Právě soutěžíme o:
nářadí Stanley nářadí Stanley
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Remal - obývací pokoj v barvě cihel

Remal - obývací pokoj v barvě cihel
V tomto bytě jsme už na návštěvě byli, když se renovoval dětský pokoj. Protože se proměna povedla, a nebyla nijak nákladná, pustil se Filip za pár dnů do proměny obývacího pokoje.
reklama

V bytě bydlí Petra s dětmi a Filipem. Oba jsou tvořiví a z hecu, i proto, aby se nemuseli pyšnit cizím peřím, si každý vymaloval jednu místnost sám. Žlutozelený dětský pokoj jsme již mohli vidět při první návštěvě jejich bytu. Ten byl hlavně dílem Petry. Obývací pokoj připadl na Filipa.

Protože se Filip jen tak s ničím nespokojí a chtěl překvapit, rozhodl se pro falešné trámy. Zavzpomínal si na podkroví, kde kdysi bydlel v pronájmu. Šikmé stropy a hlavně všudypřítomné trámy celý prostor zútulňovaly a dávaly místnostem neopakovatelnou atmosféru. Po trámech se mu stýskalo, tak si je prostě vyrobil. Koupil smrkovou spárovku o šířce deseti a dvaceti centimetrů a z nich si imitaci trámů slepil a sešrouboval. Nejdříve si ale přenesl rozměry zešikmení trámů na zem a podle nich seřízl pod úhlem boky dutého hranolku. Se zbytkem pomohla rozbruska s brousícím kotoučem (vhodnější by byla pásová bruska, ta však nebyla po ruce). Do hotových trámků vyvrtal vykružovací pilkou otvory pro vsazení halogenových bodovek.

Barevný cihlový odstín vyvolává zemitý uklidňující pocit přírody. Kombinace se dřevem mu prospívá a hodí se k němu. Šikmé trámy s osvětlením příjemnou atmosféru jen dokreslují. Odstín nebyl ale zvolen náhodně. Pohodlná rozkládací sedačka je ve stejné barvě. Tón stěn se volil tak, aby byl se sedačkou shodný. I proutěný koš se suchou vazbou si s cihlovou barvou rozumí. Strop je stejně jako v dětském pokoji čistě bílý. Jak se trámy a barva do pokoje hodí, můžete posoudit sami.

Na trámky je Lazurol

Před připevněním dutých trámků napevno bylo nutné dřevo povrchově ošetřit. Filip použil Lazurol, jedná se o vodouředitelný polyuretanový bezbarvý lak v matném provedení. Barvu let prokreslí a dřevo uzavře před prachem a nečistotami. Dovolí mu však dýchat. Lak nezapáchá a rychle schne. Štětce po nátěru snadno vypláchneme v obyčejné vodě.

Kolik to stálo?

K celé barevné proměně stačily dvě vaničky barvy Remal v odstínu terakoty a jedna bílá na strop. Náklady včetně válečku, štětce a zakrývací folie byly cca tisíc korun.

Spárovka na falešné trámky, bodovky a kotvící materiál cca 3500 korun.

Pepův Tip

Šablonu na správný úhel trámků můžeme vystřihnout z tvrdého kartonu. Respektujeme podchodnou výšku, aby ani vyšší člověk neodcházel po návštěvě od nás s boulemi.

Barvy Remal na stěny a Lazurol na dřevo koupíte v síti prodejen Barevný ráj a Kouzlo barev.

Autor: PePa (text + foto), Filip (realizace)

Klíčová slova:


Související články

Natírání starých oken a dveří 20  fotek

Natírání starých oken a dveří

Na jaře nastává čas na opravy a povrchové úpravy dřevěných rámů oken a ploch dveří, které po zimě, nebo proto, že na nich zahlodal zub času a nevěnova ...


Industrol - garážová vrata v novém kabátě 35  fotek

Industrol - garážová vrata v novém kabátě

Vem to industrolem a máš pokoj, říkávalo se, a platí to i dnes. Stále platí, že jde o kvalitní nátěr na kov a dřevo, který je odolný a dlouho vydrží. ...


Barevná proměna pokoje 34  fotek

Barevná proměna pokoje

Povyrostla vaše ratolest takže zařízení a výzdobu, která byla určena pro batole, je potřeba obměnit? Většinou začínáme novou výmalbou. Podívejte se ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 2.2.2016 03:35 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 7.11.2015 12:17 Mil Plam
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 1.10.2015 16:37 Mirek Sýkora
0
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 4.6.2015 09:16 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.5.2015 10:06 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 29.5.2015 21:35 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 23.4.2015 20:53 Milos novy
1
reklama

reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×