Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Proměna pro paní Lenku s těžkým osudem - Jak se staví sen - extra

Proměna pro paní Lenku s těžkým osudem - Jak se staví sen - extra

V dnešním, závěrečném dílu pomůžeme rodině, kterou postihla obrovská tragédie. Paní Lenka přišla o dceru a Adéla o sestru. V bytě, do jehož proměny se dnes pustíme, všechno zůstalo tak, jako když Nikola ještě žila. Život vrátit nelze, ale náš pořad se pokusí do života vrátit aspoň Lenku s Adélou, na které ve starém bytě padá úzkost. Designéři se pokusí postavit další sen.
Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 16. dubna ve 21.30 na Primě.

reklama

Rodinu Lenky postihlo duševní onemocnění plnou silou. Léčí se samotná paní Lenka, s psychickými problémy se léčil i její bývalý manžel a otec jejích dětí, silnými depresemi trpěla také dcera Nikola. Druhá dcera Adéla psychické problémy naštěstí nemá. Nikola se léčila přímo na psychiatrii, docházela do terapeutické komunity a několikrát se pokusila o sebevraždu – nakonec ji našli mrtvou pod skalní vyhlídkou. Nejspíše spáchala sebevraždu, i když pro paní Lenku by bylo lehčí žít s tím, že to byla nehoda. V této těžké situaci se jim pokusí přinést světlo do života designéři pořadu Jak se staví sen. Budou se muset poprat se starým bytem, hodně zastaralým vytápěním a najít míru v inovativním designu a zanechání nějaké té vzpomínky.

A jak se na proměnu dívají designéři Zuzana Schubertová a Petr Hodan?

Hodnocení designérů: Proměna to pro nás byla emotivně asi jedna z nejsilnějších, které jsme dělali. Předem jsme věděli, co rodinu postihlo za smutnou událost, takže jsme netušili na začátku, jak celou proměnu pojmeme. Váhali jsme, zda se do některých věcí vůbec pouštět. Dům byl hodně starý. Když zvážíte, že na vše je pouze 4,5 dne, je třeba si říct dopředu, na co stačíme a co rodině můžeme zvelebit. Nikdo z nás nechce samozřejmě zůstat koukat v den předání, že se něco nezvládlo. Zásadním problémem v domě bylo vytápění. Rodina vytápěla dům starými plynovými kamny, která navíc neměla vyústění pod okny, jak to bývá běžné, ale ještě do komína. Dům je z padesátých let minulého století, a proto se tu muselo v některých změnách postupovat hodně opatrně. Obzvláště u plynových kamen jsou navíc velmi přísné normy týkající se i vložkování komína, různých revizí apod. A vzhledem k tomu, že pro rodinu je to překvapení do poslední chvíle, veškerá výměna trubek, kamen i revize samotná musely probíhat během proměny, což hodně komplikovalo situaci. Ale povedlo se. Největší výzvou bylo přání maminky Lenky udělat Adélce nový pokojíček a proměnu tak, aby mohly holky začít nový život po smrti dcery Nikolky, Adélčiny sestry. Bylo to pro nás velmi citlivé. Velmi těžké je tvořit nový interiér po takovéto rodinné tragédii, kde se máte zbavit věcí po milovaném člověku. Snažit se, aby interiér působil nově, ale zároveň zase ne tak, že jsme z něj vytěsnili vzpomínky na Nikolku.

Proměnu jsme ladili do moderního stylu, a to hned z několika důvodů. Byt je hodně malý, bylo tedy třeba ho zařídit spíše méně, použít nábytek s čistými liniemi a nevnášet sem příliš mnoho věcí. Jakýkoli masivní nebo zdobný nábytek by zkrátka nebylo kam dát a byt by působil zahlcený. Druhým důvodem je to, že dcera Adélka je mladá a přála si moderní interiér. Paní Lence jsme kuchyň zařídili také moderně a svěže, jelikož doma tráví většinu času. Obě místnosti tak stylově hezky navazují. Pro celkové osvěžení a propojení místností jsme jako podlahovou krytinu zvolili marmoleum v limetkově zelené barvě, což se zdá být hodně odvážné, ale naopak – celý interiér to hodně osvěžilo a s použitím bílého nábytku vznikla zajímavá a světlá kombinace, která oproti původnímu tmavému, až ponurému zařízení bytu působí hodně povzbudivě. Krytina v dětském pokoji je ze sametového vinylu, který má vlastnosti klasického vinylu, ale navíc je velmi příjemný na dotek, působí tepleji a velmi dobře se udržuje. Adélka má ráda šedou barvu, její pokojíček jsme tedy ladili do bílo-šedé barevnosti z hořčicově žlutými doplňky, abychom jí opět do interiéru vnesly trochu optimismu. Kvůli malému prostoru jsme volili vyšší postel, která je vyrobena z palet, a pod ní má Adélka nové skříně. Zároveň si přála velkou postel, dali jsme jí tedy do pokojíčku žlutou rozkládací sedací soupravu na každodenní spaní. Když tedy Adélka bude chtít, sedačka jí může sloužit jako takový malý obývací prostor nebo si ji může rozložit v plnohodnotné dvoulůžko. Adélce také vadilo, že nemá dostatek prostoru na učení. Nechali jsme jí tedy vyrobit velký pracovní stůl, kam se vejde i se svou kamarádkou, a obě tak mají i dostatek úložného prostoru na učení. Zajímavé v obou místnostech je i stínění oken. Zvolili jsme rolety typu „zebra“, kde si můžete sami navolit, kolik světla do interiéru vpustíte. Velmi také prospěly celé proměně nové dveře v bílé barvě s elegantním prosklením.

Těšte se na další proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

A trocha statistiky závěrem k poslednímu dílu této premiérové série:

Celková částka vynaložená na všechny proměny činí za aktuální sérii 6 836 049 Kč, což je nejvíce za celou historii pořadu JSSS. Nejdražší proměna (necelých 854 tisíc korun) se uskutečnila v 8. dílu – v Hradištku, kde designéři Zuzana s Petrem proměnili nedostavěný rodinný dům, včetně exteriéru, a zachránili tak „sen“ rodiny, kterou okradla stavební firma.

Sponzoři pořadu věnovali do proměn své produkty za 4 mil. Kč, což je také nejvíce za celou historii tohoto pořadu. Z toho nejvíce Whirlpool (spotřebiče) – 753 430 Kč, dále Oresi (kuchyně) – 652 011 Kč, Sepos (dveře) – 528 173 Kč a Quickstep (podlahy) – 504 780 Kč a následují další důležití partneři pořadu: Jech, Siko, Climax, Forbo, Top Stone, Knauf, Barrisol a Hunter. Nejčastěji se z místností upravovala oblíbená kuchyně (10x) a obývací pokoj (9x).

A pokud vám budou fantastické proměny i dojemné příběhy chybět, připomeňte si to nejzajímavější. Reprízy vašeho oblíbeného pořadu Jak se staví sen uvidíte vždy v sobotu a v neděli, startujeme 11.30-12.00 na Prima LOVE.

Chcete se přihlásit do další série JSSS nebo víte o někom se zajímavým příběhem, kdo by si proměnu bydlení zasloužil? Neváhejte – www.iprima.cz/castingy-vyzvy.

Fotogalerie k článku:

Autor: TV Prima (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Dětský pokoj pro malou statečnou tanečnici 20  fotek

Dětský pokoj pro malou statečnou tanečnici

Maminka Vlaďka by ráda splnila sen pro svoji holčičku Aničku. Je ale na všechno sama, a tak je to pro ni v tuto chvíli nereálné. Aničce je 12 let, ...


Proměna garsonky pro tátu s dcerou 13  fotek

Proměna garsonky pro tátu s dcerou

Proměny a úpravy bydlení jsou a budou vždy zajímavé. Někdo je zkritizuje, jiný se jimi nechá inspirovat. Pokud se rádi díváte na televizní proměny, ...


Proměna ve starém domě aneb jak nezkazit historii 13  fotek

Proměna ve starém domě aneb jak nezkazit historii

Proměny a úpravy bydlení jspu a budou vždy zajímavé. Někdo je zkritizuje, jiný se jimi nechá inspirovat. Pokud se rádi díváte na televizní proměny, ...


Proměna jako start do nové etapy života 11  fotek

Proměna jako start do nové etapy života

Paní Alena bydlela v domě, ale necítila se v něm šťastně, máloco bylo zařízeno podle jejích představ a přání. Našla odvahu odejít a začít znova nej ...


Proměna bytu pro malířku 12  fotek

Proměna bytu pro malířku

Proměny a úpravy bydlení jsou a budou vždy zajímavé. Někdo je zkritizuje, jiný se jimi nechá inspirovat. Pokud se rádi díváte na televizní proměny, ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Rekonstrukce podlahy Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Paulina
0
Izolace starého domu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Rekontrukce bytu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×