Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Půlnoční květ

Půlnoční květ
O ovčí vlně už víme, že nám svými vlastnostmi umožňuje filcování a tím tvorbu různých krásných trojrozměrných předmětů a ozdob. Tentokrát vám nabízíme šperk, který je hřejivý nejen svou barevností, ale i tímto, ještě nedávno neobvyklým, materiálem.
reklama

Budete potřebovat

Materiál

- 25 g jemné červené ovčí vlny merino super soft 18 mic
- 10 rudých ohňovek
- hrstičku červeného rokajlu
- 3 černá peříčka
- tyl o velikost 10 x 10 cm
- červenou nit
- hřebínkovou čelenku
- bublinkovou fólii přes celou plochu vašeho pracovního stolu
- 1 bublinkovou fólii 30x30 cm
- mýdlo, misku s horkou vodou, ručník

Nářadí

- nůžky
- jehlu

TIP:

Na pracovní stůl si položte bublinkovou fólii. Fólie chrání stůl před vlhkostí. Bublinky navíc dobře zadržují vodu a tím zabrání, aby stékala z pracovního stolu na zem. Fólie působí navíc jako šetrná valcha, která urychlí proces ručního plstění.

Postup

  1. Klubíčko česané jemné ovčí vlny merino rozviňte a uvolněte. Z pruhu vlny vytahujte malé chomáčky a rovnoměrně je poskládejte do čtverce cca 20x20 cm. Chomáčky opatrně pokládejte ve dvou vrstvách, kdy jde směr vláken v jednotlivých vrstvách kolmo (křížem) k směru vláken předchozí vrstvy.

  2. Namočte si mýdlo a mydlením vytvořte bohatou pěnu, tu pak nechte z rukou stékat na vyskládanou vlnu. Pěnou pokryjte pečlivě celou plochu čtverce tak, aby byla vlna zcela namočená. Překryjte namočenou vlnu druhou menší bublinkovou fólii a stlačením rukou vlnu přes fólii zmáčkněte. Pak krouživým pohybem dlaní vrstvu vlny zaplstěte. Plstěte třením a hlazením přes fólii tak dlouho až vznikne zpevněný, částečně zaplstěný filc.

  3. Z předplstěného filcu vystříhejte 11 různě velikých a nestejně tvarovaných okvětních lístků.

  4. Lístky pečlivě ručně v dlaních zaplstěte s pomocí mýdlové pěny. To znamená, že modelujete prsty lístečky v dlani do požadovaného tvaru, tak dlouho, až je vlna zcela pevně zaplstěná a lístečky nejsou v hraně chlupaté.

  5. Vysušte lístky v ručníku a připravte si korálky, šicí potřeby, tyl a peříčka.

  6. Vytvarované lístečky sešijte po jednotlivých lístcích do květiny. Mezi lístky všívejte peříčka a tyl. Střed květiny dekorujte našitím rudých ohňovek a červeného rokajlu.

Pepův tip

Plstěnou květinu našijte na čelenku, nebo ji můžete přišít na brožový můstek.

Tento návod byl zveřejněn v čísle Korálki 1/2012.
Další inspirace a nápady naleznete na www.koralki.cz.

Autor: Hana Škorpilová (text a postupové foto), Konstantin (úvodní foto), Korálki.cz

Klíčová slova:


Související články

Tulipán není Fanfán 4  fotek

Tulipán není Fanfán

Řekne-li se Fanfán Tulipán, asi se vám vybaví jedna ze dvou filmových verzí o potřeštěném vesnickém dobrodruhovi, jenž ke svému jménu připojí slovo ...


Bublinky 9  fotek

Bublinky

V rubrice, která čerpá z jiných než korálkovacích či drátovacích rukodělných technik, vám tentokrát přinášíme velmi oddechový nápad na jednoduchý šper ...


Gizmo bez gizma? 9  fotek

Gizmo bez gizma?

Spirálky z drátků jsou velmi vděčné, protože pokud je drátek zatočený pravidelně, vždycky jsou krásné. Mnoho z nás se možná trochu bojí se do spirálek ...


reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×