než u benzinových modelů. Použít je můžete všude, kde máte v blízkosti možnost připojení elektrické energie.

Dnes si představíme elektrické řetězové pily japonské značky Makita a německé značky Dolmar. Na úvod je třeba připomenout, že Makita koupila Dolmar a proto vždy existují u těchto značek úplně stejné modely pil, lišící se pouze barvou plastů (zelená a oranžová) a logem výrobce. Při výběru pily si dobře uvědomte, jak často a jaké průměry a objemy dřeva budete řezat. Ve většině případů se vyplatí připlatit si za elektrické pily s vyšším výkonem 2000 W. Ty si dnes blíže představíme v tomto článku.

Elektrické řetězové pily Makita a Dolmar s výkonem 2000 W jsou lehké a výkonné pily. Vyznačují se bezúdržbovou konstrukcí, vysokou spolehlivostí a rozšířenými bezpečnostními prvky.

Podélně uložený motor

Mají podélně uložený motor, jehož hlavní výhodu oceníte při delším řezání a manipulaci s pilou. Pila je díky němu prostě lépe vyvážená a boční motor vám nebude překážet. Jsou vybaveny pozvolným rozběhem a mají ochranu proti přetížení. Udávaná rychlost řetězu 14,5 m/s (870 m/min.) je plně dostatečná. Uchycení motoru i hnací hřídele je u těchto modelů kompletně v kovu, který je odolnější vůči nárazům a lépe snáší vyšší teploty.

Beznástrojová výměna a napínání řetězu

Pily mají beznástrojové napínání řetězu (označení TLC v názvu modelu Dolmar). Při výměnu řetězu a sundávání krytu tak již nepotřebujeme dodatečný klíč, který se velmi rád ztrácel a nebýval po ruce, když bylo potřeba. Jednoduše otevřeme bezpečností západku a točením odšroubujeme kryt. Stejným způsobem jej zase zašroubujeme. Na stejné straně krytu ve spodní části najdeme i chytré kolečko, kterým si dle potřeby napnete či povolíte řetěz. Velmi dobrý přístup je i k uhlíkům, který najdete na boční straně.

Řetězy se mažou automaticky s možností regulace. O vše se stará čerpadélko. Stačí tedy pouze kontrolovat hladinu oleje a pravidelně ho doplňovat.

Kvalita zpracování a bezpečnostní prvky

Nové modely přišly s kvalitním zpracováním. Pily jsou z velmi tvrdých a odolných plastů. Díky ergonomicky tvarované a pogumované rukojeťi pila dobře sedí v ruce.
Při práci oceníte také robustní kovovou opěrku se zuby pro opření a přesné vedení pily při řezu.

Řetězové pily Makita a Dolmar jsou vybaveny rozšířenými bezpečnostními prvky. Pily mají brzdu řetězu, která zastaví řetěz ve zlomku sekundy. Brzda se aktivuje při posunutí chrániče ruky směrem dopředu, čímž se přeruší přívod elektrické energie. Dále je zde doběhová brzda, která okamžitě zastaví pilový řetěz při uvolnění spouštěcího spínače.

Označení modelů

Na závěr si ještě vysvětlíme označení jednotlivých modelů. Makita značí své modely elektrických řetězových pil UC3051A, UC3551A, UC4051A a UC4551A. Již podle označení modelu snadno rozeznáte, jakou délku lišty pila má. Pro většinu řezání vám bohatě postačí délka 30 nebo nejpoužívanější délka 35 cm. Pokud je za modelem ještě označení X1, značí to, že v balení najdete kromě řetězu ještě 1 náhradní řetěz navíc. Všechny pily mají ve standardním balení vždy pilový řetěz, lištu, plastový kryt pily a návod k obsluze. Dolmar nabízí pily s výkonem 2000 W pod názvy ES2131TLC, ES2136TLC, ES2141TLC. Modely pod označením TLC1 jsou vybaveny navíc kovovým kufrem, pilníkem, ochrannými brýlemi a pracovními rukavicemi.

Elektrické pily Makita a Dolmar si můžete objednat u prodejce ELVIN PRODEJ s.r.o. Navíc nyní k vybraným pilám získáte pracovní rukavice Makita a náhradní olej 1 l pro mazání řetězů v hodnotě 700,- Kč ZDARMA!

Společnost ELVIN PRODEJ s.r.o. se věnuje prodeji ručního nářadí a zahradní techniky již 19 let, za tu dobu jsme získali mnoho zkušeností, o které se s Vámi rádi podělíme. Společnost je AUTORIZOVANÝM PRODEJCEM značky MAKITA, BOSCH, DEWALT, HITACHI, METABO, FESTOOL, FEIN, NAREX a zahradní techniky DOLMAR a STIGA. Disponuje také vlastním servisem a půjčovnou nářadí.

Navštivte naši prodejnu v Ostravě – Martinově nebo e-shop na adrese www.elvin.cz.

Autor: ELVIN PRODEJ s.r.o. (text a foto)

Související články

Aku zahradní nářadí – když nás zahrada baví 8  fotek

Aku zahradní nářadí – když nás zahrada baví

Posekat trávník benzínovou nebo elektrickou sekačkou zvládneme lehce, ale co dodatečná péče o zahradu. Tady si každý pomáhá, jak umí. Většinou ručn ...


Soutěžte s ELVINEM o vánoční dárky 6  fotek

Soutěžte s ELVINEM o vánoční dárky

Vánoční období se blíží a s ním i shánění dárků. Někteří z vás možná budou mít o nějaký ten dárek pod stromečkem navíc. Neváhejte a soutěžte se spo ...


Všestranný pomocník - víceúčelový stroj MAKITA a BOSCH 13  fotek

Všestranný pomocník - víceúčelový stroj MAKITA a BOSCH

Silný, přesný, pohodlný a cenově přijatelný. Toto jsou přívlastky víceúčelového stroje značek MAKITA a BOSCH. Každý kutil si ve své dílně nepřeje nic ...


Vyhrajte zahradní vyžínač Makita nebo Bosch v jarní soutěži s ELVINEM! 6  fotek

Vyhrajte zahradní vyžínač Makita nebo Bosch v jarní soutěži s ELVINEM!

Na zahradě je stále spousta práce. Proč si jí tedy neulehčit výkonnou zahradní technikou? Tráva roste, aniž bychom jí pomáhali, ale posekat musíme ...


Sekání trávy pomocí moderních technologií 12  fotek

Sekání trávy pomocí moderních technologií

Rádi byste si zakoupili spolehlivou sekačku, která vyhoví vašim nárokům?Nemáte tušení, co se skrývá pod pojmy 3cut, 4cut či 3v1? Dnes si tedy v krátko ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Kultivátor do 10.000,- Kč Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Monika T
0
Jakou strunu do sekačky Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Tomáš
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
1
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×