Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Rekonstrukce koupelny v paneláku

Rekonstrukce koupelny v paneláku
Paneláková jádra v garsonkách se rekonstruují buď tak, že půdorys zůstane stejný a zdi z porobetonu vyrostou na místě původních umakartových příček, nebo dojde ke spojení WC a koupelny, čímž je možné získat kousek místa navíc a do místnosti se tak vejde místo malého sprchového koutu i vana.
reklama

Paní, která nás pozvala na návštěvu své koupelny, zvolila druhou variantu, protože, jak říká, relaxaci ve vaně si po náročném pracovním dnu ráda užije.
K rekonstrukci koupelny v paneláku se chystala už docela dlouho, jen z časových důvodů a pracovní zaneprázdněnosti k ní nedošlo dřív. U známých viděla koupelnu zrekonstruovanou podobně, jak by si představovala, zeptala se tedy na kontakt a na podmínkách dodávky i výběru sanity a obkladů se s majitelem firmy dohodli hned.

Co se týká technických záležitostí, nechala je paní na firmě, o dispozicích a vybavení nové koupelny měla představy, které jen zkonzultovala s majitelem z hlediska proveditelnosti.

Umakartové jádro zmizelo a nahradily jej příčky z porobetonových tvárnic. Tvárnice jsou vyráběny v několika šířkách, takže je možné vybrat sílu materiálu přesně podle potřeby. Zdi jsou dostatečně silné a nosné pro zavěšení sanity a přitom zas natolik tenké, že neubírají zbytečně prostor.

Na obezdění vany byly použity tvárnice Ytong o síle 5 cm, na stěny o síle 7 a 10 cm.

Ytong lze dobře řezat pilou, lze do něj snadno „zaškrábnout" žlábek pro vedení kabelů, obklady je možné lepit přímo, tudíž je pro rychlou rekonstrukci koupelny ideální.

Celá rekonstrukce začala vybouráním starého jádra a vyklizením prostoru, pak následovala stavba příček, napojení nových rozvodů do stoupaček (které byly naštěstí rekonstruovány v celém domě přede dvěma lety) a připevnění závěsného modulu WC s podmítkovou nádržkou. S vyklízením materiálu se objevil problém v organizaci práce, dělníci odváželi odpad po kouscích výtahem a nějak jej „zapomínali“uklidit. Majitelka bytu tedy musela upozornit firmu, že takhle si vyklízení určitě nepředstavuje a dělníci dali vše do pořádku.

Při stavění nového jádra i provádění instalací a obkladů se neobjevil žádný zvláštní problém, jen celá dodávka rekonstrukce trvala o dva dny déle, než bylo domluveno, což majitelce poněkud zkomplikovalo přípravy k odjezdu na dovolenou, nakonec ale těsně před odjezdem mohla vyzkoušet alespoň, jak funguje nová sprcha. Posuvné dveře do koupelny, které oddávala jiná firma než koupelnu, a výběr i připevnění světla nad zrcadlo musely počkat až po návratu z dovolené.

Místo koupelnových skříněk zde najdeme jen odkládací sokl - rampu kolem umyvadla i vany, na který se vejde všechna potřebná kosmetika, mýdla i kartáček na zuby. Zásoba čistých ručníků má své místo v prádelníku (koupelna je odvětrávaná jen dveřmi nebo větráčkem do odtahové šachty, je to tedy praktické řešení nejen z hlediska prostoru), saponáty a špinavé prádlo mají místo ve skříňce v předsíni, takže v koupelně stojí už jen chromový stojan na toaletní papír a věšák na ručníky.

O pocit tepla se stará elektrická vyhřívací rohož zabudovaná do podlahy, na termostatu stačí nastavit požadovanou teplotu a pak už se není třeba starat.

Pro svěží zelenobílý obklad, listely s dekorem rozverně vypadajících ptáčků a jemné obloučkové lemy se paní rozhodla bez váhání hned, jak je uviděla v katalogu RAKO.

Díky tomu, že jde o produkt domácího trhu, odpadly možné problémy s termínem dodávky a malé koupelně světlý veselý obklad doslova sluší. I když jde o malý prostor bez okna, nemáme pocit stísněnosti a nedostatku světla.

Když jsme se po roce užívání zrekonstruované koupelny zeptali, zda by majitelka na zařízení nebo dispozicích něco měnila, dostalo se nám odpovědi, že nikoliv, že je spokojená.

Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Hydroizolace 5  fotek

Hydroizolace

V koupelně, v prádelně, na balkoně a často i v kuchyni je vhodné, když podlaha nepropouští vodu. Dobrá hydroizolace je nezbytná ve sprše, v bazénu, v ...


Koupelna v modrém 24  fotek

Koupelna v modrém

Majitel koupelny, kterou vám dnes představíme, vyrůstal s rodiči v pražském panelovém bytě a po jejich odstěhování v něm zůstal sám. Nastal čas, kdy s ...


Plánujete rekonstrukci svého panelákového bytu? Hledáte inspiraci? Náš seriál vám určitě pomůže. Díl 1. - Začínáme. 24  fotek

Plánujete rekonstrukci svého panelákového bytu? Hledáte inspiraci? Náš seriál vám určitě pomůže. Díl 1. - Začínáme.

„Život je pohyb a změna,“ pravila maminka. Pro začátek tatínkovi popotáhla psací stůl. (z knížky pro děti Kočka Linda, poklad rodiny) „Tato citace je ...


Rekonstrukce a renovace čtenářů 4  fotek

Rekonstrukce a renovace čtenářů

Posílali jste nám fotografie vašich nápadů a realizací na téma renovace a rekonstrukce, úprava domu nebo bytu. Za všechny zaslané fotografie děkuje ...


Jak hladce zrekonstruovat koupelnu 7  fotek

Jak hladce zrekonstruovat koupelnu

Koupelna - místo, kde smýváme nečistoty nejen z těla, ale také z duše. Místo, kam se můžeme zamknout a užít si chvíle relaxace. Jistě, jde to i v o ...


Praskla vám dlaždička v koupelně? Vyměňte si ji sami, s námi to zvládnete!

Občas se stane, že na dlažbu v koupelně, v předsíni nebo na tearse spadne něco těžkého a kus dlaždice se odštípne. Co potom? zavolat řemeslníka a d ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
0
Reklamace vany Bette Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
0
Paneláková koupelna svépomocí Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milan
0
instalace sprchového koutu Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
0
Romana Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Romana
0
Nefunkční přepad vany Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×