Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Rakouské zateplování z Moravy - společnost PROFI am BAU CM

Rakouské zateplování z Moravy - společnost PROFI am BAU CM
Spojení úspory energie skloňují politici ve všech pádech, až to některé z nás začíná škrtit pod krkem, ale pravda je, že každá koruna, kterou nevydáme zbytečně,je dobrá a na okázalé plýtvání doba není. Energie jsou drahé a jiné to nebude. I proto se tak rozběhlo zateplování. Firmy, které něco znamenají, nemohou na tomto segmentu trhu chybět, zvláště když dokážou nabídnout zajímavé výrobky, jako společnost PROFI am BAU CM. Ta nabízí zateplovací systémy, minerální fasádní desky, polystyrenové desky, zkrátka vše pro dokonalé zateplení.
reklama

Když je půl sídliště pod lešením a na vesnici zateplují sousedi, začne to zajímat i představitele společenství vlastníků bytů stejně jako majitele domků, kteří dosud potřebu úspor naléhavě necítili. U takové investice by ale neměli jít do rizika a dům obkládat čímkoliv, jen aby se něco dělo. Takový krok by se nemusel vyplatit. Pokud můžeme radit, spolehněte se jen na kvalitní a hlavně certifikované systémy.

Proužkované domy

Věci neznalý chodec se může na sídlišti, kde se rozběhlo zateplování ve velkém, podivovat: „Proč jen jsou ty domy proužkované?“ Jedná se o etapu, kdy je na betonové panely přilepen izolant, ale ještě fasádníci nenatáhli barevné omítky. Bílé polystyrénové plochy přerušují u vyšších domů v určitých odstupech barevné pruhy - to je minerální vlna, která dokáže vzdorovat ohni. Kdyby se nedej bože stalo neštěstí, umí spolehlivě přerušit šplhání plamenů po fasádě. Samozřejmě je dobré, pokud jsou oba materiály od jednoho dodavatele, protože je jejich kombinace snazší a není třeba řešit případná překvapení. PROFI am BAU CM nabízí oba.

Co je kontaktní systém

Dokonalé „oblečení“ fasády je závislé jak na práci těch, kdo ho mají ušít, tak na tom, z čeho. Základem je materiál s nejvyšší možnou kvalitou. Kontaktní způsob ochrany budov před únikem tepla (a nebo naopak před jejich přehříváním), tedy přímé zesílení vnějších stěn budovy, je nejčastější způsob, s jakým se setkáváme na velkých panelácích i na rodinných domcích. Kontaktní zateplovací systémy ETICS PROFI am BAU garantují plnou funkčnost zabudovaného systému na celých dvacet pět let.

Dva systémy

Profi EPS-System je kontaktní zateplovací systém s izolantem z polystyrenových desek vhodný pro většinu zateplovaných staveb, jako jsou rodinné domy, bytové domy a průmyslové objekty. V Profi Steinwolle-System (MW) je izolantem minerální vlna a proto se uplatní především u staveb s požadavkem na zvýšenou požární odolnost.

Revoluční novinka

PROFI am BAU CM nabízí ještě něco navíc. Pro zákazníky připravili i unikátní zateplovací systémy Profi UNI, které slouží nejen pro zateplení podkladu ze zdiva nebo z betonu, ale především pro zateplení dřevostaveb a objektů opláštěných ocelovým plechem. Ale tak po pravdě jde o systém skutečně univerzální a lze ho použít prakticky na jakýkoliv stavební materiál, snad s výjimkou skla, plastů, laminátu a živice. Ale řekněte – znáte někoho, kdo by si chtěl zateplovat sklo?

Vždy s dobou

Odpověď na otázku, proč se moravským „Rakušákům“ daří v poměrně široké nabídce společností vyrábějících zateplovací materiály být na špici, bychom mohli najít v historii: první vápenku v rakouském Ernstbrunnu na cestě mezi naší hranicí a Vídní založili v roce 1883. Začali s jednoduchou pecí na vápno, ale v následujících desetiletích postavili tři moderní kruhové pece a brzy natáhli do vápenky železniční vlečku. Kvalitní jurský vápenec z kamenolomu vozili vlastní lanovkou. A samozřejmě pečlivě sledovali, co se v oboru děje.

Kabát i se všemi knoflíky

Velmi brzo rozjeli výrobu suchých omítkových a maltových směsí (a těch zde dnes na moderních automatizovaných linkách vzniká o hodně víc, než zdejšího proslulého vápna). Mají výbornou podnikovou laboratoř, dohled autorizovaného zkušebního ústavu. A s nutností energetických úspor přišli se zateplovacími systémy, takže vám dům obléknou do teplého opravdu se vším všudy… Od roku 1993 nabízí certifikované výrobky PROFI i jejich dceřiná společnost sídlící nejdřív v Ivančicích a pak v Brně.

Zájemci o tyto výjimečné zateplovací systémy najdou další podrobné informace na www.profiambau.cz.

Autor: Jiří Jan (text), PROFI am BAU CM (foto)

Související články

Tady bydlím já 5  fotek

Tady bydlím já

To, jak dům vypadá, je jednoznačná vizitka: odhaluje náš vkus i smysl pro pořádek, a do značné míry určuje i náš společenský status. Málokdo asi bude ...


Správné zateplení stropu 2  fotek

Správné zateplení stropu

Čeká vás zateplení stropu a chcete to udělat co nejlépe? Možná si pokládáte stejné otázky, jako náš čtenář. Pokusíme se na ně co nejlépe odpovědět.


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Izolace starého domu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Rekontrukce bytu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav
0
Rekonstrukce podlahy Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Paulina
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×