Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Radost z natírání a barvy z Acoloru

Radost z natírání a barvy z Acoloru
Jen takoví koumáci jako Tom Sawyer dokázali z otravného natírání plotu udělat zábavu a dokonce výnosnou činnost. Pro ty, kteří jeho příběh neznají, jen připomínáme, že možnost natření pár prken směnil Tom například za mrtvou krysu na provázku, jíž se dalo komíhat - a to už byl opravdu neocenitelný klukovský poklad. Nicméně fakt, že dospělí tuto práci svěřovali dětem, svědčí o tom, že sami se do ní moc nehrnuli. Proč asi?
reklama

Dřív byla s natěračskými pracemi spojena řada činností, které u moderních barev úplně odpadají. Pamětníkům se po nich jistě nestýská.

Staré strasti jsou pryč

Například ředění: k barvě bylo zapotřebí koupit příslušné ředidlo, protože dá rozum, že olejovou barvu a email nebylo možné ředit stejným, natož pak vodou. Trefit správný poměr barvy a ředidla zase nebylo u nově otevřené barvy těžké, ale co když jsme museli zředit zbytky staré polozaschlé barvy? Míchalo se dřívkem a byla to pořádná otrava. S ředidly byla ještě práce při odstraňování nechtěných cákanců a při praní štětců.

Výsledek je relativně rychlý

Samotné natírání se mohlo také proměnit v jedno velké dobrodružství, pokud nám nátěr stékal nebo na povrchu vytvářel efekt pomerančové kůry. A protože většina barev dlouho schla, nebyla nouze na hotovém povrchu najít přilepené neopatrné mouchy a nečistoty, co tam navál vítr.

Slovo ekologický není pro ozdobu

Zmíněné dlouhé schnutí bylo obtížné i proto, že barvy dlouho uvolňovaly pachově výrazné složky. Kdo říká, že mu tenkrát barvy voněly, asi kolem nich jen tak prošel a rozhodně s nimi nebydlel déle pod jednou střechou. Při takovém domácím natírání třeba futer a dveří bylo dobré jednu místnost vyklidit a přeměnit ji na malírnu, izolovat ji od zbytku bytu a větrat, větrat, větrat… Čímž se dostáváme i k pohledu zdravotnímu a ekologickému: ten také u většiny barev nebyl příznivý.

Zcela nové věci a ty staré nově

Většina shora řečených potíží zmizela s nástupem vodouředitelných barev. Není to sice ještě tak, že se věci natřou samy – ačkoliv spreje k tomu už nemají daleko, ale je to snadné, rychlé a tato práce nesmrdí. Bylo potřeba zachytit také nástup tradičních materiálů a technik ovšem v nové kvalitě, jakou představují například vosky. Šíře nabídky výrobků nabízených společností Acolor je přitom taková, že s nimi dáte do pořádku dům, byt i zahradu.

Široká prověřená nabídka

Vedle osvědčených vodouředitelných barev nabízí Acolor také všechno, co můžete potřebovat na povrchovou úpravu dřeva. Nabízejí i výrobky partnerů se světovým renomé, barvy, oleje a vosky na nábytek i podlahy, i třeba na dřevěnou terasu v exteriéru či na zahradní nábytek (mají pro kutily i tak úžasné věci, jako je šelak v plátkách). Logicky jsou v nabídce i mořidla, tmely, lepidla a prostředky k péči o povrchy. A v tomto smyslu je sázka na barvy z Acoloru sázkou na jistotu.

Informace o celém sortimentu společnosti najdete na www.acolor.cz.

Autor: Jiří Jan (text), Acolor a PePa (foto)

Související články

Ošetření náhrobků emulzí HORSEMEN StoneCare

Při procházce krajinou se určitě nepozastavíte nad řasami pokrytým kamenem u cesty. Ale jakmile má kámen zdobit vaši zahradu, snažíte se, aby byl j ...

Povrchová úprava dřeva s Horsemen 6  fotek

Povrchová úprava dřeva s Horsemen

Pod obchodní značkou HORSEMEN se skrývá dnes již celá paleta vodou ředitelných výrobků, které se používají jako ochranné nátěry na dřevo a kámen. Nyní ...


Čím ošetřit dřevěnou podlahu 4  fotek

Čím ošetřit dřevěnou podlahu

Dřevo je krásné, protože je to přírodní materiál a podlahy z něj jsou nám tak nějak blízké pro svou teplou barevnost a strukturální různorodost. Není ...


Jak chránit terasu z kompozitu 6  fotek

Jak chránit terasu z kompozitu

Když společnost Acolor nabídla uživatelům prostředek na ochranu kamene Horsemen Stone Care, vyřešila spoustě lidem problémy s materiály, které obvykle ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 26.8.2015 21:52 jan krásný
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 2.7.2015 10:06 Vilém Votcházel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 20.5.2015 06:21 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 21.4.2015 14:32 Bob Stavitel
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×