Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Renovace kuchyně za víkend a za babku - 3.díl

Renovace kuchyně za víkend a za babku - 3.díl
Kuchyňská linka dostala nový kabát ze samolepicí fólie a také novou pracovní desku. Co by to bylo za renovaci, když by nám zrekonstruovanou kuchyň zdobil starý, barevně se nehodící obklad stěn mezi horními a spodními skříňkami. Než budou finance a šikovný řemeslník nebo kutil na výměnu obkladu za linkou, můžeme si vypomoci samolepicími dlaždicemi z odolného plastu.
reklama

Staré dlaždice je možné vyměnit za nový obklad i bez sekání. Můžeme použít speciální lepidlo a na staré dlaždice nalepit nové. Jinou variantou, použitou v našem případě, je obklad samolepícími dlaždicemi o velikosti 30 x 30 cm s dekory věrně imitujícími obklad. Vybírat je možné z dostatečně velké barevné škály. „Obklad“ těmito dlaždicemi snadno zvládneme svépomocí. A až bude možnost vyměnit obklad definitivně, nebude tak těžké je sundat. I na překrytí starého nevzhledného linolea můžeme použít samolepicí podlahové čtverce.

Před lepením dlaždic nejprve odstraníme vrchní část lemovací lišty. Staré dlaždice pečlivě umyjeme a zbavíme nečistot. Nutné je také především kvalitně podklad umýt a odmastit. Jinak by nový samolepicí obklad nedržel.

Pak už jen zbývá správně založit řadu a stěnu polepit. Nejlépe je držet se podle linie horních skříněk a od nich pokračovat do stran a směrem dolů.
Otvory pro zásuvky nebo přívody vody pečlivě obkreslíme a vystřihneme nůžkami nebo použijeme ostrý řezák.

Podlaha

Podlahu důkladně umyjeme saponátem, případné skvrny odmastíme benzínem a necháme oschnout.
Začneme s nalepováním čtverců od stěny podél místnosti. Čtverce lepíme těsně k sobě.

Málokdy vyjdou čtverce přesně na plochu, pokud musíme upravit rozměry, dbáme na to, aby zkrácené čtverce byly na straně místnosti, kde není nepravidelnost vzoru výrazná (pod stolem, u okna…)
Nejprve celý čtverec přiložíme na místo, kam jej budeme lepit, označíme přebytečnou část a odstřihneme nůžkami nebo odřízneme ostrým řezákem. Stejně vyřezáváme otvory kolem trubek topení a podobně.

Sloupneme krycí fólii a oříznutý čtverec nalepíme na místo, oříznutý okraj je lépe otočit ke zdi. Samolepicí čtverec můžeme u stěn zakončit lemovacími lištami stejně tak, jako jiné podlahové krytiny. Povrch čtverců udržujeme jako běžné linoleum.

Tipy pro renovace kuchyní tapetami

Pokud je plocha na tapetování větší, je možné na dvířka rozprašovačem lehce nastříkat hodně ředěnou jarovou vodu, po tenkém filmu se dá tapetou trochu posouvat a srovnat nepřesné položení.

Máme-li rádi na pracovní desce masivní dřevo, je nejvhodnější buk. Je však dražší a je důležité ho kvalitně povrchově ochránit proti vodě. I vyschlé dřevo může ve vlhkém kuchyňském prostředí začít pracovat a kroutit se.

Zrenovovanou kuchyň můžeme vybavit praktickými doplňky drátěných systémů zavěšených na stěnu.

Pracovní kuchyňské desky jsou velmi odolné, aby nám však vydržely co nejdéle, musíme o ně trochu dbát. Neměli bychom na ně pokládat vařící dna hrnců a pánviček přímo ze sporáku a plést si je s prkýnkem na krájení.

Samolepící folie Dc-fix se vyrábějí v celé škále dezénů a imitací nejen dřev, ale i juty nebo proutí. Použít je tedy můžeme nejen k renovaci kuchyňských dvířek, ale i skříní nebo nábytku v dětském pokoji. Jsou odolné a díky omyvatelnosti se snadno udržují. Ke koupi jsou ve větších papírnictvích a síti obchodů Globus, Obi, Hornbach a Baumax. Tapety se prodávají v patnáctimetrových rolích, šíře cca 45 cm, na požádání vám ve většině obchodů odstřihnou pouze potřebnou délku. V nabídce obchodů jsou také široké folie Dc-fix, vhodné pro renovaci dveří.

Autor: PePa (text a foto)

Související články

Jak na rekonstrukci kuchyně? Příprava je nejdůležitější 2  fotek

Jak na rekonstrukci kuchyně? Příprava je nejdůležitější

Rekonstrukce kuchyně pro vás může být hrůzným zážitkem na celý život, nebo příjemnou obměnou a radostí na dlouhá léta. Poradíme vám pár tipů, jak s ...


Renovace kuchyně za víkend a za babku 4.díl 37  fotek

Renovace kuchyně za víkend a za babku 4.díl

Poslední úprava v kuchyni neproběhla během prvního víkendu, ale dodatečně, poté, co jsme sehnali nejen finance, ale hlavně dlaždičky, které se hodily ...


Proměna šuplíčků a skříně s dc fix fólií 15  fotek

Proměna šuplíčků a skříně s dc fix fólií

Při proměně dětského pokoje bylo potřeba opticky sjednotit skříň a zásuvkový kontejner ke stolu. Plně funkční a vyhovující kusy nábytku je zbytečné ...


Dveře v novém kabátě aneb renovace za jedno odpoledne 16  fotek

Dveře v novém kabátě aneb renovace za jedno odpoledne

Dveře ve starších panelových domech obvykle moc krásy nepobraly. Tomu se dá ale docela lehce napomoct. Pokud je nám líto vyměňovat celé dveře a neradi ...


Proměna stolku s dc-fix folií 33  fotek

Proměna stolku s dc-fix folií

Starý noční stolek už ztratil glanc, taky mu chybí horní deska, ale vyhodit ho ještě nechcete? Zkuste mu dát nový kabátek ze samolepicí folie dc-fi ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×